• Облицювання камінів

  Оздоблення та облицювання камінів і печей плиткою і штучним каменем

  17.09.2015

  Оздоблення та облицювання камінів і печей плиткою і штучним каменем, особливості камінної облицювання своїми руками, фото красивих печей і камінів

  Рішення питання, ніж облицювати камін, багато в чому залежить від загального оформлення кімнати. Оскільки такі печі здавна вважаються символом міцного достатку, нерідко обробка виконується з дорогих матеріалів. Це може бути поєднання цінних порід дерева і мармуру або граніту. Каміни можуть бути прикрашені ексклюзивною різьбленням, доповнені кованими аксесуарами. Однак далеко не завжди розкішне оздоблення камінів насправді так дорога. Сучасні будівельні технології і матеріали дозволяють навіть при невеликих грошових вкладень створювати красиві і незвичайні облицювання.

  Матеріали для оздоблення камінів: плитка, штучний і натуральний камінь

  найдорожчими і розкішними можна відразу назвати тверді породи дерева, натуральний камінь. Різьблений або полірований граніт і мармур – це класика. Зазвичай використовуються плити великих розмірів, які кладуться на спеціальний жаростійкий розчин з анкерением. Облицювання камінів натуральним каменем практично не впливає на тепловіддачу самого каміна. Але вона дорога, і для її виконання необхідно задіяння складного обладнання і кваліфікованих фахівців.

  найпоширеніша облицювання каміна штучним каменем. пиленым або колотим натуральним і облицювальною цеглою. Вона доступна за ціною і проста у виконанні. Сьогодні будівельний ринок пропонує великий вибір натурального та штучного матеріалу, а також облицювальна цегла самих різних форм і кольорів, що дає можливість підібрати таку облицювання до будь-якого інтер’єру. Її нескладно освіжити за допомогою спеціальних доглядають розчинів, і вона прослужить не одне десятиліття.

  Нерідко для облицювання використовується плитка для камінів і печей. У неї є маса переваг перед усіма вищеописаними способами. Вона легко вкладається, дуже проста в догляді і по довговічності нічим не поступається натуральному каменю.

  Також в сучасних інтер’єрах можна зустріти обробку камінів гіпсокартоном, часто декоровану гіпсовою ліпниною – це можливо найпростіший і дешевий варіант, але він істотно знижує тепловіддачу печі, так і за терміном експлуатації теж значно програє іншим способам.

  Опорядження печей і камінів своїми руками, фото

  найпростіша облицювання каміна своїми руками — оштукатурювання, яке можна прикрасити елементами з каменю або ліпленням. Для цього нам знадобиться спеціальний розчин для печей, кельма, ємність для розчину і тертка. Для отримання більш акуратних кутів краще використовувати спеціальні штукатурні куточки.

  Оштукатурювання проводиться в два шари. Перший розбризкується і після застигання покривається другим шаром, який акуратно розрівнюється. Для того щоб урізноманітнити опорядження печей і камінів, кути можна декорувати штучним або натуральним каменем. Також дуже красиво виглядають варіанти з ліпленням, але для облицювання підійде тільки гіпсове лиття, більш доступні і прості в роботі аналоги з полімерів не витримають постійного перепаду температур.

  Трохи складніше і облицювання, декоративним шаром якої буде камінна плитка, цегла, натуральний камінь або інший подібний матеріал. Головна умова для якісної обробки – застосування спеціальних розчинів для високих температур.

  Облицювальний матеріал починають укладати знизу вгору від фасаду каміна до стіни – це дозволить приховати можливі дефекти і обрізки. Починати обробку можна тільки після повного висихання і усадки кладки. Відразу після укладання шви прочищаються від надлишків розчину, якщо передбачається використання декоративних затерли, або заглиблюються спеціальним гумовим шпателем для створення більш грубого і «натурального» виду поверхні.

  Сучасні камінні облицювання, фото яких можна побачити на нашому сайті, найчастіше нічим не відрізняються від традиційних, що прийшли до нас через століття. Але можна знайти і каміни, оздоблені металом і склом, азбоцементними листами і грубо оброблених бетоном – все це зайвий раз доводить, що відкрите вогнище може бути актуальним у будь-якому інтер’єрі.

  Короткий опис статті: облицювання камінів За допомогою облицювання камінів можна надати звичайному вогнища презентабельний вигляд і підкреслити індивідуальність стильового виконання вдома. Про матеріали і методи облицювання камінів,плитка для камінів та печей,оздоблення камінів

  Джерело: Оздоблення та облицювання камінів і печей плиткою і штучним каменем, особливості камінної облицювання своїми руками, фото красивих печей і камінів

  Також ви можете прочитати