• Різне

  Оздоблення печі: штукатурка, облицювання плиткою, каменем

  20.02.2017

  Як обробити піч: штукатурка, облицювання плиткою і каменем

  Якщо піч складена з звичайного пічного цегли, зовнішній вигляді її не всім може подобатися, а якщо використаний ще й б/у цегла, оздоблення печі вкрай бажана. Є всього два методи — штукатурка і оздоблення плиткою або каменем (оббити листовим залізом, звичайно, теж вихід, але це — не обробка). Але при цьому зовнішній вигляд може бути дуже різним — від супер-сучасного, до «теремочного» варіанти.

  Зміст статті

  Як штукатурити піч

  Один з найбільш поширених варіантів обробки печі — штукатурка. Хоч метод і поширений, але питань виникає чимало: занадто часто поверхню тріскається, в деяких випадках взагалі відвалюється шматками або повністю. Для того щоб уникнути подібної ситуації треба знати деякі тонкощі.

  Штукатурка і оздоблення плиткою або каменем — ось два способи привести піч в порядок

  Підготовка

  Всі роботи по обробці проводять тільки після остаточного просушування і основний усадки печі. В іншому випадку, як би ви не старалися, тріщин буде багато.

  Є одна надійна методика, але часу вона вимагає багато. Тим не менш, один раз якісно зроблена штукатурка печі може стояти роками. Отже, ось процес. Перед тим, як почати штукатурні роботи, поглиблюють шви приблизно на 1 див Потім всі поверхні обтягують штукатурної або малярної сіткою (дріт 2-3 мм, крок 5 см), прибиваючи цвяхами або вкручуючи саморізи. Це — більш простий варіант.

  Сітка на печі не дасть штукатурці впасти

  Для більшої надійності можна самостійно набивати цвяхи, а між ними накручувати дріт. Довжина цвяха — 80-100 мм, дріт обпалена м’яка, діаметром 2-3 мм, можна використовувати мідну. Цвяхи бити не цегла, а вертикальні шви, там, де сходяться дві цеглини. Капелюшки повинні стирчати на 2-4 мм, на які накручується дріт.

  Чим цей спосіб краще? У сильно термічно навантажених місцях можна набити більше цвяхів, зробивши армування більш надійним. Другий плюс — таке посилення виходить більш рухливим, краще компенсує різні ступені розширення/стиску різних матеріалів, не дозволяючи відвалюватися опоряджувального шару.

  Підготовка до штукатурці печі

  Щоб поверхня була ідеально рівною, як того вимагають сучасні будівельні стандарти, простіше виставити маяки, і по ним вже штукатурити по всім відомої технології.

  Як штукатурити піч

  Є ще народні методи армування пічної штукатурки. На поверхню наноситься шар штукатурного розчину (частіше — гилиняного), на нього розстеляється мішковина, крізь яку продавлюють розчин. Іноді мішковину кріплять за допомогою цвяхів, які прибиваються в декількох місцях. Навіть якщо обробка відшарується, вона буде висіти і не відвалиться.

  Аналогічним чином можна використовувати склотканина, термічно ненавантажених місцях підходить і марля. Все це — способи утримати штукатурку печі від осипання.

  Розчин для штукатурки банної печі на основі глини

  Найчастіше печі штукатурять звичайними глиняним розчином. Він повинен бути нормальної жирності. Якщо оптимальний варіант підібрати не виходить, краще штукатурити «пережиренным» розчином, ніж сухим. У жирному утворюються тріщини, але він добре тримається. Тріщини можна потім забілити вапном або затерти більш пісним розчином. Якщо ж глиняний розчин буде худим (в ньому занадто багато піску), то він однозначно буде розсипатися.

  Отже, визначаємо жирність глини, потім робимо пробні заміси, додаючи різну кількість піску. З отриманого розчину ліпимо ковбаски в палець завтовшки. Залишаємо їх сохнути на 2 дні (в тіні, не на протязі). Потім обертаємо ковбаску навколо черешка. На нормальному розчині з’являються зовнішні тріщини і злегка тріскається волога середина. На худій розчині тріщин багато і вони глибокі, на жирному тріскається тільки поверхню, майже не зачіпаючи внутрішній шар. Вибираємо варіант з «нормальними» показниками. Докладніше про визначення пропорцій глиняного розчину читайте тут .

  Глина з тирсою

  За допомогою цих дослідів ви визначили, в якій пропорції потрібно додавати пісок. Крім нього для того, щоб поверхня тріскалася ще менше додають армуюче речовина. Вони є як натуральні, так і штучного походження:

  • висушений кінський гній (при просушуванні може бути характерний запах);
  • висівки;
  • розпушений азбест;
  • мінеральне волокно;
  • тирса;
  • фіброволокно (використовується для армування бетону);
  • базальтове волокно.

  Ці добавки вводять у невеликій кількості вже майже готовий розчин. При необхідності додають води, щоб склад був густим, але залишався пластичним. Ступінь пластичності перевіряється просто: проводимо по поверхні розчину ребром кельми. Має залишитися чіткий відбиток з добре сформованими краями, які не «пливуть». Поверхня зрізу при цьому повинна бути гладкою, а не рваною. Якщо краю пливуть, додаємо трохи піску або глиняного тесту, якщо поверхня «рвана» — трохи води.

  Консистенція глиняного розчину — густа паста

  Ще одна популярна добавка — сіль. Її вводять від 100 г до 200 г на відро розчину. Що дає сіль в штукатурному розчині? Вона утримує в собі деяку кількість вологи, не даючи пересихати глині, чим запобігає поява глибоких тріщин. Також при висиханні сіль не дає поверхні жолобитися. Можете зробити коржик із звичайного гилнянопесчаного розчину з додаванням солі і подивитися на результаті після висихання.

  З іншого боку, якщо піч топиться періодично, у вологій атмосфері штукатурка з сіллю починає сипатися. Так що для лазень або дач періодичного відвідування така добавка однозначно не підходить.

  Якщо штукатурити будете глиняним складом, спочатку піч розтоплюють, і в теплому вигляді починають роботи. Навіщо нагрівати піч? Тому що при висиханні глини вона дає досить велику усадку — її поверхня скорочується. Розігрів піч, ми досягнемо певного термічного розширення, нанесемо шар глиняної або вапняної штукатурки на вже збільшену поверхню. При висиханні/охолодженні відбувається стиснення та цегляної поверхні, і нанесеної штукатурки. Таким чином знижується ймовірність появи великої кількості тріщин. Вони якщо і будуть, то не настільки значними, і не в такій великій кількості.

  Штукатурка печі глиною — складно уникнути тріщин

  Розчини на основі цементу

  Ще один спосіб — використовувати стандартний штукатурний розчин, з додаванням однієї частини глини — для еластичності. Склад виглядає так: цемент — 1 частина, пісок-3 частини, жирна глина — 1 частина. Весь фокус у тому, що цемент необхідний глиноземистий з підвищеною термостійкістю, а він дорогий. В принципі, можна використовувати звичайний портландцемент, але высокомарочный.

  В інших регіонах для підвищення міцності розчину для штукатурки печі додають деяку кількість вапняного тесту. Якщо хочете гарного результаті, краще вапняне тісто купите, а не гасити самостійно. Як би ви не намагалися, в саморобній гашеного вапна залишаються дрібні непогашені частинки. У процесі експлуатації вони вбирають водяні пари, гасяться, збільшуючись у розмірах, розриваючи поверхню штукатурки. В результаті обробка відпадає або покривається кавернами.

  Для штукатурки печі можна використовувати складову цементну штукатурку або купити термостійку, готову

  У деяких випадках розчини додають ПВА, із-за чого він стає більш пластичним. Але оштукатурити піч заново після використання такого розчину у вас не вийде. На поверхні цегли утворюється найтонша невидима оку плівка, з якої жоден розчин не може зчепитися. Адгезія практично нульова. Так що ця добавка, швидше шкідлива, ніж корисна.

  При штукатурці печі розчином на основі цементу, послідовність дій злегка змінюється. Підготовка полягає в отбивании старої обробки, зміцненні/плетінні сітки, після чого слід максимально ретельне видалення забруднень і пилу. Цеглу потім рясно змочується водою, а на вологу поверхню вже наноситься штукатурка.

  Особливості штукатурки печей

  Є одна порада, яка стосується техніки нанесення штукатурки з глини. Не наносите відразу товстий шар розчину. Загальну товщину бажано розбити, як мінімум, на два рази. Завдання першого нанесення — добре «зчепитися» з цеглою, а також створення основи під нанесення другого шару. Тому, продавивши через сітку або мішковину розчин, поверхня не загладжують, а залишають нерівною, шорсткою і грудкуватою. Прибирають, тільки найбільші виступи, які можуть перешкодити подальшій роботі. Тим, кому хаос не подобається, можна порадити «пригладити» глину зубчастим шпателем, зробивши борозни поперек. Це буде доброю основою для нанесення наступного шару, так і для укладання плитки, каменю.

  Глиняний розчин треба правильно приготувати

  перший шар Сохне в нормальних умовах, без підвищення температури. Це означає, що топити піч не можна. Після повного висихання можна наносити і вирівнювати наступну партію розчину. Якщо на вулиці сухо і жарко, бажано регулярно змочувати поверхню штукатурки водою.

  Використання магазинних сумішей

  Не всім хочеться возитися з глиною, підбирати склад, проводити тести. Простіше купити готовий склад і з його допомогою заштукатурити піч. Простіше, але сильно дорожче. Для штукатурки печі можна використовувати спеціальні клейові склади для опорядження печей або укладання на них плитки. Але коштують вони від$ 30 до 180$ за мішок. В мішку — 20 кг. Скільки вам знадобиться мішків — питання розмірів печі і товщини шару.

  для штукатурки печі використовувати готові суміші, тільки коштують вони дорого

  Зате в цьому випадку все просто: розводьте строго по інструкції і наносите по описаним в тій же інструкції правилами. З досвіду використання, можна сказати, що треба дивитися на склад. В суміші повинно бути армуюче речовина. Також звертайте увагу на область застосування: для лазень потрібно вагостойкость, що зустрічається не так часто.

  Якщо конкретно по маркам, то ось які готові суміші вже випробувані на досвіді:

  • Плітоніт Суперкамин Вогнетрив
  • Петронікс КУ. Цей склад дає більш гладку поверхню, але підходить для поверхонь з температурою вище 70°C, тобто якщо немає футеровки топки (немає теплоізолюючого шару або не обкладена зсередини вогнетривким цеглою), то використовувати не можна.
  • Жаростійкий штукатурка Теракот. Область використання — до +400°C, підходить для печей будь-якого типу.
  • Штукатурні суміші Вольфсхойер на мармуровій крихті сліпуче білого кольору. Витримує нагрівання до +300°C, чого теж більш ніж достатньо.

  Фотозвіт по штукатурці печі

  В даному випадку майстер використовував армуючу сітку: цегла мав багато тріщин, і дрібна клітинка одночасно армує кладку. Спочатку зчищається стара оздоблення, видаляється все, аж до голого цегли. Шви заглиблюються приблизно на 1 див.

  Короткий опис статті: піч плитки ціна Як надати печі в лазні привабливий вигляд. Особливості технологій штукатурки, обробки, облицювання каменем банних печей, матеріали для штукатурки. оздоблення печі

  Джерело: Оздоблення печі: штукатурка, облицювання плиткою, каменем

  Також ви можете прочитати