Особа каміна це портал. Портали для камінів . Корисні . КОНСТАНТА

13.09.2015

Особа каміна – це портал. Портали для камінів

Більшість власників заміських будинків хочуть, щоб у ньому неодмінно був камін. Причин тому кілька. Хтось хоче показати, що досяг у житті певного статусу, хто прагне створити в будинку незабутню атмосферу, а комусь просто хочеться проводити вечори в улюбленому кріслі біля палаючого полум’я, ведучи неспішну бесіду.

Приблизно п’ятнадцять років тому реалізувати мрію про камін у своєму будинку було практично неможливо. Але зараз це вже не доставляє таких труднощів. Різні виробники пропонують все, що необхідно для облаштування цього дива, причому існуюче розмаїття моделей допоможе підібрати камін відповідного стилю – від класики до ультрасучасних. Основними складовими каміна є камінні топки. портал і димар. Давайте більш детально розглянемо особливості камінного порталу.

Порталом каміна називається його передня частина з декоративною облицюванням. Це перше, на що звертають увагу при погляді на камін. Це основа зовнішнього вигляду «вогняного місця», саме вона відображає смак і уподобання власника каміна. Вдалий дизайн порталу, матеріал, з якого її виготовили — все це визначає, наскільки камін добре впишеться в інтер’єр приміщення і сприйняття вогнища в цілому. Матеріал, з якого буде виконаний фасад каміна, — камінь, дерево, метал, кераміка, — залежить від обраного стилю. Вибір досить широкий і в кінцевому підсумку залежить від професіоналізму майстра, від його фантазії, а також від переваг замовника.

Класичний портал.

Сучасна різноманітність моделей камінів вражає, проте класика буде актуальною завжди. Класичний портал електрокаміна або класичного має П-подібну форму і відкриту топку. Основним матеріалом для виготовлення такого камінного фасаду є камінь. Також використовуються чавун і дерево. Портал, виконаний у цьому стилі, має строгий зовнішній вигляд, у ньому немає надмірностей, можливо прикраса колонами, рельєфами, різьбленням, а також іншими декоративними елементами.

Найбільш традиційним і вишуканим матеріалом для класичного порталу є мармур. Цей матеріал символізує багатство і розкіш, такий камін – це невід’ємна частина королівських палаців і замків, будинків знаті… Виготовлення мармурового фасаду є досить трудомісткою роботою, так як підбирати шматочки каменю потрібно так, щоб всі вони були одного кольору і мали однаковий малюнок прожилок. Колірна гамма мармурових порталів досить різноманітна, починаючи з білого і кремового, закінчуючи червоним і насиченим зеленим.

Обробка мармуру також вимагає наявності певних навичок і вмінь, адже в ньому містяться тріщини і включення інших порід. Як правило, полірують мармур до глянцевого блиску. Це найбільш поширений спосіб його обробки. Ще можна штучно зістарити. Так на поверхні каменю з’являться маленькі поглиблення практично невидимі білі точки. Зараз виробництво мармурових порталів незалежно від складності здійснюється за допомогою найбільш сучасних технологій різання і поліровки, що дозволяє досягти бездоганної підгонки складових частин ідеальної гладкості поверхні.

Також можливе виконання класичного камінного порталу з граніту. Його поверхня може бути як шліфованою, так і полірованою. Але досить часто застосовується обробка під природний зовнішній вигляд каменю – йому надається вид скелі, дикого каменю. В такому випадку можливе створення оригінальних композицій, які створюють ілюзію справжніх кам’яних брил, неодмінним атрибутом яких є гострі виступи, кам’яні руїни. Сучасні портали для камінів виготовляють і з базальту. Ця гірська порода утворюється внаслідок застигання розплавленої лави. Такий камін має зовнішній вигляд невеликого вулкана, що прикрашає ваше житло. З малахіту також створюють чудові камінні фасади.

Однак найбільш вишуканим порталом вважається портал з оніксу. Цей камінь є самим дорогим, так як це різновид агата, який відноситься до напівкоштовних каменів. У складі оніксу можуть чергуватися різноманітні верстви: і чорні, і білі, і червоні. Онікс є дуже крихким і складних в обробці каменем, але камінні фасади, виготовлені з нього, виглядають неперевершено і справляють надзвичайне враження, створюючи неповторний і розкішний образ приміщення.

Портал у стилі кантрі.

Цей стиль зараз дуже популярний. Портал у стилі кантрі має форму літери «Д». У нижній його частині знаходиться ніша, в яку поміщають дрова, над нею розташовується топка, а в самому верху поміщається дерев’яна камінна полку. Облицювання таких камінів здійснюється з пористого каменю: черепашнику, туфу, пісковика. Спочатку його обробляють, згладжують поверхні, нарізають у формі цегли або ж акуратно обколюють. Обробка цих доступних і недорогих матеріалів не така трудомістка, завдяки чому створюються оригінальні і дуже функціональні топки. Поєднання матеріалів у каміни в стилі кантрі дозволяє створити неповторну атмосферу тепла і затишку: природна і кілька грубувата фактура каменю, його теплі і спокійні тони, ідеально гармонують з дерев’яною камінною полицею, надаючи зовнішнім виглядом порталу особою надійність і красу. Однак портали з пористих матеріалів вимагають більш ретельного догляду і максимально обережного поводження, адже мікроскопічні частинки сажі та інших забруднень, які осідають в порах і шорсткостями каменю досить важко видалити. Ще для оформлення таких камінів використовується граніт і деякі різновиди мармуру.

Ще досить часто застосовується вогнетривка цегла. Як правило, це матеріал ручної роботи і всіляких кольорів: від традиційних жовтого і червоного до досить рідкісних рожевого і бежевого. Вогнетривка цегла дозволяє викладати фасад каміна у вигляді різних орнаментів – ялинки (звичайною або подвійний), горизонтальних смужок і ін

Дерев’яні портали.

Як це ні дивно, але дерево – матеріал, який застосовується не тільки для виготовлення камінних полиць, але і для виробництва порталів. Щоб не виникло ніяких пошкоджень, деревина проходить суворий відбір, після чого здійснюється спеціальна попередня обробка, завдяки якій таким деревом можна обрамляти навіть вогнища з відкритою топкою. Для цього дерево просочують різними складами. Це інсектициди, фунгіциди, антипірени та гідрофобні сполуки. Щоб захистити дерево від теплового випромінювання, його ізолюють за допомогою цегли, бетону, каміння.

Для виготовлення дерев’яних камінних порталів і камінних полиць, як правило, застосовують масиви цінних порід деревини. Це дуб, червоне дерево, горіх, вишня, клен. Також можливе застосування сосни і навіть пальми. Саме це дозволяє досягти різноманітних колірних відтінків, починаючи зі світло-золотистого, закінчуючи темно-коричневим, практично чорним. Не варто забувати, що під впливом перепадів температур і змін вологості повітря у дерев’яних виробах можуть виникати тріщини. Це не дефект, адже дерево – це натуральний матеріал, але такі зміни його поверхні роблять зовнішній вигляд порталу по-особливому прекрасним. Якщо хочете уникнути цих змін, віддавайте перевагу масивів тропічних порід. І наостанок, форма камінної полиці залежить від обраної моделі вогнища. Як правило, вона має П-подібну форму або обриси трапеції, але іноді вона може мати і більш складні обриси.

Фасади з металу.

Чавун – найбільш традиційний матеріал для виробництва камінних фасадів. Для англійських камінів портали виготовляли за допомогою високоточного художнього лиття. Портал може бути відлитий окремо від топки або ж бути з нею одним цілим. Неодмінним атрибутом такого порталу є дерев’яна камінна полку.

Раніше чавун служив матеріалом, який служив конструкційної основою камінних порталів. Зараз для цих цілей все частіше використовують жаростійку нержавіючу сталь. У такому разі металеві поверхні покривають жаростійкої фарбою або полірують. Часто фасади камінів декорують різними сплавами металів. Це може бути латунь, бронза, мідь. Якщо оформляється портал у стилі хай-тек. можливе застосування термостійкого скла та дзеркал.

І на завершення хотілося б сказати про кахлях – керамічної плитки, яка застосовується для облицювання стін. Для декорування камінних фасадів їх застосовують досить рідко. Як правило, виробники пропонують портали не з кахлів, а цільні керамічні. Кераміка з малюнком використовується для оформлення передніх панелей порталів, які обрамляють топку. Для декорування камінних фасадів все частіше використовують сучасну склокераміку.

Короткий опис статті: портали для камінів тестове мета опис тест, тест 2

Джерело: Особа каміна – це портал. Портали для камінів | Корисні | КОНСТАНТА

Також ви можете прочитати