• Різне

  Облицювання плиткою колон і камінів

  20.02.2017

  Облицювання колон

  Облицювання чотиригранних колон

  Для того щоб облицювання колон відбувалася швидкими темпами, але при цьому не страждала якість, на протилежних гранях за допомогою схилу встановлюємо маякові рейки, закріплюючи їх дуговими рейкодержателями. Якщо на момент облицювання колони підлоги не настелені або кладка буде здійснюватися не від статі, то на рівні позначки початку кладки закріплюємо опорну рейку. Кладка кожної сторони колони повинна бути симетричною, тому облицювання починаємо строго з центру, по краях при необхідності встановлюємо симетричні неповномірні плитки. В іншому техніка облицювання колон повністю відповідає техніці облицювання стін.

  Облицювання чотиригранних колон: 1 — маякові рейки; 2 — чверть; 3 — дугові рейкодержатели; 4 — опорна рейка

  Облицювання багатогранних колон

  Перед початком робіт по облицюванню багатогранних колон необхідно виготовити два однакових розбірних шаблону. Для закріплення нижнього шаблону спорудимо дощату рамку. Спочатку закріпимо верхній шаблон, орієнтуючи його по горизонталі за допомогою будівельного рівня. Схилом зробимо провішування по кожному ребру колони, визначивши таким чином нижнього положення шаблону, і зафіксуємо ребра майбутнього облицювання причальными шнурами. Укладання плитки ведемо так само, як при облицюванні чотиригранних колон.

  Облицювання круглих колон

  Облицювання круглих колон будемо здійснювати картами килимової мозаїки. Колони провешиваем по вертикалі схилом, відхилення від вертикалі закладаємо цементно-піщаним розчином. Після твердіння розчину поверхню колони і тильну сторону килимків грунтуємо 10%-ний дисперсією ПВА, потім шпателем наносимо тонкий шар мастики або клею, килимок прикладаємо верхньою стороною до колони, перевіряємо по схилу вертикальність його бічної кромки, притискаємо до стіни всією площиною і розгладжуємо.

  Такі килимки укладаємо аналогічним чином. Якщо довжина окружності колони не кратна довжині килимка, то останній в ряду килимок буде неполномерным.

  При укладання карт килимової мозаїки в другому і наступних рядах необхідно дуже точно суміщати лінії стиків плиток у верхніх і нижніх килимках — це забезпечить вертикальність укладання.

  Зовнішнє облицювання стін

  Роботи з облицювання зовнішніх поверхонь краще всього проводити в теплу пору року. Вологість облицьовується поверхні не повинна перевищувати 8%.

  Стіну перед облицюванням ретельно очистити від пилу, бруду, патьоків цементного розчину, що залишився від будівельних робіт, провешиваем і змочуємо водою. Прийоми укладання плиток відповідають прийомам облицювання стін усередині приміщень.

  Облицювання печей і камінів

  Якщо у вашому будинку є піч або камін, то вони будуть виглядати більш привабливо, якщо їх облицювати, а не побілити або пофарбувати. Крім естетичного ефекту, облицювання печей і камінів значно збільшує тепловіддачу. Для облицювання печей і камінів використовують кахлі і керамічну плитку. Облицювання кахлями проводиться безпосередньо в процесі спорудження печі або каміна, і кваліфіковано зробити її зможе лише пічник; облицювання керамічною плиткою цілком під силу зробити самостійно. Для цієї мети використовуємо керамічну плитку для облицювання підлоги квадратної або прямокутної форми, будь-якого розміру, товщиною 6 мм

  Плитка повинна володіти високими термостійкими якостями і мати глазуровану лицьову поверхню. Крім того, нам знадобляться фасонні деталі: карнизні, плинтусовые і для закладення кутів.

  Існує два способи облицювання печей і камінів.

  Перший спосіб

  У вертикальні шви кладки печі (каміна) вводимо алюмінієві смужки з отворами. До смужкам на болтах кріпимо алюмінієвий тавровый профіль або куточок, а керамічні плитки укладають між металевими елементами. Порожній простір, що утворився між плитками і пічної (камінної) кладкою, заповнюють глиняним розчином.

  Облицювання печей і камінів з застосуванням алюмінієвих елементів: 1 — алюмінієві смужки з отворами; 2 — алюмінієвий тавровый профіль (або два куточка); 3 — болти; 4 — керамічна плитка; 5 — глиняний розчин

  Як бачимо з опису технологічного процесу, даний спосіб застосовується лише за умови ідеальної вертикальності швів кладки (перевіряється за допомогою схилу). Якщо вертикальні шви мають відхилення, то використовуємо іншу технологію.

  Другий спосіб

  Даний спосіб повністю відповідає облицювання стін на цементно-піщаному розчині: та ж техніка підготовчих робіт, розмітки і провішування поверхні; ті ж прийоми укладання плиток і закладення швів. Однак тут буде доречним нагадати про те, що цементно-піщаний розчин має звичай під дією високих температур втрачати свою міцність. Тому при облицюванні печі (каміна) другим способом будемо використовувати глиняно-цементний розчин. У процесі укладання плитки стики (або шви) заповнюють розчином лише наполовину. Це не тільки скорочує час і забезпечує рівномірність висихання розчинного прошарку, але і дозволяє оформити стики декоративно. Через 2-3 дня після закінчення кладки проводять закладення швів. Для цього порцію пластичного цементного розчину накладають на гумовий шпатель і рухами вздовж і поперек шва замазують поглиблення між плитками. Закладення швів при облицюванні елементів вбудованих меблів та басейнів виробляємо спеціальної затіркою для швів.

  Короткий опис статті: плитка для каміна

  Джерело: Облицювання плиткою колон і камінів

  Також ви можете прочитати