• Різне

  Облицювання печі плиткою своїми руками (фото як обкласти піч)

  20.02.2017

  Інструкція облицювання печі плиткою своїми руками

  Облицювання печі плиткою — це важливий етап будівництва опалювального обладнання. Плитка дозволяє надати конструкції завершений зовнішній вигляд, забезпечити довговічність і ефективність роботи печі. Багато вважають за краще облицювати конструкцію своїми руками. Але як правильно покласти плитку на піч? Про це у нашому матеріалі.

  Зміст статті

  Види печей і нюанси їх облицювання

  Фото печі облицьованої під камінь

  Щоб правильно покласти плитку на піч, роблячи роботу своїми руками, необхідно для початку розібратися, як класти плитку на піч того чи іншого типу.

  Оздоблення керамічною або іншого «пічної» плиткою ділиться на три типи в залежності від наявної перед вами печі.

  1. Металева. Пічна плитка на металеві печі укладається не так легко, оскільки метал і клінкерна або інша декоративна плитка мають різні коефіцієнти теплового розширення. Матеріали нагріваються і остигають не з однаковою швидкістю. Якщо покласти облицювання прямо поверх конструкції з металу, незабаром ваша вогнетривка плитка для печі відвалиться. Але виправити ситуацію своїми руками можливо. Правильно обробка проводиться по технології рухомий зв’язки на кляймерах.
  2. Одноконтурні цегляні печі. Їх часто використовують при оснащенні лазні. Але така обробка найбільш проблематична, оскільки поверхня конструкції сильно нагрівається. Щоб правильно приклеїти обробку і облицювати поверхні, майстрові важливо грамотно підібрати клей і сам обробний матеріал. Тут оптимальне рішення — це керамограніт. Керамічна або клінкерна плитка гірше себе почувають в умовах одноконтурної печі. Інша альтернатива — це теракот. Лише у разі її застосування підбирається високоякісний клей, а зазори між плитами становлять щонайменше 10 мм
  3. Двоконтурні печі опалення. На них можна без проблем своїми руками покласти плитку для грубок, оскільки конструкція передбачає два контури. Зовнішній контур має меншу температуру, тому обробка здійснюється без зайвих проблем. Щоб обкласти піч плиткою, вам знадобиться якісний клей і керамічна, або клінкерна плитка. Хоча інші види пічних плит відмінно проявляють себе на двоконтурних опалювачах.

  Способи укладання

  Фото облицьованої печі

  Обробка своїми руками, буде неможливою, якщо не знати всі тонкощі плиткової кладки. Ви можете правильно вибрати клей, придбати кілька коробок відмінною керамічної плитки. Але що далі, якщо ви нічого не знаєте про способи укладання?!

  Їх існує кілька. І як обкласти піч плиткою з допомогою цих методів?

  1. Прямі ряди. Тут плити укладають стик в стик. Обробка своїми руками виконується керамічної або інший облицювальною плиткою квадратної або прямокутної форми. Підвищені вимоги до ідентичності розмірів плиток не дозволяє методом укладання завоювати велику популярність. Хоча спосіб самий простий, доступний новачкам.
  2. Зі зміщенням. Або перев’язка. Найбільш поширена обробка, що дозволяє без шкоди зовнішньому вигляду печі використовувати обрізані плити. Якщо ви збираєтеся покласти плитку для печей своїми руками, краще цього методу вам не знайти.
  3. Діагональна викладка. За допомогою такого методу домагаються оригінальних малюнків. Але новачкові добитися відмінного результату своїми руками складно, оскільки до розмітки доводиться підходити до особливою ретельністю.
  4. Хаотична кладка. Така техніка дозволяє облицьовувати пічку найрізноманітнішим способом. Але виконується обробка «хаос» своїми руками рідко, оскільки тут потрібно дотримуватися певну технологію і грамотно розраховувати кількість матеріалів.

  Варіанти плитки

  Облицювальна плитка для печей — це основний матеріал, без якого оздоблення своїми руками, буде неможливою. До плитки для печі пред’являються підвищені вимоги в плані стійкості до підвищених температур і міцності. Тому під ці критерії підпадають далеко не всі матеріали. Оптимальна термостійка плитка для печей — це:

  • Майоліка;
  • Теракот;
  • Керамограніт;
  • Клінкерна плитка;
  • Керамічна.

  Щоб облицювати конструкцію максимально привабливо, крім основного матеріалу використовуйте вставки, панно, фризи і бордюри.

  Клей

  Інший, не менш значимий матеріал — це клей. Без нього клінкерна або будь-яка інша плитка просто не зможе триматися на поверхні опалювальної конструкції. А на що краще приклеїти облицювальний матеріал?

  1. Глиняний розчин. Пропорції розчину безпосередньо залежать від типу глини — худа, жирна або нормальна. Для приготування клею замішується глина, пісок і вода. Класичний клей, час якого поступово проходить. Є більш ефективні варіанти розчинів.
  2. Цементний розчин. Ґрунтується на суміші цементу, води і піску. Щоб клей якісно тримав плитку на печі, використовуйте цемент мінімум марки М400. Для підвищення зчіпних властивостей клей додається азбест або клей ПВА. Професійні пічники і зовсім додають сіль.
  3. Сухі суміші. Це суміш в мішках, яка готова до використання. Існують різні види клею для певних видів плитки. Тут дотримано ідеальні пропорції, а інструкції по приготуванню вказані на упаковці. Вибирайте якісні сухі суміші.
  4. Готові розчини. Найдорожчий вид клею — готова мастика. Тільки при покупці зверніть увагу на упаковку, щоб мастика була призначена саме для пічної кладки. Ціна мастики стартує від 500 рублів за відро.

  Кладка

  Вами вже була куплена вогнетривка плитка для печі, розчин і супутні матеріали. Тому можна приступати до облицювальних робіт. Для початку рекомендуємо вивчити фото і відео інструкції, яка наочно покажуть вам основні моменти кладки.

  1. Візуальна розмітка і розкладка. В ідеалі це роблять на комп’ютері, моделюючи власну піч. Починати краще всього з розмітки і розкладки. Так ви зможете точно визначити послідовність плит, створити необхідний візерунок і мінімізувати ймовірність допущення помилок.
  2. Підготовка печі. З новими, щойно збудованими пічками справи йдуть простіше, оскільки старі печі доводиться спочатку рятувати від колишньої облицювання. На це піде певний час і досить багато сил. Головне завдання — добитися ідеально рівної поверхні. Видалити всі залишки старого розчину, зробіть поглиблення швів, щоб домогтися більш якісного зчеплення. Найімовірніше доведеться вирівнювати поверхні. Рекомендується використовувати металеві сітки для запобігання відшаровування розчину. Завершує підготовчі заходи грунтовка глибокого проникнення.
  3. Реальна розмітка. Робота проводиться на основі того проекту облицювання, який ви обрали для своєї печі. Варіантів безліч, але якщо ви новачок, не починайте з найскладніших.
  4. Приготування розчину. Кожен клей готується по-своєму, бо все залежить від вибору розчину. Найголовніша вимога — висока якість клею.
  5. Облицювання. Схеми укладання ми вже обговорили. Тому дійте відповідно до обраної схеми. Тут краще спиратися на відео інструкції або працювати спільно з досвідченим фахівцем. При цьому не забувайте, що укладання завжди починається знизу і йде вгору. Перед початком облицювальних робіт пічка обов’язково прогрівається мінімум до 30 градусів.
  6. Затирка швів. Завершальний, але не менш відповідальний етап облицювання.

  Облицювати власними руками піч не складно, якщо відповідально підійти до вирішення даного питання, всебічно вивчити нюанси кладки. Але якщо впевненість у власних силах відсутня, зверніться до професіоналів.

  Короткий опис статті: камін з плитки Облицювання печі плиткою — це важливий етап будівництва опалювального обладнання. Плитка дозволяє надати завершений зовнішній вигляд, забезпечити довговічність і ефективність роботи печі.

  Джерело: Облицювання печі плиткою своїми руками (фото як обкласти піч)

  Також ви можете прочитати