• Облицювання камінів

  Облицювання печей керамічною плиткою, фото інтерєрів і варіантів

  14.09.2015

  Облицювання печей керамічною плиткою, фото прикладів обробки

  Зміст:

  Як-то важко собі уявити, що в котеджі або заміському будинку немає каміна або печі.

  Облицювання печей керамічною плиткою, фото інтерєрів і варіантів

  При обробці цієї печі використовувалася плитка колекції SALOON. Дизайнери домоглися цієї брутальності.

  У всякому разі, сприйняття таких предметів інтер’єру міцно пов’язаний з заміської обстановкою, а не міською квартирою. При цьому крім самого каміна, дуже цікаво буває дивитися на його зовнішнє оформлення. Облицювання печей керамічною плиткою, фото якої можна побачити в самих різних виданнях, завжди залишає про себе найкраще враження.

  Навіщо потрібна і чому здійснюється облицювання печей

  Крім створення необхідного естетичного сприйняття, є ще й інші завдання, які дозволяє вирішувати облицювання камінів і печей. Серед них можна відзначити:

  • -виключення протікання продуктів горіння через тріщини в кладці;
  • -підвищення тепловіддачі;
  • -полегшення догляду за зовнішніми поверхнями печі.

  При всій своїй зовнішній простоті така обробка печей таїть в собі чимало складнощів, і однією з них є вибір матеріалу.

  На сьогоднішній день найчастіше для цих цілей використовується керамічна плитка. Облицювання печей керамічною плиткою, фото якої наведено нижче, може розглядатися як варіант виконання такої обробки.

  Облицювання печей керамічною плиткою, фото інтерєрів і варіантів

  Оздоблення каміна крупним планом. Керамічна плитка універсальний варіант обробки, як печей, так і камінів

  Чому обирають керамічну плитку?

  Використання кахлю як оздоблювального матеріалу охоплює досить різноманітні області. Його можна бачити при обробці площ, вулиць і тротуарів міст, при облицюванні стін і інших поверхонь житлових, промислових, а також комерційних будівель. Причина такого широкого застосування полягає у властивостях плитки, з яких варто відзначити:

  • -водостійкість, що дозволяє використовувати кахель для обробки фасадів споруд і внутрішніх приміщень;
  • -стійкість до впливу грибків і бактерій, що робить її незамінним матеріалом при підвищених вимогах до санітарії та гігієни;
  • -термостійкість, завдяки чому можлива обробка печей керамічною плиткою.

  Про оздоблення камінів та печей

  Сам по собі відкритий вогонь у каміні володіє привабливою силою. Облицювання печей керамічною плиткою, фото якої для прикладу наведено нижче, можна вважати додатковим чинником, який посилює цей вплив.

  Облицювання печей керамічною плиткою, фото інтерєрів і варіантів

  Звичайно в цьому каміні розпалити вогонь не вийде. Але трохи уяви… Класичний приклад оздоблення каміна керамогранітом

  У процесі виробництва кахель піддається випалу при температурі до тисячі градусів Цельсія, тому облицювання печі керамічною плиткою, застосовувана на нагрітих поверхнях, температура яких не перевищує сто двадцять градусів, не представляє для неї ніяких небезпек. Тим не менш, вже є спеціальна плитка (термостійка), призначена саме для обробки камінів.

  Облицювання печей керамічною плиткою, фото інтерєрів і варіантів

  Варіантом обробки печей і камінів може бути керамічна мозаїка.

  Який кахель застосовувати для цих цілей, визначається в першу чергу міркуваннями інтер’єру та дизайну. Крім звичайних прямокутних елементів використовуються і різні фігурні – кути, бордюри і т. д.

  Облицювання печей керамічною плиткою, фото інтерєрів і варіантів

  У фірмовому салоні Tagina виконана інсталяція каміна в обрамленні керамогранітом.

  Яка керамічна плитка для облицювання камінів або печей буде викладатися, які декоративні елементи доведеться застосовувати – все це визначається саме вимог дизайну і інтер’єру:

  • -для чого призначена піч або камін;
  • -де вона розташовуватиметься в приміщенні;
  • -які завдання буде виконувати тільки декоративні чи передбачається використання печі або каміна;
  • -які має експлуатаційні характеристики майбутній камін.

  Керамічна плитка для печей може мати різноманітну, а не тільки прямокутну форму, а також вона відрізняється різноманіттям розмірів. Крім того для обробки використовуються спеціальні елементи – кахлі. Вони відмінно підходять для тих випадків, коли в якості облицювання викладається керамічна плитка для камінів.

  Облицювання печей керамічною плиткою, фото інтерєрів і варіантів

  Якщо вам буде потрібно надміцна облицювання, то можете скористатися пропозицією від Tagina — колекцією Wire.

  Кахлі – це спеціальна плитка, виготовлена з глини з подальшим випаленням. На її зовнішній стороні є малюнок і покриття поверхні глазур’ю, на інший розташовується румпа – елемент, що нагадує відкриту коробку і призначений для кріплення плитки в стінній або пічної кладки. Кахлі можуть відрізнятися як за формою (плоскі, кутові, карнизні, рельєфні або гладкі), так і за обробці – теракотові (неглазуровані) і майолікові

  Облицювання печей керамічною плиткою, фото інтерєрів і варіантів

  В обробці цього каміна використовувалася плитка IMOLA — CAMELOT

  Найбільш міцна керамічна плитка, для грубки і нагрітих поверхонь підходить найкращим чином – декоративна профільована і рифлена плитка з каолінової глини.

  Варіант глазурованої керамічної плитки, для тих хто шукає незвичайні і вишукані рішення.

  Трохи про монтаж

  Незважаючи на свою зовнішню простоту, оздоблення печей і камінів – трудомісткий і специфічний процес. Тому однозначно відповісти на питання, як облицювати керамічною плиткою грубку, відповісти досить важко. Проте деякі рекомендації висловити можна.

  Облицювання печей керамічною плиткою, фото інтерєрів і варіантів

  Перед вами наочний варіант облицювання, який виконати легко і просто. Це рішення настільки елегантно, що деякі клієнти завмирають і захоплено розглядають інсталяцію в салоні Tagina

  Перед початком робіт необхідно відсортувати кахлі за відтінками. Для облицювання треба застосовувати спеціальні термостійкі суміші, клеї і мастики. Обов’язково потрібно виконувати рекомендації виробників компонентів і фахівців про їх використання. В процесі викладення плитки застосовуються додаткові кріпильні елементи. Монтаж проводять знизу вгору.

  Про догляд за облицюванням

  Зовнішній вигляд, властивий облицьованої поверхні, багато в чому залежить від догляду за нею. Термін служби плитки становить сорок років, але навіть в даний час збереглися зразки обробки, виконаної в епоху Середньовіччя.

  Краще всього використовувати звичайні миючі засоби для догляду за плиткою, наявні у широкому продажі. Необхідно відмовитися від застосування кислотовмісних препаратів з-за їх агресивності. Навіть якщо плитка витримає їх вплив, вони можуть пошкодити затірку швів. Тільки затірки на основі епоксидних матеріалів стійкі до впливів засобів побутової хімії. Але про це потрібно задуматися на етапі вибору матеріалів.

  При чищенні слід уникати застосування абразивних матеріалів та грубих металевих щіток. В першу чергу це обмеження справедливо, коли проводиться очищення блискучих поверхонь. Використання таких матеріалів та інструментів може призвести до появи подряпин і втрати блиску.

  Облицювання печей керамічною плиткою, фото інтерєрів і варіантів

  Фірмовий салон Tagina демонструє різні рішення в інтер’єр квартири або заміського будинку. Інтер’єри салону вже не раз використовувалися в ТВ-програмах для зйомки новинних блоків з дизайну і інтер’єру. Але клієнтів салону інтер’єри надихають більше, ніж телеглядачів. В живу плитка оцінюється по-справжньому…

  Керамічна плитка служить для обробки печей і камінів, надає їм красивий і неповторний вигляд, посилюючи загальне враження від інтер’єру, створюючи в кімнаті атмосферу затишку і спокою.

  Облицювання печей керамічною плиткою, фото інтерєрів і варіантів

  Вам підготують безкоштовний дизайн-проект оздоблення вашого каміна або печі. Салони чекають вашого дзвінка! Телефонуйте + 7 495 6-404-405

  Крім суто естетичних функцій, така обробка буде служити додатковим захистом від проникнення продуктів горіння через мікротріщини кладки. А якісно і правильно виконане облицювання не вимагатиме значних зусиль по її догляду і буде служити тривалий час.

  Короткий опис статті: облицювання камінів Як облицювати керамічною плиткою грубку. Фото інтер’єрів і варіантів обробки печей.

  Джерело: Облицювання печей керамічною плиткою, фото інтер’єрів і варіантів обробки

  Також ви можете прочитати