• Різне

  Облицювання каміна натуральним, штучним, декоративним, природним каменем

  20.02.2017

  Облицювання каміна каменем – природним або штучним?

  Облицювання каміна натуральним, штучним, декоративним, природним каменем

  Камін сьогодні залишається ознакою високого смаку домовласника, композиційним центром затишній вітальні в заміському будинку і взагалі дуже приємною річчю. Він не обов’язково повинен грати роль опалювального приладу, наявність у підвалі газового або електричного котла не є протипоказанням до пристрою каміна. А влаштований він повинен бути якісно, якщо у приміщенні стоїть чавунна топка обкладена цеглою, то це не камін, це просто піч, обов’язково повинні виконуватися облицювання каміна – натуральним каменем, штучним аналогом каменю, плиткою або іншими матеріалами. Облицювання відіграє велику роль, бо як камін в інтер’єрі – це дизайнерський хід, який буде привертати до себе більшу частину уваги. Якісно складений і елегантно оформлений камін буде справжньою гордістю домовласника.

  Вибір матеріалів для облицювання каміна

  Сьогодні на ринку представлена велика кількість теплостійких матеріалів, які можливо використовувати для роботи з високотемпературними об’єктами, такими як каміни і печі. Але не всі вони підходять для оформлення каміна – традиційно він виконувався з каменю, тому в минулі часи не було більше відповідного матеріалу. Та й сьогодні немає – каміни з каменю по праву вважаються найбільш міцними і довговічними. Однак кладка кам’яного каміна – дуже недешеве задоволення, тому частіше використовується жаростійкий цегла. А топка виготовляється з металу, спорудження такого каміна набагато простіше і доступніше.

  Частіше практикується не кладка каміна з каменю, облицювання каміна природним каменем. Це дозволяє надати йому неповторний зовнішній вигляд, посилити його конструкцію і значно збільшити його теплоємність – камінь, нагріваючись від топки, буде довгий час утримувати тепло, забезпечуючи стабільний і рівномірний нагрів приміщення. Для облицювання може використовуватися різний камінь:

  • необроблена річкова галька великої фракції;
  • фактурні гранітні блоки;
  • відшліфована до дзеркального блиску мармур і т. д.

  Галька дозволяє створити камін грубої природної форми, він буде добре виглядати в інтер’єрах, витриманих в етнічному стилі. Полірований мармур відмінно підійде для інтер’єрів в розкішних стилях типу бароко, обробка з неполірованого граніту може підійти практично для будь-якого інтер’єру – тут багато залежить від забарвлення каменя, грубості фактури і візерунка.

  Взагалі велика перевага каменю в тому, що він надає свободу творчості і пошуку підходящої концепції, адже камінь має безліч неповторних кольорів і малюнків, можна комбінувати різні види каменю, отримуючи унікальний художній твір. Камін, оброблений натуральним каменем, дійсно буде гордістю домовласника.

  Штучний камінь – якісна заміна природного

  Облицювання каміна штучним каменем має ряд вагомих переваг перед роботою з натуральним каменем. По-перше, такий камінь значно дешевше, по-друге, він легше, по-третє, його можна обробляти вручну звичайним інструментом, по-четверте, немає необхідності виготовляти на замовлення добірні елементи, в-п’ятих, штучний камінь може поєднуватися з багатьма іншими матеріалами, не порушуючи загальної концепції.

  Виробники пропонують сьогодні велика різноманітність видів декоративного штучного каменю, тому забудовник практично не обмежений у виборі. Природно, потрібно вибирати тільки якісні зразки, в цьому випадку облицювання каміна декоративним каменем штучного походження за зовнішнім виглядом і надійності не поступиться облицювання натуральним каменем. Але все-таки якщо є можливість використовувати природний камінь для оздоблення каміна, то краще віддати перевагу йому – не варто порушувати вікових традицій оздоблювальних робіт.

  Короткий опис статті: каміни штучні Камін сьогодні залишається ознакою високого смаку домовласника, композиційним центром затишній вітальні в заміському будинку і взагалі дуже приємною

  Джерело: Облицювання каміна натуральним, штучним, декоративним, природним каменем

  Також ви можете прочитати