Облицювання каміна керамічною плиткою своїми руками: як вибрати

23.09.2015

Облицювання каміна керамічною плиткою

В останні роки кахлі на масовому ринку поступово витісняються більш дешевої і технологічною плоскої плиткою. Облицювання каміна плиткою відносно проста, їй може зайнятися будь-лицювальник після закінчення будівництва.

Облицювання каміна керамічною плиткою своїми руками: як вибрати

Плитка, використовується для облицювання

В якості облицювального матеріалу для камінів застосовують майоліку (пресована, покритий глазур’ю плитка з малюнком), теракоту (керамічна плитка без глазурі), клінкер (товста керамічна плитка з неоднорідних сортів глин з добавками) і керамограніт — сучасний облицювальний матеріал, за своїми властивостями близький до натурального каменю.

Основний компонент керамічної плитки, так само як і будь-якого цегли — глина. Тому керамічна плитка не знижує ККД опалювального пристрою, хоча і дещо збільшує час прогріву печей.

Серед інших достоїнств облицювання каміна плиткою, крім високої теплопровідності і теплоємності, — жорсткість поверхні, стійкість кольору декоративного покриття, вогнестійкість і довговічність облицювання.

Вибір керамічної плитки та підготовка опалювального приладу до облицювання

Принципово процес облицювання камінів і печей плоскої плиткою не відрізняється від звичайних облицювальних робіт, з ним цілком може впоратися будь-яка людина. Проте слід врахувати, що застосування спеціальних клейових складів вимагає врахування деяких особливостей, властивих обраному клею — про них можна дізнатися в інструкції. Наприклад, клей «БІРСС Вогнетрив 26 Про-2» в розведеному вигляді зберігає свої властивості всього лише 10-15 хвилин, тому замішувати його треба малими порціями, відповідно і укладати плитку малими ділянками.

Для кріплення плитки на поверхні опалювальних приладів годиться будь термостійкий клей або жаростійкий мастика, всі вони містять еластичні добавки, що згладжують деформації, що виникають через нерівномірного розширення основи і облицювання при прогріванні.

Для облицювання каміна або печі можна вибрати будь-яку керамічну плитку, яка влаштовує вас за кольором, візерунком і вартості. Розміри плитки вибирають, виходячи з особистих переваг і особливостей форми опалювального пристрою. Плитку великого формату укладати швидше, однак її важче підганяти під необхідні розміри. При складній формі поверхні, швидше за все, значна частина великої плитки піде у відходи.

Часто трапляється, що керамічна плитка в різних упаковках незначно відрізняється відтінком. Справитися з цією проблемою можна, якщо заздалегідь продумати місце встановлення кожної плитки індивідуально, згрупувавши їх таким чином, щоб відмінності не кидалися в очі.

Підготовка до укладання

Підготовка поверхні до укладання керамічної плитки починається з ретельного чищення і поглиблення швів цегляної кладки на глибину не менше 1 див. Поверхню кладки повинна бути чиста, без пилу і бризок від розчину. Якщо раніше опалювальний пристрій фарбували, фарбу доведеться зняти металевою щіткою або обтягнути поверхню перед укладанням плитки дротяною сіткою з чарунками не більше 15?15 див.

Найкраще кріпити сітку до дротяним закладок у швах кладки. Якщо їх немає, можна використовувати цвяхи завдовжки до 100 мм з надітими під капелюшки металевими шайбами. Цвяхи забивають у шви між цеглинами. При використанні шурупів-саморізів свердлять отвори під них безпосередньо в цеглі (свердлом 4-5 мм).

Поверхня, обтягнуті металевою сіткою, до укладання плитки вирівнюють з використанням в якості вирівнюючого розчину того ж клею, на який кріпитиметься плитка. Клей наносять шпателем або кельмою. Товщина вирівнюючого шару не повинна перевищувати допустиму, якщо обмеження передбачені інструкцією по застосуванню клею. До укладання плитки приступають після того, як оброблена поверхня повністю висохне.

Плитку підганяють до укладання, до якої приступають, маючи готовий комплект з обрізаними шматками плитки для кожного ряду.

Облицювання каміна плиткою

Безпосередньо перед укладанням поверхню доцільно розмітити із застосуванням рівня, виска або нівеліра. Розмітка робочої поверхні в ході укладання буде вкрита клеєм, тому краще використовувати для позначення ліній горизонтальний шнур, постійне натяг якого забезпечить вантаж, прив’язаний до одного або обох кінців шнура. Сучасне і ефективне рішення — використання лазерних вимірювальних інструментів з видимим променем.

Облицювання каміна керамічною плиткою своїми руками: як вибрати

Укладання плитки починають з нижнього ряду. Приготовлений по інструкції (для кожного виду клею — індивідуальної) клейовий розчин (під одну-дві плитки, максимум — для одного короткого горизонтального ряду) розподіляють по поверхні за допомогою зубчастого шпателя. Плитки щільно притискаються до клею руками, при необхідності пристукиваются гумовою киянкою. Різані шматки плитки укладають в останню чергу.

Сталість зазорів забезпечить використання пластикових хрестиків однакового розміру, по два на горизонтальну і вертикальну сторону кожної плитки. Особливу увагу приділяють відповідності положення плиток ліній горизонтальної і вертикальної розмітки, а також того, щоб поверхні всіх плиток лежали в одній площині, що перевіряється рейкою. Всі недоліки усувають відразу, так як після застигання клею що-небудь виправити буде вже неможливо.

Облицювання каміна керамічною плиткою своїми руками: як вибрати

Залишки розчину з поверхні плиток прибираються відразу після укладання. До затірці швів (фуговке) приступають після того, як клей схопиться, тобто приблизно через добу після укладання, якщо інший термін не визначено інструкцією з використання клею.

Для затирання використовують мінеральні суміші різних кольорів на основі цементу. Пастоподібної фугою, замішаної у відповідність з інструкцією, заповнюють шви за допомогою гумового шпателя або терки. Заповнені шви вирівнюють чистою вологою губкою, проводячи по шву без помітного тиску.

Після того як затирочний розчин підсохне (10-15 хвилин) поверхня плитки ретельно очищають від залишків фуги з допомогою чистою фланелевою ганчірки або вологою жорсткої губки. Для остаточного висихання потрібно не менше доби, після чого шви можна обробити спеціальним брудовідштовхуючими складом.

Дякуємо фірму «РЕТРО» за допомогу в підготовці матеріалу. Компанія «РЕТРО» здійснює весь спектр пічних робіт, займається виготовленням, ремонтом, реставрацією печей і камінів.

Короткий опис статті: плитка для облицювання каміна Облицювання каміна плиткою відносно проста, їй може зайнятися будь-лицювальник після закінчення будівництва. облицювання камінів плиткою, опалювальні пристрої

Джерело: Облицювання каміна керамічною плиткою своїми руками: як вибрати керамічну плитку, технологія укладання, фото — оздоблення каміна облицювальною плиткою

Також ви можете прочитати