Найефективніша піч буржуйка своїми руками. Креслення. Відео

20.02.2017

Саморобна піч буржуйка своїми руками

Невеликий дачний будиночок, гараж або майстерню можна опалювати за допомогою невеликої компактної металевій печі, званої буржуйкою. Її можна зробити із старої сталевої труби, газового балона, бочки і навіть старої фляги, так і зварити з листів металу. Найголовніше, щоб метал для виготовлення такої печі був не надто тонким.

Найефективніша піч буржуйка своїми руками. Креслення. Відео
Найефективніша піч буржуйка своїми руками. Креслення. Відео

Найефективніша піч буржуйка своїми руками. Креслення. Відео
Найефективніша піч буржуйка своїми руками. Креслення. Відео

Буржуйка з газового балона, старої фляги, бочки піч, що працює на відпрацьованому паливі

Матеріали та інструменти

Для створення буржуйки знадобляться:

• метал товщиною 3±0,5 мм: більш тонкі листи швидко прогорять, крім того, під дією високої температури їх може повести, і піч стане безформною; товстостінний ж метал буде прогріватися дуже довго;

• труба для димовідводу;

• прутки 16 мм;

• лист металу товщиною від 0,3 мм для облаштування скриньки для збору золи;

• рулетка, лінійка, крейда;

• зварювальний апарат 140-200А;

• болгарка для різання металу; для пробивання круглих отворів зручніше користуватися газовим різаком;

• металева щітка для зачистки місць зварювання;

• наждачний круг для підгонки дверцят;

• дриль і свердла.

Схеми буржуйок

Основним достоїнством печі прямокутної форми. на відміну від овальних виробів, виконаних з труб або газових балонів, полягає в більшій площі прогрівається поверхні, тому її ККД буде набагато більше. Оптимальний розмір для буржуйки 800х450х450 мм. Піч таких розмірів не займе багато місця і легко поміститься навіть в невеликому приміщенні.

Найефективніша піч буржуйка своїми руками. Креслення. Відео

Найпростішою конструкцією є пічка «Гном», яка складається з короба з привареною до нього трубою

Важливою відмінністю печі Логінова є наявність двох пластин (відбивачів ) у верхній частині топкового відділення. Так як шлях просування газів при цьому збільшується тепловіддача такий буржуйки істотно вище, ніж у звичайної металевої печі.

Підказка. Якщо потрібно зменшити розмір печі Логінова, то бажано змінювати лише її ширину. При зміні довжини і висоти конструкції її ефективність може істотно знизиться.

Докладна схема буржуйки Логінова

Основні етапи виготовлення буржуйки

1. На аркуші металу розмічаються всі деталі: 6 сталевих прямокутників для стінок печі, 1 прямокутник для створення відбивача диму, пластини для колосника і клямки для дверки.

2. Розкроїти лист металу можна на будь металобазі. Гільйотина, на відміну від болгарки, дозволяє нарізати (порубати) його більш точно. В такому випадку риштування (вирівнювання аркушів) робити не доведеться.

3. Корпус печі виготовляється у вигляді прямокутника. Їх боку стикуються між собою під кутом 90° і зварюються між собою.

Найефективніша піч буржуйка своїми руками. Креслення. Відео

Зварювання короби

4. Щоб уникнути помилок, короб для печі спочатку лише прихоплюється зварюванням в декількох місцях, а лише потім, після перевірки його горизонталі і вертикалі, його шви довариваются.

Важливо! Всі з’єднання в корпусі ретельно проварюються; для перевірки швів на герметичність можна обмазати стики крейдою або гасом.

5. Зварювальні шви зачищаються металевою щіткою.

6. Внутрішній простір буржуйки ділиться на три частини: топка, камера дымооборота і зольник. Щоб відокремити топку від зольника, між ними укладається колосникова решітка, на якій буде розміщуватися паливо. Для цього на висоті 10-15 см від низу печі з боків і на задній частині короба приварюються куточки 5х5 см. на яких буде розташовуватися решітка.

підказка. Колосник краще виготовляти з 2-3 рознімних частин. В іншому випадку при заміні прогоріла грати її буде важко дістати з топки.

7. Решітка зварюється з товстих прутів сталі або смуг завширшки 30 мм. Вони кріпляться до 2 ребрах жорсткості – прутів діаметром 20 мм. Так як колосники з плином часу прогорають, таку решітку краще робити знімною.

Виготовлення колосникових грат

8. На відстані 15 см від верхньої частини короба приварюються два міцних прута, на яких буде размешаться один або два знімних відбивача – товстостінних листів металу, які будуть затримувати потік гарячих газів і відправляти їх на допалювання. При цьому вони не повинні повністю перекривати піч. Щоб гарячий дим мав можливість вступати в трубу, від передньої (для першого аркуша) і задній частині печі робиться відступ близько 8 див.

Найефективніша піч буржуйка своїми руками. Креслення. Відео
Найефективніша піч буржуйка своїми руками. Креслення. Відео

Схема проходження газів у найпростішій буржуйке і печі з встановленим відбивачем

9. Далі заварюється верхня частина короба, а потім у ній вирізається отвір для труби .

Найефективніша піч буржуйка своїми руками. Креслення. Відео

Отвір для труби

10. Передня частина печі з вирізаними в ній отворами для дверцят топки і зольника, приварюється останньої.

11. Розмір дверки топливника повинен бути достатнім, щоб можна було без зусиль закладати паливо і змінювати колосники. Отвір для зольника робиться трохи менше.

12. Петлі приварюються спочатку до дверцят, а потім і корпусу буржуйки. Їх можна купити готовими або зварити з двох трубок різного діаметра. Ручки для дверей можуть виготовлятися з смуги металу або прутка.

Найефективніша піч буржуйка своїми руками. Креслення. Відео

Приварювання дверки

Важливо! При кріпленні дверцят слід підганяти їх до корпусу як можна щільніше; для цього проводиться їх рихтування (вирівнювання) і зачистка наждаковим колом. Клинові клямки, закривають дверцята, підганяються до корпусу якомога щільніше.

13. На такій печі можна приготувати їжу або зігріти воду. Для цього у верхній частині короба прорізається отвір потрібного діаметру. Конфорку для печі. яка буде вставлятися в цей отвір, можна придбати в будь-якому будівельному магазині.

14. Для зручності користування конструкція встановлюється на ніжки або зварену підставку з труб.

15. Димохідна труба приєднується до печі з допомогою гільзи.

16. Для вставки заслінки-шибера. регулює вихід диму, в трубі просвердлюються два отвори. Прут металу вставляється в отвори і згинається під 90°. До нього в центрі труби прихоплюється «п’ятак» з металу – шибер, діаметр якого повинен бути трохи менше діаметра самої труби на 3-4 мм.

Найефективніша піч буржуйка своїми руками. Креслення. Відео

Шибер для регулювання виходу диму

Пристрій димаря

• Щоб через трубу занадто швидко не йшло дорогоцінне тепло, вона повинна мати особливу конструкцію. Такий пристрій має дві основні частини: вертикальна висотою від 1,2 м, що встановлюється під кутом 90° над піччю і похила частина, звана боровому. довжиною 2,5-4,5 м і більше, у якій дим догорає. Саме борів дає до 1/4 тепла всій печі.

Найефективніша піч буржуйка своїми руками. Креслення. Відео

Борови пічної труби

• Людина високого зросту може зачепити нагріту трубу, тому борів повинен мати захисний кожух у вигляді сітки. Щоб уникнути опіків відстань від підлоги до цієї труби повинна становити 2,2 м. Вертикальна частина труби, що виходить від печі, додатково обмотується теплоізоляцією.

Важливо! Труба повинна розташовуватися далеко від оштукатурених стін на відстані 1,2 м. Відстань від дерев’яних конструкцій – 1,5 м.

підказка. Прокладання труби через дерев’яне стельове перекриття і дах – процес досить трудомісткий. Набагато простіше вивести її через отвір в стіні або віконці.

Найефективніша піч буржуйка своїми руками. Креслення. Відео

Висновок диму через вікно

Правила безпечної установки металевої печі

Буржуйка загострюється набагато сильніше, ніж цегляна піч, тому всі легкозаймисті предмети повинні перебувати від печі на достатній відстані. Якщо підлога в приміщенні дерев’яний, вона встановлюється тільки на цеглі або металевому листі. Метал, у свою чергу, укладають на лист азбесту з винесенням його на 35 см або більше від країв печі. У передній частині перед топкою він повинен виступати на 5,5 див. Азбест можна замінити повстю, просоченим глиною. Встановити такий екран для відображення тепла можна й на бетоні.

Важливо! Працююча піч потребує нагляду. Не слід надовго відлучатися з приміщення, де топиться буржуйка.

Найефективніша піч буржуйка своїми руками. Креслення. Відео

Установка буржуйки на цегляну підставу

Збільшуємо ККД печі

Буржуйка здатна обігріти приміщення буквально за лічені хвилини. Причому в топку можна закидати все, що попадеться під руку: так як в ній немає розгалуженої мережі димарів, і дим в ній виходить «напряму», можна не побоюватися, що вони заб’ються.

Але якщо звичайна опалювальна піч, встановлюється в приміщеннях для постійного проживання, має розгалужену мережу димоходів, які затримують тепло, в буржуйке воно виходить безпосередньо в трубу, тому її ККД не занадто великий. Саме тому вона занадто вже «ненажерлива» і вимагає чимало палива.

Щоб знизити споживання палива, можна скористатися наступними порадами бувалих пічників:

• дверка в топку та піддувало у такій печі повинні бути максимально герметичними; в іншому випадку подача повітря в буржуйку збільшиться, і паливо буде занадто швидко прогорати;

• для регулювання виходу теплого диму в димоході бажано передбачити заслінку-шибер ;

• поруч з піччю можна передбачити бічні металеві екрани на відстані 5-6 см від печі, в такому випадку вона буде опалювати приміщення не тільки за рахунок випромінювання тепла, але і з допомогою конвекції (циркуляції теплого повітря);

• буржуйка, «одягнена» в металевий кожух, що допоможе зберегти тепло набагато довше;

Найефективніша піч буржуйка своїми руками. Креслення. Відео

Буржуйка в кожусі

Кругла піч з камерою допалювання та кожухом з тепловою гарматою

• для затримки тепла в приміщенні слід наростити в трубі коліна; однак при цьому в них буде затримуватися сажа, тому бажано створити збірно-розбірну конструкцію;

• трубі можна також додати східчасту форму: розташувати коліна поетапно, при кожному кроці роблячи поворот на 30°; при цьому кожне з колін повинно бути надійно прикріплено прутками до стіни;

Піч з колінами для димоходу

• пропускна здатність димової труби повинна бути менше продуктивності самої печі, в такому випадку гарячі гази будуть йти в трубу не відразу; її діаметр повинен бути лише в 2,7 рази більше, ніж обсяг топки, наприклад, при об’ємі топки 40 л діаметр повинен бути дорівнює 110 мм;

• можна збільшити ККД печі і за допомогою обдувки димоходу вентилятором – це перетворить піч у своєрідну димову гармату;

• для зменшення циркуляції повітря дрова в печі повинні укладатися максимально щільно; якщо ж вона опалюється вугіллям, ворушити утворилася золу потрібно якомога рідше;

• для регулювання припливу повітря дверцята в піддувало можна зробити регульованою, забезпечивши її вертикально розташованими щілинами і засувкою. яка буде перекривати ці щілини;

• щоб збільшити площу обігріву, її можна оребрить, тобто приварити на її корпус перпендикулярно печі смуги з металу ;

• якщо поставити на піч пару відер або металевий ящик з піском. то вони будуть накопичувати тепло і зберігати його навіть після згасання печі; піщану засипку або теплоакумулятор з каменів можна зашити і всередині металевого корпусу печі;

Найефективніша піч буржуйка своїми руками. Креслення. Відео

Схема буржуйки з піщаною засипкою, піч виготовлена з труби діаметром 500 мм, її довжина становить 650 мм

• піч, обкладена 1-2 шарами цегли. буде зберігати тепло набагато довше;

Найефективніша піч буржуйка своїми руками. Креслення. Відео

Цегляний екран

• має значення і обсяг печі: чим більше площа її стінок. тим більше тепла вони будуть віддавати в приміщення;

• цеглини або металевий лист. на які встановлюється піч, допоможуть не тільки убезпечити приміщення від пожежі, але і зберігати тепло.

Відео по темі: Піч буржуйка своїми руками

Короткий опис статті: дровітні своїми рук Робимо найефективнішу піч буржуйку своїми руками найефективніша буржуйка своїми руками

Джерело: найефективніша піч буржуйка своїми руками. Креслення. Відео

Також ви можете прочитати