• Топка для каміна

  Монтаж камінної топки для опалення

  01.10.2015

  Монтаж каміна з чавунною топкою

  08 Грудень 2011

  Як правильно проектувати камін для повітряного опалення?

  Можна встановити камін самостійно?

  Які фактори необхідно враховувати, що б зробити правильний монтаж каміна?

  У цій статті ми постаралися викласти основні необхідні рекомендації від наших фахівців.

  Монтаж камінної топки для опалення
  В останньому десятилітті спостерігається виразний зростання зацікавленості камінами, їх встановлюють не тільки з естетичних міркувань, але також з метою економії на енергоносіях. Камін вважається одним з найбільш дешевих джерел тепла для всього будинку при умові, що він правильно спроектований і встановлений.

  Хто повинен виконувати монтаж каміна з чавунною топкою?

  Монтаж повітряної камінної топки — це один з найважливіших етапів в будівництві всього каміна. Враховуючи те, що такі топки передбачають підключення до повітряній системі опалення, вони мають свої складності підключення. При установці такого каміна потрібно врахувати набагато більше факторів, ніж при зведенні звичайного. Не завжди майстер камінного справи знає всі тонкощі монтажу системи повітроводів. Саме тому краще доручити цю роботу фахівцям, але і можливо виконати її самому.

  Що потрібно врахувати, щоб виконати правильний монтаж каміна?

  Щоб все було зроблено вірно необхідно виконати ряд підготовчих робіт, а саме: вибрати топку, визначитися з остаточним дизайном каміна, обговорити всі технічні деталі і конструкції системи опалення, і на основі цього визначити, на якому етапі і яким чином такі роботи слід виконувати.

  При монтажі камінної топки. необхідно звернути особливу увагу на місце установки, можливість безпосереднього підключення до димоходу і подачу зовнішнього повітря для горіння.

  Розмір і теплова потужність топки залежить від обсягу опалювальних приміщень і підбирається з розрахунку 1 кВт на 10 м 2 при висоті приміщення 2.7 м

  Камін повинен бути встановлений на стійкій основі. Необхідно переконатися, що підлога у місці його установки відповідає масі топки і має термічну і механічну стійкість.

  Основа, на якій встановлюється камінна топка, повинна бути виготовлена з термостійких матеріалів. Рекомендується встановлювати камінну топку на спеціальних сталевих ніжках, що забезпечує горизонтальне вирівнювання топки на нерівній поверхні. Деякі топки мають подачу повітря для горіння вбудовану в ніжки.

  Необхідною умовою для твердопаливного каміна є наявність відповідного перерізу димохідної труби:

  • для 8 — 12 кВт — 150 мм
  • для 14 — 19кВт — 160 мм
  • для 19 — 21 кВт — 180 мм
  • для 21-25 кВт — 200 мм
  • для 25-32 кВт — 220 мм

  Це приблизні дані і вони можуть відрізнятися у різних виробників.

  Труби для камінів повинні бути виготовлені з нержавіючої сталі, минимальнаа товщина стінки — 0,8 мм. Також їх бажано обгортати термостійкою ізоляцією, у продажу є готові термоізольовані труби (сендвіч-димарі, як на рис.). Це дозволить збільшити термін експлуатації димоходу.

  Камін слід підключати до димоходу з допомогою системи сполук. З’єднання, що мають вигляд радіатора або інших проміжних елементів, необхідно встановлювати всередину димохідної труби топки. Це запобігає стіканню на поверхню каміна конденсату. Він викликає корозію чавуну і сталі, а також виділення шкідливих продуктів горіння. Слід уникати занадто довгих горизонтальних ділянок димохідної труби і звужень з’єднувальних елементів. У разі необхідності довгу трубу можна встановити з невеликим нахилом близько 5 см/м.

  Камінні топки, метою дотримання пожежної безпеки, які встановлюються на відстані не менше 1м від легкозаймистих матеріалів або 0,5 м від легкозаймистих деталей конструкції будівлі, ізольованих відповідними матеріалами.

  Перед каміном слід забезпечити мінімальну зону безпеки розмірами 0,75 х 0,75 м,що б захистити підлогу від розпечених вугіль, яке може випасти при відкритті дверцят.

  Відкривати дверцята і регулювати надходження повітря в топку при експлуатації слід виключно в захисних рукавичках

  Камінні топки для повітряного опалення:

  Короткий опис статті: топка для каміна Монтаж каміна з чавунною топкою Професійно. Якісно. Замовте безкоштовне комерційна пропозиція! 097 329 5886

  Джерело: Монтаж камінної топки для опалення

  Також ви можете прочитати