• Різне

  Монтаж каміна з чавунною топкою своїми руками

  26.09.2015

  Монтаж каміна з чавунною топкою: опис робіт

  Зміст

  Закрита топка каміна більш безпечна в експлуатації, ніж відкрита. Тому пристрій каміна з чавунною топкою — саме вірне рішення, якщо в будинку є діти. Про плюси і мінуси таких камінів, а також про те, як встановити їх самостійно, розповімо в цій статті.

  Камін з чавунною топкою

  Закрита топка являє собою виготовлену з чавуну камеру для згоряння дров, в якій одна зі стінок замінена заскленими дверцятами. Дуже зручна дверцята, обладнана підіймальним механізмом, отодвигающим її вгору, під облицювання, і дозволяє миттєво перетворити закриту топку у відкриту. Під камерою згоряння розміщується зольник, через який в неї надходить повітря. А дим відводиться через трубу, встановлену у верхній частині топки. В принципі, монтаж чавунної топки полягає в пристрої підстави для неї і декоративного облицювання, що дозволяє приховати від погляду металеві деталі, залишивши на увазі тільки топку і надавши каміна звичний вигляд.

  Плюси і мінуси закритих топок

  не Можна однозначно стверджувати, що закрита топка краще відкритою, або навпаки. Вибір залежить від безлічі факторів і умов, і те, що для когось стане явним мінусом, іншого ніяк не турбує.

  Гідності
  Недоліки
  Як самому влаштувати камін з чавунною топкою?
  Пристрій підстави для чавунної топки

  • Вибравши місце для установки каміна,зробіть під нього підставу з армованої цементної стяжки. поклавши її на шар гідроізоляції. Якщо підлоги дерев’яні, то необхідний ще і шар теплоізоляції. Товщина стяжки — не менше 10-15 мм, в якості арматури можна використовувати металеву сітку.
  • Після того як підстава досягне потрібної міцності, можна приступати до постаменту під саму чавунну топку. Його можна зробити з цегли, бетонних блоків або іншого матеріалу, а можна придбати і встановити вже готовий цоколь з натурального каменю.
  • Якщо перекриття не відрізняються міцністю, перевагу краще віддати газобетону як досить міцного і легкого матеріалу, яким можна без зусиль надати будь-яку бажану форму і розмір. Згодом його можна обштукатурити або облицьовувати керамічною плиткою, натуральним або штучним каменем.
  • Укладка блоків ведеться на спеціальний клей або звичайний цементно-піщаний розчин. Поверхня постаменту вирівнюється шаром штукатурки товщиною 1-1,5 см

  Установка чавунної топки

  Незалежно від того, з чого зроблено основу під топку, на нього укладається шар теплоізоляції, наприклад асбокартон і лист покрівельного заліза.

  Установка димоходу

  Увага! Вибираючи місце для чавунної топки, необхідно розрахувати так, щоб між стінками топки і облицюванням каміна можна було залишити зазор для системи конвекційного обігріву. А довжини вхідного в комплект димоходу повинно вистачати для виведення його назовні.

  Щоб правильно встановити топку, підкладіть на місце її установки бруски, вирівняйте топку за місцем, а потім акуратно приберіть підкладки. Димар топки, зроблена у вигляді металевого рукава або труби, встановлюють в призначене для нього отвір і виводять через перекриття та покрівлю назовні з дотриманням всіх правил пожежної безпеки.

  Важливо! Існують граничні норми відхилення труби димоходу від вертикалі. Якщо її висота менше 5 м, то кут відхилення повинен бути не більше 45 градусів, а якщо понад 5 м, то не більше 20 градусів.

  Зовнішня обробка каміна

  Якщо нижня частина каміна вже готова і потребує тільки в декоративній обробці, то закрити його з боків і зверху вам тільки належить (див. Оздоблення каміна ).

  Цегляна кладка навколо топки з зазором

  Відповідаючи на питання, як побудувати камін з чавунною топкою, потрібно знати, з чого ви хочете його побудувати. Якщо повністю з цегли, то необхідно продовжити кладку, відступивши від стінок топки на деяку відстань і залишивши в ній кілька отворів для виходу гарячого повітря.

  Пристрій теплоізоляції навколо димаря

  1. Каркас виконується з тонкостінних металевих профілів або дюралевих кутників, з’єднаних між собою саморізами по металу. Його конструкція повинна передбачати кріплення обшивки з зовнішньої сторони і теплоізоляції — з внутрішньої.
  2. Теплоізоляційні мати з негорючого матеріалу кріпляться до каркаса таким чином, щоб фольгована сторона була звернена до топки і димаря.
  3. Обшивають каркас будь-яким матеріалом: гіпсокартоном, деревом, азбоцементними плитами і т. д.
  4. теплоізоляції та облицювання влаштовуються отвори для виходу розігрітого повітря в приміщення

  Короткий опис статті: топка для каміна своїми руками Правила монтажу каміна з чавунною топкою своїми руками. Плюси і мінуси закритих топок. Зовнішня обробка каміна. монтаж каміна чавунною топкою своїми руками оздоблення

  Джерело: Монтаж каміна з чавунною топкою своїми руками

  Також ви можете прочитати