• Різне

  Литтєвий штучний мармур: склад, виробництво, своїми руками, колотий, гнучкий

  20.02.2017

  Штучний мармур, його різновиди, властивості та особливості виробництва

  Литтєвий штучний мармур: склад, виробництво, своїми руками, колотий, гнучкий

  Опис і види матеріалу

  Під терміном «штучний мармур» мається на увазі не тільки литтєвий мармур, який є імітацією натурального каменю. Існують і інші його різновиди, які знаходять широке застосування в будівництві, промисловості і обробці приміщень.

  Різновиди штучного мармуру:

  1. литтєвий;
  2. оселковий (або гіпсовий);
  3. мелений (або колотий);
  4. гнучкий (або рідкий).

  Литтєвий

  Набольшей популярністю користується литтєвий мармур — композитний матеріал, основу якого складають поліефірна смола затверділа і мінеральний наповнювач. Наповнювачем може бути крихта з мармуру, кварцовий пісок і т. п.

  В залежності від того, які смоли і наповнювачі обрані, матеріал може бути виконаний як імітація натурального мармуру, яшми, граніту, малахіту, онікса.

  Так на фото виглядає литтєвий штучний мармур

  Литтєвий штучний мармур: склад, виробництво, своїми руками, колотий, гнучкий

  Оселковий

  Оселковий мармур – це пофарбована маса з гіпсу, затворене клейовою водою, яка наноситься на основу і доводиться до дзеркального блиску за допомогою поліровки і шліфування. Вона може бути тоновані під різні матеріали, такі як ляпіс-лазур, малахіт, різні види мармуру.

  Основним матеріалом для виробництва оселкового мармуру є гіпс. В нього додають спеціальні речовини, які сповільнюють схоплювання гіпсу. Найчастіше використовуються клей, розведений у воді.

  Перевагами гіпсового мармуру є мала вага і висока міцність. З його допомогою можна зводити полегшені конструкції. Застосування цього матеріалу в житлових приміщеннях допомагає поліпшити мікроклімат: він абсорбує зайву вологу або віддає її, якщо в кімнаті занадто сухо.

  Фото оселкового мармуру

  Литтєвий штучний мармур: склад, виробництво, своїми руками, колотий, гнучкий

  Мелений (мікрокальцит)

  Мелений, або колотий мармур є тонкодисперсних наповнювачем мінерального походження. Він являє собою порошкоподібну речовину білого або сірого кольору. Його виготовляють, подрібнюючи білий мармур.

  Цей матеріал відрізняється міцністю, невисокою хімічною активністю, стійкістю і ультрафіолетових променів. Він має яскравий білий колір і практично не вбирає вологу. Найчастіше його застосовують для виробництва виробів з пластмаси, лакофарбової продукції, абразивних чистячих засобів, паперу, лінолеуму тощо

  Рідкий

  Ця різновид мармуру є одним з самих нових матеріалів для обробки. До його складу входить крихта з мармуру і акрилові полімери.

  Рідкий мармур дуже гнучкий, легкий і екологічний. Його можна легко різати ножицями або ножем і клеїти на стіни замість шпалер. Використовуючи цей матеріал, можна отримати ідеально рівну, безшовну поверхню. Тому його часто застосовують для облицювання споруд неправильної форми, такі як арки, колони, сферичні предмети.

  Застосування рідкого мармуру

  Литтєвий штучний мармур: склад, виробництво, своїми руками, колотий, гнучкий

  Виробництво штучного литого мармуру

  Технологія виготовлення матеріалу досить проста і вимагає тільки спеціального устаткування, приміщення, часу і фінансових ресурсів.

  Обладнання

  Для отримання литтєвого мармуру використовується невеликий набір обладнання:

  Форми для отримання мармуру виконуються на основі поліуретанової гуми. Якісні матриці, які характеризуються міцністю і не схильні до сильних деформацій, коштують дуже дорого. Проте їх вартість окупається сповна, оскільки виробництво має високу рентабельність.

  Короткий опис статті: штучний камінь своїми руками, Що таке штучний мармур. Різновиди і виробництво литтєвого мармуру, в тому числі своїми руками. Плюси і мінуси штучного мармуру. Середня вартість.

  Джерело: Литтєвий штучний мармур: склад, виробництво, своїми руками, колотий, гнучкий, мелений, рідкий, гіпсовий, оселковий, фото

  Також ви можете прочитати