• Різне

  Кутовий камін розміри

  20.02.2017

  Кутовий камін розміри

  Камін – це затишок, оригінальний дизайн і домашня атмосфера. В даний час завдяки різноманіттю моделей камін можна встановити навіть у невеликому будинку чи вітальні, розташувавши його компактно – в ніші або в кутку. Перше питання, яке виникає у людей, які вирішили звести в будинку камін – розміри каміна, а також матеріал, з якого він буде зроблений.

  Кутовий камін розміри

  Кутовий камін розміри

  Визначення розмірів каміна

  З вибором матеріалу, як правило, не виникає проблем, це питання особистих уподобань, фінансових можливостей, а також конструкції будівлі. Так, наприклад, установка цегляного каміна в типовій міській квартирі потребує серйозної реконструкції перекриттів, ремонту та погоджень з наглядовими органами. Тому власники квартир часто віддають перевагу електричним або биокаминам, що не вимагає установки димоходу, виконують скоріше декоративну функцію. Якщо ж основне призначення каміна – обігрів приватного будинку, то оптимальним вибором стане металевий, або цегляний камін з дров’яної або газової топкою.

  Звичайно, при всьому різноманітті моделей кутові каміни мають абсолютно різні розміри. Для декоративних камінів розмір визначається виходячи із загального дизайну і планування будинку, а для опалювального каміна необхідно також враховувати площа приміщень, що обігріваються.

  Декоративний камін – розміри

  Розміри кутового фальш-каміна, виконаного своїми руками, вибирають виходячи з розмірів кімнати. Щоб конструкція не виглядала громіздкою, площа кутового каміна не повинна перевищувати 1/25 площі кімнати. Так, для вітальні в 20 квадратних метрів оптимальна площа каміна повинна бути не більше 0,8 метра, а довжина його сторін, прилеглих до стін, не повинна перевищувати 1,2 метра.

  Конструкцію можна зробити більш легкою і не загромождающей простір, але разом з тим функціональної, якщо прилаштувати до фальш-полиці каміна з обох сторін. Ці полки можуть грати роль підставки під книги, сувеніри і дрібнички.

  Кутовий камін розміри

  Кутовий декоративний камін з полицями

  Аналогічним чином розраховують розміри порталу під вбудовану електричну пічку або біокамін, але в цьому випадку необхідно враховувати також настановні розміри топки, які вказані в паспорті. Наприклад, для топки біокаміна з габаритами 625х628х267 мм, креслення якої наведено на малюнку, необхідно вибрати розміри порталу.

  Кутовий камін розміри

  Топка вбудованого біокаміна

  Кутовий камін розміри

  Габаритні розміри топки

  Для того щоб розрахувати його ширину, необхідно додати до ширині топки ширину бічних обрамлень і консолей порталу, а до висоті – висоту дровници, камінної полиці, декоративних елементів. Необхідно також врахувати глибину топки. Приймемо ширину бічних обрамлень 250 мм з обох сторін, висоту дровниці 400 мм, а висоту карниза і камінної полиці – 300 мм. В результаті ми отримаємо ширину каміна 1125 мм, висоту – 1328 мм. Ширина бічних стінок порталу з урахуванням глибини топки приймемо 250-300 мм Довжина прилеглих до стін сторін для симетричного каміна розраховується як ширина порталу, поділена на 1,4 – в нашому випадку вона дорівнює 0,8 м.

  Найпростіше взяти креслення топки в трьох проекціях і прямо на ньому накреслити креслення порталу з урахуванням всіх відстаней, після чого розрахувати необхідні розміри. Можна також придбати готовий портал, розміри якого відповідають выбрнной вами топці – фахівці торгового центру допоможуть вам в цьому.

  Кутовий камін розміри

  Топка, встановлена в готовий портал

  Камін з металу – розміри

  Каміни з металу бувають декількох видів: підлогового розміщення, у готовому корпусі з декоративною обробкою, або вбудовувані топки. Вони можуть працювати на дровах, пелетах, газу залежно від обраної моделі. Розміри таких камінів для конкретного приміщення визначають за обігріваючому об’єму повітря – цей параметр називається потужністю і вказується в паспорті на камін. Для вибору відповідного каміна потрібно розрахувати площа будинку, яку ви плануєте обігріти, помножити її на висоту стель, а отриманий обсяг розділити на 20. Ви отримаєте мінімальне значення потужності каміна, необхідне вам для обігріву.

  Наприклад, для заміського будинку площею 60 квадратних метрів з висотою стелі 2,7 м об’єм приміщення складе приблизно 160 кубів. Потрібно поділити цей показник на 20, вийде необхідна потужність 8 кВт. Для такого будинку цілком підійде піч-камін з потужністю 9 кВт, представлена на малюнку. Її розміри вказані на кресленні. Кутовий камін розміри

  Піч-камін «Амур»

  Кутовий камін розміри

  Розміри і потужність печі-каміна «Амур»

  Для вбудованої топки після вибору моделі з необхідною потужністю розрахунок розмірів порталу проводять так само, як для декоративного каміна. Виключення складає випадок, коли топка ставиться в підготовлений корпус каміна з цегли. Для такого каміна при розрахунку необхідно враховувати стандартні розміри цегли, щоб уникнути додаткової підгонки.

  Цегляний камін – розміри

  найскладніший випадок, що вимагає ретельних розрахунків, це будівництво дров’яного кутового каміна з цегли. У цьому випадку необхідно провести попередній розрахунок мінімальних розмірів топки і димаря залежно від приміщення, що обігрівається, після чого адаптувати результати під стандарные розміри цегли.

  Для розрахунку необхідно знати обігрівається площа кімнати або будинку. Цей показник ділять на 100, у результаті виходить площа топки. Топку в кутовому каміні виконують трикутної або трапецивидной з звуженням до задньої стінки – така форма сприяє кращій тепловіддачі.

  Для топки з трикутним дном ширину передньої частини знаходять так: добувають квадратний корінь і

  Короткий опис статті: дизайн камінів кутових

  Джерело: Кутовий камін розміри

  Також ви можете прочитати