Кутовий камін розміри: розрахунок + інструкція!

04.10.2015

Кутовий камін розміри

Камін – це затишок, оригінальний дизайн і домашня атмосфера. В даний час завдяки різноманіттю моделей камін можна встановити навіть у невеликому будинку чи вітальні, розташувавши його компактно – в ніші або в кутку. Перше питання, яке виникає у людей, які вирішили звести в будинку камін – розміри каміна, а також матеріал, з якого він буде зроблений.

Кутовий камін розміри

Визначення розмірів каміна

З вибором матеріалу, як правило, не виникає проблем, це питання особистих уподобань, фінансових можливостей, а також конструкції будівлі. Так, наприклад, установка цегляного каміна в типовій міській квартирі потребує серйозної реконструкції перекриттів, ремонту та погоджень з наглядовими органами. Тому власники квартир часто віддають перевагу електричним або биокаминам, що не вимагає установки димоходу, виконують скоріше декоративну функцію. Якщо ж основне призначення каміна – обігрів приватного будинку, то оптимальним вибором стане металевий, або цегляний камін з дров’яної або газової топкою.

Звичайно, при всьому різноманітті моделей кутові каміни мають абсолютно різні розміри. Для декоративних камінів розмір визначається виходячи із загального дизайну і планування будинку, а для опалювального каміна необхідно також враховувати площа приміщень, що обігріваються.

Декоративний камін – розміри

Розміри кутового фальш-каміна, виконаного своїми руками. вибирають виходячи з розмірів кімнати. Щоб конструкція не виглядала громіздкою, площа кутового каміна не повинна перевищувати 1/25 площі кімнати. Так, для вітальні в 20 квадратних метрів оптимальна площа каміна повинна бути не більше 0,8 метра, а довжина його сторін, прилеглих до стін, не повинна перевищувати 1,2 метра.

Конструкцію можна зробити більш легкою і не загромождающей простір, але разом з тим функціональної, якщо прилаштувати до фальш-полиці каміна з обох сторін. Ці полки можуть грати роль підставки під книги, сувеніри і дрібнички.

Кутовий декоративний камін з полицями

Аналогічним чином розраховують розміри порталу під вбудовану електричну пічку або біокамін, але в цьому випадку необхідно враховувати також настановні розміри топки, які вказані в паспорті. Наприклад, для топки біокаміна з габаритами 625х628х267 мм, креслення якої наведено на малюнку, необхідно вибрати розміри порталу.

Кутовий камін розміри: розрахунок + інструкція!

Топка вбудованого біокаміна

Габаритні розміри топки

Для того щоб розрахувати його ширину, необхідно додати до ширині топки ширину бічних обрамлень і консолей порталу, а до висоті – висоту дровници, камінної полиці, декоративних елементів. Необхідно також врахувати глибину топки. Приймемо ширину бічних обрамлень 250 мм з обох сторін, висоту дровниці 400 мм, а висоту карниза і камінної полиці – 300 мм. В результаті ми отримаємо ширину каміна 1125 мм, висоту – 1328 мм. Ширина бічних стінок порталу з урахуванням глибини топки приймемо 250-300 мм Довжина прилеглих до стін сторін для симетричного каміна розраховується як ширина порталу, поділена на 1,4 – в нашому випадку вона дорівнює 0,8 м.

Найпростіше взяти креслення топки в трьох проекціях і прямо на ньому накреслити креслення порталу з урахуванням всіх відстаней, після чого розрахувати необхідні розміри. Можна також придбати готовий портал, розміри якого відповідають выбрнной вами топці – фахівці торгового центру допоможуть вам в цьому.

Топка, встановлена в готовий портал

Камін з металу – розміри

Каміни з металу бувають декількох видів: підлогового розміщення, у готовому корпусі з декоративною обробкою, або вбудовувані топки. Вони можуть працювати на дровах, пелетах, газу залежно від обраної моделі. Розміри таких камінів для конкретного приміщення визначають за обігріваючому об’єму повітря – цей параметр називається потужністю і вказується в паспорті на камін. Для вибору відповідного каміна потрібно розрахувати площа будинку, яку ви плануєте обігріти, помножити її на висоту стель, а отриманий обсяг розділити на 20. Ви отримаєте мінімальне значення потужності каміна, необхідне вам для обігріву.

Наприклад, для заміського будинку площею 60 квадратних метрів з висотою стелі 2,7 м об’єм приміщення складе приблизно 160 кубів. Потрібно поділити цей показник на 20, вийде необхідна потужність 8 кВт. Для такого будинку цілком підійде піч-камін з потужністю 9 кВт, представлена на малюнку. Її розміри вказані на кресленні.

Розміри і потужність печі-каміна «Амур»

Для вбудованої топки після вибору моделі з необхідною потужністю розрахунок розмірів порталу проводять так само, як для декоративного каміна. Виключення складає випадок, коли топка ставиться в підготовлений корпус каміна з цегли. Для такого каміна при розрахунку необхідно враховувати стандартні розміри цегли, щоб уникнути додаткової підгонки.

Цегляний камін – розміри

найскладніший випадок, що вимагає ретельних розрахунків, це будівництво дров’яного кутового каміна з цегли. У цьому випадку необхідно провести попередній розрахунок мінімальних розмірів топки і димаря залежно від приміщення, що обігрівається, після чого адаптувати результати під стандарные розміри цегли.

Для розрахунку необхідно знати обігрівається площа кімнати або будинку. Цей показник ділять на 100, у результаті виходить площа топки. Топку в кутовому каміні виконують трикутної або трапецивидной з звуженням до задньої стінки – така форма сприяє кращій тепловіддачі.

Для топки з трикутним дном ширину передньої частини знаходять так: добувають квадратний корінь із значення площі і множать його на два. Глибину обох бічних сторін визначають, розділивши ширину на 1,4. Висота топки для класичних кутових камінів зазвичай трохи більше її ширини. Діаметр димового отвору повинен бути в межах 1:10…1:15 площі топки. Наприклад, необхідно розрахувати розміри кутового камін а з цегли для опалення вітальні 30 квадратних метрів. Для цього ділять площу на 100, отримують значення 0,3 квадратних метра. Знаходять ширину топки: добувають квадратний корінь з 0,3 і множать знчение на 2, отримують 1,1 м – така ширина відповідає приблизно 4 цеглин. Глибина бічних сторін дорівнює 1,1/1,4 = 0,78 м – 3 цегли.

Визначення розмірів трапецієподібної топки кутового каміна

Для визначення розмірів топки трапецивидной форми можна використовувати готову таблицю. За результатами розрахунків обирають відповідну модель каміна з представлених на малюнках нижче, і кладуть камін у відповідності з порядовкой.

Короткий опис статті: каміни, буржуйки Вирішили встановити кутовий камін? Розміри — це перше, що потрібно визначити. Дізнайтеся, як це зробити.

Джерело: Кутовий камін розміри: розрахунок + інструкція!

Також ви можете прочитати