Кутові печі-каміни для обігріву будинку

14.09.2015

У чому полягають особливості кутового каміна

Кутові печі-каміни для обігріву будинку
Виробники пропонують моделі камінів на будь-який смак. Тому кожен покупець має можливість створити максимально вишуканий інтер’єр.

Для обробки кутових камінів використовуються різні матеріали. Дуже часто вони оформляються професійними дизайнерами, які втілюють в життя найсміливіші фантазії. Тому до будь-якого приміщення можна без праці підібрати стильний камін.

Головна перевага кутового каміна — він дозволяє використовувати вільний кут кімнату з користю. Камін такого виду є оптимальним рішенням у багатьох випадках. Використовуючи кутові каміни, власники будинків розмежовують житловий простір на зони.

Які різновиди зустрічаються

Виділяють кілька типів кутових камінів:

 1. настінні (чудове рішення для квартири)
 2. вбудовані (підходять для сучасних стилів інтер’єру).

Критерії вибору:

 • форма,
 • габарити,
 • функціональність;
 • стиль.

Враховуючи ці параметри, ви зможете придбати хороший камін, який ідеально впишеться в інтер’єр кімнати. Особливої уваги заслуговують форма і розміри каміна. Якщо він призначений для розміщення в маленькій кімнаті, то ці умови мають пріоритетне значення. Є моделі, які приховують багато вільного простору.

Як виглядає в інтер’єрі

Зовнішній вигляд виробу багато в чому визначається його облицюванням. Найбільш важкими і дорогими моделями є ті, які виготовлені з натурального каменю.

Є варіанти з каменю економ класу. Однак вони мають ряд мінусів. Наприклад, піщаник зберігає пористу структуру навіть після обробки, а вапняк не терпить високих температур.

Тому краще всього вибирати каміни з мармуру, базальту або граніту. Але вони підходять тільки для великих і солідних кімнат.

Багато людей вважають за краще встановлювати камін з облицюванням з дерева або кахельної плитки. Це доступні варіанти для заміських будинків і дач.

Кутові печі-каміни для обігріву будинку
Кутові конструкції бувають симетричними і асиметричними. Модель першого типу має задні стінки, які впираються в кут. Вироби другого типу має прямокутним будовою. Одна зі стінок каміна встановлюється в кут. Можна одну із стінок зняти, замінивши її витонченої колоною. Тоді вийде кутовий камін відкритого типу.

В інтер’єрі кутового каміна не обов’язково відводити місце саме в кутку. Ви можете розпланувати приміщення таким чином, щоб пристрій стояло біля стіни і розділяло собою кімнату на окремі зони. Існує величезна різноманітність кутових моделей, які відрізняються конфігурацією, формою і оформленням.

Краще всього підбирати виріб ще на етапі розробки загального дизайну кімнати. Обробка і конструкція кутового каміна залежить від особистих уподобань власника житла. Для сучасних квартир чудово підходять невеликі і компактні моделі, що гарантують максимальний комфорт.

Пару слів про топку

Кутові конструкції можуть бути пристінними і вбудованими. Вони виглядають, як прилад з фасаду, трьох стінок і димозбірника. Іноді роль двох стінок виконує сам кут. У цьому варіанті процес будівництва максимально спрощується і знижується вага каміна.

В кутових камінах використовуються кутові топки. Для вбудовування в кут найбільш зручні топки трапецієподібної або напівкруглої форми. Топки, прямокутні в своєму перерізі, тут не підходять.

Кутові топки глибше фронтальних, що позначається на ефективності роботи каміна. Від бокових і задній стінок відображається меншу кількість тепла.

Саме тому багато моделей кутових топок обладнані витягнутим по вертикалі або квадратним фасадом. Це дозволяє зберегти розміри топкового вікна без збільшення габаритів каміна.

Електричні кутові моделі

Якщо ви бажаєте прикрасити кутовим каміном квартиру, а не котедж, то краще всього брати електричну модель. Вона відрізняється простотою і зручністю експлуатації. Для початку роботи достатньо підключити пристрій до електричної мережі. Електрокамін створює ілюзію живого полум’я і чудово обігріває приміщення. Купивши кутову модель, ви можете розмістити її в інтер’єрі вітальні. Тоді вона набуде більш затишний вигляд.

Монтаж спрощено по максимуму. Вам не потрібно споруджувати димохід і робити вентиляцію. Електричний камін безпечний у використанні. Кутова модель не займає багато місця і не заважає вільному переміщенню по кімнаті.

Ви можете дізнатися більше про електричні каміни — огляд, фотографії, порядок цін та багато іншого.

Опмтимальный варіант — на дровах

Кутові печі-каміни для обігріву будинку
Каміни цього типу ідеальні для житлових або дачних будинків. Існують різні моделі, фотографії яких можна побачити в інтернеті. Кутові каміни на дровах зазвичай розміщують на стику «холодних» зовнішніх стін будинку. Але при бажанні конструкцію можна поставити і біля внутрішніх стін. Дуже зручна в експлуатації кутова піч-камін з водяним контуром. По водяному колі буде циркулювати вода.

Такий твердопаливний камін цілком може обігріти кілька невеликих кімнат. Велике поширення одержали кутові печі-каміни для дачних будинків з духовою шафою або варильною панеллю. Виріб встановлюється в їдальні або на кухні. У цьому випадку камін служить для прикраси кімнати, приготування їжі та обігріву. Якщо ви хочете встановити модель, яка буде працювати на твердому паливі, то не забудьте, що вам потрібно димар. Найбільш популярний матеріал для будівництва дров’яних камінів — це цегла.

Кладка каміна з цегли

Планувати його пристрій слід заздалегідь (при проектуванні будівлі). Якщо ви вирішили побудувати камін, коли будинок уже готовий, то можуть виникнути деякі складності. Вам доведеться виконати демонтаж нового підлоги для заливки фундаменту. Для проведення димоходу потрібно проробити отвори в даху і стелі.

Кладку виконують, орієнтуючись на схему (порядовку). У ній вказується точне місце для кожної цеглинки. Порядовку кутового каміна з цегли повинен становити досвідчений пічник.

Для каміна годяться рвані шматки, половинки і четвертинки цеглин. Перед пристроєм кутового каміна слід зробити фундамент.

Які розміри повинен мати камін?

Кутові каміни розміщують як у зовнішніх, так і внутрішніх стін. Перед будівництвом вироби треба точно визначити його параметри. Габарити каміна розраховуються, виходячи з розмірів приміщення. Головне правило — треба враховувати місце розташування димової труби.

Кутові печі-каміни для обігріву будинку
Якщо споруда буде розміщуватися біля внутрішньої стінки, де є перепад покрівлі, то камінну трубу слід прокладати вище коника даху. Глибина топливника повинна співвідноситися з висотою порталу.

Виконуючи монтаж каміна, не можна забувати про правила протипожежної безпеки. Адже в процесі роботи труба і задня стінка сильно нагріваються. Це особливо важливо для дерев’яних будинків.

Як зробити кладку своїми руками

В заміському будинку камін можна спорудити самостійно. Для кладки вам знадобляться цегла, щебінь, бутовий камінь і цемент.

Етапи робіт:

 1. Укладка фундаменту. Він повинен витримати тиск каміна.
 2. Розробка проекту споруди. У ньому враховуються всі особливості майбутнього кутового каміна, його конструкція і розміри. При цьому треба врахувати розташування колосників і заслінки.
 3. Виконується підготовка матеріалів для каміна.
 4. Відбувається кладка. Зсередини кладуть вогнетривку цеглу, а для бічних стінок беруть термостійкий. Кожний наступний ряд укладають насухо. Виконуючи кладку, не слід забувати про виведення димоходу.
 5. Після завершення кладки переходять до розшивки швів. Для гарного декору можна покрити камін спеціальною фарбою. Камінну полицю також оформляють на свій особистий смак.

Так само деякі особливості будівництва каміна можна почитати у статті — як зробити камін своїми руками. Сподіваюся вона буде Вам корисна…

Якщо ви не впевнені у своїх силах, то монтаж кутового цегляного каміна краще довірити фахівцям. Якісно зроблений камін буде радувати вас довгі роки.

Підбірка фото — як виглядають кутові каміни в інтер’єрі:

Кутові печі-каміни для обігріву будинку
Кутові печі-каміни для обігріву будинку
Кутові печі-каміни для обігріву будинку
Кутові печі-каміни для обігріву будинку
Кутові печі-каміни для обігріву будинку
Кутові печі-каміни для обігріву будинку
Кутові печі-каміни для обігріву будинку
Кутові печі-каміни для обігріву будинку

А в цій статті я робив огляд печей Термофор.

Короткий опис статті: кутова піч-камін Для яких цілей можуть використовуватися кутові каміни. Як робляться каміни з цегли. Це і багато іншого ви зможете прочитати в цій статті.

Джерело: Кутові печі-каміни для обігріву будинку

Також ви можете прочитати