• Різне

  Кутові каміни для дому з цегли своїми руками

  20.02.2017

  Будуємо камін або мрія своїми руками

  Камін в будинку – відмінний помічник в створенні теплою і душевної атмосфери. Коли перед очима танцює живий вогонь, а в руках чашка ароматного свіжозавареного чаю, тоді і розмова тече легко і невимушено. Але якщо в тісних квартирах залишається задовольнятися лише штучними аналогами – електричними або газовими камінами, то де, як не в своєму будинку можна втілити в життя найсміливіші бажання: побудувати справжній камін.

  Будуємо камін або мрія своїми руками

  Зміст

  Кутовий камін: невеликий, але справжній

  Величезний камінний зал, шкури на підлозі, з боків крісла-качалки… Але якщо реалізувати свої задуми в масштабі 1: 1 не представляється можливим, можна здійснити їх в пропорціях. Наприклад, побудувати не фронтальний, а кутовий камін для будинку з цегли своїми руками. Такий тип каміна виходить більш простим і доступним у плані будівництва:

  • Кутовий варіант розміщення дозволить заощадити місце в невеликому дачному будиночку, але при цьому зробити його більш затишним і живим. А власник отримає справжній, хоч і невеликий камін.
  • Для створення такого каміна потрібно менше матеріалу, ніж при будівництві фронтальних, пристінних або острівних типів.
  • Для камінних справ майстрів, які не мають великого досвіду в будівництві таких конструкцій, кутовий камін буде найбільш простим рішенням, так як на очах залишається відносно невелика площа кладки, а все інше, в тому числі можливі помилки, ховаються всередині, і маскується двома прилеглими стінками.

  У будь-якому випадку, знати про те, що у вашому будинку буде розташовуватися камін, необхідно заздалегідь. В ідеалі – на етапі будівництва. Під камін, нехай і невеликий, потрібно залити окремий фундамент. Проводити ці роботи у вже готовому будинку можна, але потрібно набагато більше часу і сил.

  Робота починається з проекту

  На чолі всього лежить конструкція. Незважаючи на вже вибраний тип, каміни кутові для будинку відрізняються дизайном і внутрішнім пристроєм. Відмінності можуть бути як зовнішні і виключно естетичні, так і конструктивні, що вплине на експлуатаційні якості.

  Приклад проекту кутового каміна

  Затишно вмостившись у кутку, камін може включати в себе дровянік або починатися з зольника, нехтуючи першим відсіком. Форма топочника може бути різною: прямокутної, трапецієподібної, з прямим або тупим кутом або взагалі напівкруглої. По-різному може бути сконструйований газовий зуб. Але найскладнішим в процесі будівництва вважається навіть не кладка.

  Правильно розрахувати розміри і вивести пропорції – ось основне завдання будівельника. Саме грамотні розрахунки і точне їх втілення в готовому виробі – запорука безпроблемної експлуатації каміна.

  Як розрахувати розміри елементів кутового каміна

  • Камін повинен добре і безпроблемно розпалятися.
  • Віддавати більшу частину тепла в приміщення, рівномірно нагріваючись, при цьому не сприяти выстуживанию кімнати навіть під час простою.
  • Весь дим, у тому числі при дуже інтенсивному горінні, повинен йти в трубу, а не просочуватися в кімнату.

  Якщо камін володіє цими якостями, значить, він був розрахований і побудований за всіма правилами. І в ідеалі до цього результату і потрібно прагнути.

  Розміри топливника

  Якщо говорити простою мовою, то це та частина каміна, де горять дрова. Щоб камін не тільки радував око, але ще й виконував цілком практичну функцію – обігрівав приміщення – топливник повинен бути розміром з 1/50 площі кімнати.

  Виміряйте площу кімнати (довжину помножити на ширину) і розділіть отриманий варіант на 50. Результат – це розміри у квадратних метрах топливника каміна. Для невеликих приміщень він коливається в межах від 0,2 до 0,6 м 2 .

  У ідеального порталу – або екрана топливника – ширина відноситься до висоти як 3:2. Тобто по горизонталі він повинен бути більше, ніж по вертикалі, як широкоформатний монітор.

  Саме від розмірів порталу вже залежить глибина топливника. Щоб правильно її розрахувати, потрібно знати висоту екрану. І взяти співвідношення до неї ? до 2/3. Тобто або її половину або висоту, помножену на два і розділену на три. Отриманий результат – це ідеальні розміри глибини топливника для вашого каміна.

  Якщо цю цифру збільшити, то тепло, що виділяється каміном, буде використовуватися неефективно, точніше просто летіти в трубу. А якщо зменшувати глибину порталу, то велика ймовірність, що дим не буде повністю йти, частково потрапляти в кімнату.

  Розміри димоходу

  Саме ця частина каміна відповідає за безпечне згоряння палива і відсутність ефекту зворотної тяги. Щоб дим повністю зникав, важливо не тільки правильно розрахувати розміри і глибину порталу, але і визначити діаметр і висоту труби.

  Ідеальним вважається розмір, який становить 1/10-1/15 частина розміру топливника, але не менше 15 сантиметрів в діаметрі, якщо труба круглого перетину.

  Розміри димоходу

  Висота труби також відіграє важливу роль. Від цього показника залежить, наскільки вдалою буде тяга. Причому принцип «чим вище, тим краще» тут не працює. Усереднене поширене значення коливається в межах п’яти метрів. Цього достатньо для хорошої циркуляції повітря, і для безпечної витяжки. Вище – гірше, нижче – теж. Коригування можлива виходячи з індивідуальних особливостей вашого приміщення. Якщо мова йде не про одноповерховому дачному будиночку, а про котеджі в кілька поверхів, тоді, безумовно, димар потрібно робити вище.

  Вибираємо матеріал: який і скільки

  Основа – це цегла. Здається, що все зрозуміло. Однак варто враховувати, що кутові каміни для дому з цегли своїми руками кладуться з двох типів блоків. Використовується червоний повнотіла цегла для зовнішнього периметра, і жаростійкий цегла з шамоту – для кладки топки, зуба і димоходу, тобто тих елементів, які найбільше нагріваються. А ще може використовуватися третій тип цегли – облицювальна або декоративний, але це вже за бажанням.

  • Фундамент
  • Сам камін
  • Облицювання

  Так і вважати простіше, і вчасно забезпечувати етапи робіт необхідним матеріалом.

  Фундамент під камін своїми руками

  Що необхідно для фундаменту

  • Мелкофракционный щебінь і пісок.

  Коли буде викопано невелике поглиблення під фундамент (від 0,5 до 0,7 метра), а площею трохи більше, ніж підстава каміна, на дні необхідно буде організувати подушку.

 • Гідроізоляційні матеріали.

  Підійде або будівельна мембрана, або руберойд, постелений з нахлестом в кілька шарів.

 • Матеріали для установки опалубки.

  Дерев’яні щити, дошки, бруски. Опалубку можна зробити тимчасову, і після заливки прибрати конструкцію. А можна зробити стаціонарну, яка не потребує демонтажу.

 • Арматура або армована сітка.

  Використовують для посилення конструкції фундаменту. Можна як самостійно змонтувати з металевих прутів, скрутивши їх між собою дротом, або використовувати вже готові варіанти сітки.

 • Розчин для заливки фундаменту.

  Можна зробити самостійно цементний розчин, змішавши в певних пропорціях цемент, пісок, воду і трохи глини. А можна замовити вже готовий бетонний розчин. Підстави Для каміна це рішення цілком прийнятно.

 • Цегла.

  Найчастіше використовується два види: вогнетривкий з шамоту і червоний повнотіла. У кладці можна користуватися й одним – вогнетривким, але тоді це значно збільшить вартість конструкції. Розраховується кількість цегли поштучно і безпосередньо залежить від розмірів каміна. Зазвичай цифра починається від 400-500 штук. До отриманої кількості необхідно додати ще 10%. Це перестраховка на випадок шлюбу, бою і власних помилок.

 • Розчин для кладки.

  Робиться вручну, безпосередньо перед початком роботи. Включає в себе кілька складових, і в залежності від етапу роботи їх кількість змінюється. Для кладки елементів, не схильних до нагрівання, що використовують звичайний цементний розчин, який складається з цементу, піску і води. Для кольору іноді додають трохи глини, яку будуть використовувати для кладки жаростійких елементів. Топка, димар і зуб кладуться на глиняну суміш. Її готують з води, глини і піску, у деяких випадках можна додати трохи цементу. Це прискорить процес застигання.

 • Металеві елементи для посилення конструкції.

  Металеві рівносторонні куточки – укладаються в основу зольника, решітка колосника – розташовується над зольником, металевий екран – коригуючий форму топливника, розташований під нахилом вперед.

 • Що необхідно для кладки каміна

  Що необхідно для кладки каміна
  Як зробити облицювання

  У більшості випадків облицювання зовсім не потрібно. Цегляний камін дуже самодостатній і органічно вписується в більшість інтер’єрів заміських будинків. Але при бажанні створити унікальний образ, камін можна оформити в будь жаростійким матеріалом. Це можуть бути фарби, облицювальна цегла, плитка, камінь, панелі – на ваш смак і колір.

  Короткий опис статті: каміни кутові фото Камін в будинку – відмінний помічник в створенні теплою і душевної атмосфери. Коли Камін своїми руками,і,,–

  Джерело: Кутові каміни для дому з цегли своїми руками

  Також ви можете прочитати