??Креслення і проекти альтанки для дачі: з мангалом, барбекю своїми руками

20.02.2017

Будівництво альтанки з літньою кухнею своїми руками

Альтанки. суміщені з літньою кухнею, можуть бути не тільки багатофункціональними і практичними, але і стильними. Як зробити їх такими, ми розповімо в цій статті.

Зміст

Запорука вдалої альтанки

Коли ви вирішили, що на вашій ділянці не вистачає саме альтанки: однієї, двох або навіть більше – саме час вирішити, що саме ви хочете отримати в результаті.

Судячи за цим ескізом, обидві альтанки на ділянці виконують різні функції. Одна — це літня кухня, захищена від дощу, а інша — зона відпочинку, позначена перголами і ніяк не захищена.

Наприклад, площа вашої ділянки дозволяє встановити більше однієї альтанки: одну невелику у альпійської гірки з прудиком, а другу – велику, з літньою кухнею – де-небудь в саду. Стиль всіх споруд може бути різними або, навпаки, складати єдину композицію з усіма об’єктами на ділянці. Можна використовувати обидва варіанти, адже головне – це результат, який повинен радувати вас своїм комфортом і гармонією.

На цьому прикладі добре видно, що споруда далеко і сучасна альтанка з дерева зовсім різні по своєму стилю. Але разом вони все одно шикарно виглядають.

Запорука вдалої альтанки – це грамотно складений проект, за яким ви можете звернутися до професіоналів або скласти його особисто. Про плюси і мінуси ми зараз міркувати не будемо, а краще розповімо вам про те, що необхідно врахувати і як відбувається процес проектування.

Проектування

Для початку визначимося, що таке альтанка. Альтанка — це майданчик або споруду з навісом та (або) огорожами (наприклад, тими ж перголами), призначене для відпочинку і спілкування, бесід.

В цьому випадку просторість альтанки дозволяє поєднати не тільки зону відпочинку (зона біля каміна), але також літню кухню і обідню зону, де, наприклад, можна покуштувати смачного шашлику зі своїми друзями або випити ароматного чаю з яблучним пирогом літнім вечором.

Розташування альтанки або альтанок на вашій ділянці визначається за допомогою генплану (плану благоустрою/озеленення території).

На цій 3d моделі відмінно видно розташування всіх об’єктів на ділянці: восьмигранної дерев’яної альтанки і ґрунтовної літньої кухні поруч з будинком.

Форма, колір, матеріал альтанки може бути будь – такий, як ви побажаєте. Для того, щоб зрозуміти, як правильно вибрати форму, необхідно уявити собі характер вашої альтанки. Адже у неї він теж є!

Можливо, ваша альтанка буде яскравим і екстравагантним, зухвалої, яка викликає, потужної та надійної, або створює враження повної відсутності і єднання з природою – на це питання тільки ви можете дати відповідь.

Коли з характером ви «розібралися», далі необхідно вибрати основну форму в залежності від ідеї. Кожна форма символічна, але всього їх три (нас цікавлять основні форми, всі інші – їх похідні):

 • Коло (жіночність, плавність, природність, гармонія, спокій)
 • Квадрат (мужність, надійність, потужність, стійкість)
 • Трикутник (грайливість, динамічність, суперечливість, символ революції і прориву)

Основні типи форм наочно в статуях з Lego.

Правильне використання кольору допомагають краще сприймати форму, неправильне – форму спотворює або зовсім руйнує. Не варто використовувати відразу всі кольори веселки, якщо це буде суперечити вашої загальної концепції. Веселку можна використовувати, але лише в деяких формах в конкретному стилі.

Найчастіше використовується від 1 до 5 основних кольорів плюс їх відтінки.

Чому вам подобається ця робота? Тому що тут грамотно використана форма і колір. Основні кольори: бежевий, коричневий, чорний, жовтий, червоний і відтінки коричневого кольору, який прийнятий за домінуючий.

Аналізуючи фото вище, напрошується наступний висновок: повинен бути обраний домінуючий колір. Не допускайте випадків, коли глядачеві не ясно, який колір головний. Навіть якщо він і не поставить такого питання (погодьтеся, колористика – це спецпредмет, який вивчається у профільних навчальних закладах) – все одно при перегляді об’єкта буде виникати відчуття дисгармонії.

Виразність

Чому ми окремим пунктом прописали саме цей параметр? Бо на нього постійно потрібно звертати увагу!

Навіть якщо ви правильно виберіть кольору і використовуєте форму, але не поставите собі питання: «а наскільки моє творіння виразно?» — не факт, що все, що ви зробили, буде максимально вигідно виглядати.

Додати виразність можна різними засобами. Наприклад, це може бути використання різних контрастів: колірних, оптичного сприйняття матеріалів (важкий-легкий, прозорий-щільний і інші) і так далі. Або модифікація, трансформація форми.

Вибір матеріалів

Звичайно ж, кожен матеріал, також, як форма або колір має своє символічне значення, або іншими словами – характер. Розуміючи на інтуїтивному рівні той чи інший матеріал, вам буде простіше працювати з ним.

Неспроста кожен стиль використовує свої матеріали. Наприклад, хай-тек – це переважно бетон, скло, метал; класицизм – оштукатурений цегла; лофт – матеріал без обробки, зістарений…

Такі матеріали можна використовувати в конструкціях альтанки:

 • Цегла, камінь, бетон;
 • Сталь, профільований лист, металочерепиця;
 • Скло;
 • Полікарбонат;
 • Дерево, леміш (дерев’яна черепиця).

Проект альтанки з оцилиндрованного колоди для телепередачі «Дачний відповідь».

Функціонал

Ви придумали красиву форму, зробили її виразною і правильно використовували колір. Вашу альтанку можна сміливо номінувати на кращий проект альтанки! Але – чи врахували ви її практичність? Чи функціональність?

Для цього необхідно заздалегідь знати, вам потрібно:

 • Освітлення (електрика, масляні ліхтарі);
 • Пічної комплекс (російська піч, мангал, тандир);
 • Підводка води (для літньої кухні).

Альтанка з літньою кухнею або електричним освітленням.

Креслення

Після того, як ви закінчили роботу над ескізами, радимо все накреслити вже в чистового вигляді – так ви знову «обробите» свій проект. Іноді на цій стадії викидається щось зайве, щось замінюється або додається.

Ваш креслення повинен бути максимально докладним – тоді ви нічого не пропустите в процесі і швидко побудуєте свою альтанку.

На цьому конструктивному розрізі альтанки відмінно видно фундамент, опори і огорожі, конструкцію даху. Скрізь проставлені розміри і висотні відмітки. Зверніть увагу, що відмітка на рівні «0.000» — це рівень підлогового покриття альтанки.

Кладка печі

Деякі майстри рекомендують для кладки печей і камінів в своєму будинку використовувати не вогнетривку цеглу, а звичайний – червоний. Аргументується така рада наступним чином: вогнетривка цегла розрахований на постійний жар промислових печей, його робота не передбачає частих чергувань розігріву та охолодження. Червона цегла відмінно працює в таких умовах.

Короткий опис статті: як побудувати камін креслення Запорука вдалої альтанки від проекту до будівництва. Як будувати альтанки з мангалом своїми руками. Фото, відео, інструкції. Уся необхідна інформація

Джерело: ??Креслення і проекти альтанки для дачі: з мангалом, барбекю своїми руками, фото, відео, інструкція; літня кухня альтанка з піччю з цегли: як побудувати; проектування бесідки від а до я

Також ви можете прочитати