• Каміни для дому

  Кращий вибір дровяні каміни для дому: затишок і тепло гарантовані

  19.09.2015

  Дров’яні каміни для дому — відмінний вибір!

  Кращий вибір дровяні каміни для дому: затишок і тепло гарантовані
  Вогонь завжди був символом тепла і затишку, а тому не дивно, що все частіше власники заміських будинків бажають облаштувати в одній з кімнат справжній камін. Дров’яні каміни для дому вважаються кращим вибором завдяки своїм функціональним і естетичним особливостей. Звичайно, газові та вугільні каміни з обігрівом приміщення впораються нітрохи не гірше, а може і краще, але от романтики потрескивающих у вогні дров вони явно позбавлені. Дров’яні каміни для заміського будинку зазвичай будують з цегли – цей матеріал ідеально підходить як з жаростійким властивостями, так і чисто з точки зору зовнішньої привабливості. Саме цегляні каміни найбільш популярні у власників котеджів.

  Які особливості дров’яних камінів в котеджі? Що потрібно врахувати для їх облаштування в заміському будинку? Саме ці питання ми постараємося висвітлити в цій статті, щоб ваш котедж отримав не тільки ефективний джерело тепла, але і красиве доповнення інтер’єру. Адже заміський будинок – це місце, де атмосфера дуже важлива.

  Особливості та види дров’яних камінів для будинку

  Дров’яні каміни для дому – це додаткове джерело тепла, а значить, і відношення він до себе вимагає особливого, тим більше що стосується питань безпеки. Дров’яний камін для приватного дому (будь то котедж або дача) повинен бути зведений з надійних і міцних матеріалів, які зможуть виносити високі температури.

  Пояснення! ККД у дров’яних камінів відносно невелике – всього 20 %, але цей показник невеликий для основного джерела тепла, а для додаткового, яким і є камін, цього цілком достатньо. Існує кілька видів дров’яних камінів. Серед них варто виділити, в першу чергу, закриті і відкриті каміни. В даному випадку становить різницю тип топки. Якщо вона закрита (має дверцята, яка захищає вогонь у каміні від навколишнього середовища), то такий камін безпечніше і має більш високий показник ККД. Відповідно до відкритого виду відносять каміни, які не мають дверей на топці, найчастіше у відкритих камінах портал вбудовується спеціальна камінна решітка, яка захищає від вискакують жаринок. Такий вид каміна менш ефективний з точки зору обігріву, але більш витончений і привабливий.

  Ще одна особливість дров’яних камінів в тому, що використовуючи різні сорти деревини для розпалювання, можна отримати полум’я різних кольорів. Так, наприклад, осика горить блакитним вогнем, а береза – червонуватим. Різна у дров з різних дерев і тепловіддача.

  Порада! Професіонали не рекомендують для топки каміна використовувати хвойні дерева. Справа в тому, що цей вид деревини дає багато сажі, а у випадках, коли відкритий камін, це не тільки буде сприяти швидкому забрудненню самого каміна і димоходу, але й приміщення, в якому він встановлений. Також каміни ділять на різні види в залежності від їх розташування, яке може бути:

  • лицьове;
  • довільне;
  • центральне;
  • наступаючий на кут;
  • симетрично кутове;
  • несиметрично кутове.

  Крім цього каміни можуть бути:

  • вбудованими в стіну, такі зводяться ще на етапі будівництва будинку;
  • пристінні, ставляться близько будь стіни кімнати, крім тієї, яка має вікно.
  • острівні, зазвичай підвішуються зверху, до них можна підійти з будь-якої сторони, мають конвектор.

  Камін в будинку – це не тільки красивий елемент, але і місце підвищеної небезпеки. А тому використовувати його потрібно украй обережно, дотримуючись основні правила:

  • Не залишати відкритий вогонь без нагляду.
  • Вчасно проводити очищення топки, димоходу.
  • Своєчасно усувати неполадки.

  Проектуємо дров’яної камін для будинку: що важливо врахувати

  Дров’яні каміни для дому можна створити, вдаючись до допомоги фахівця, або ж, виконавши всі роботи самостійно. Але перш ніж приступати до установки цього вогнища, потрібно ретельно все продумати, розробити проект, підібрати матеріали. Для початку розглянемо етап проектування дров’яного каміна для заміського будинку.

  Порада! Рекомендується будувати камін ще в недобудованому будинку, так як він вимагає окремого фундаменту, додаткової ізоляції та ін. Побудувати камін в готовому будинку теж можна, але потрібно бути готовим до додаткових робіт. Головне при створенні проекту каміна, особливо якщо зведення його здійснюється в готовому, добудованому будинку, правильно вибрати місце під вогнище. Справа в тому, що дров’яної камін вимагає якісного димоходу, який обов’язково повинен бути прямим. Якщо при будівництві будинку цей момент можна легко передбачити, то в готовому залишається тільки підібрати місце так, щоб димар без проблем можна було вивести наверх. Відповідно, місце розташування каміна і визначить його вигляд.

  Важливий момент у проектуванні каміна – визначення його розмірів. Параметри каміна безпосередньо пов’язані з розмірами приміщення, де він буде встановлений. Висота каміна зазвичай не перевищує 1/3 або 1//2 висоти стель. А ширина каміна повинна бути в 2 рази більше, ніж висота. При розрахунку розмірів не забувайте враховувати розміри порталу, а також облицювання.

  Другий важливий момент в проектуванні каміна – це визначення розміру топки. Зрозуміло, що дров’яні каміни відкритого типу в будь-якому випадку не зможуть замінити основне джерело тепла, але використовувати його варто все-таки по максимуму. Тому намагаються робити топку не дуже глибокою і не надто широкою.

  Порада! Для кращого дымооборота і підвищення ККД дров’яного каміна професіонали рекомендують верхні і бічні огородження розширювати у бік приміщення. Отвір під топку виконують, враховуючи такі пропорції: якщо будується великий вогнище, висота топки не повинна перевищувати 2/3 від ширини каміна, а для невеликих – 2/4.

  Матеріали для дров’яних камінів для будинку

  Дров’яні каміни для дому зазвичай будуються з цегли декількох типів: використовується вогнетривкий (або так званий шамотна), цегла і тугоплавкий цегла. Важливо при будівництві дров’яного каміна для вашого будинку переконатися в якості обраного цегли, як мінімум перевірити на наявність зовнішніх пошкоджень. Якщо такі є, цегла з вадами необхідно відсіяти.

  Крім того, знадобляться:

  • для облаштування фундаменту – щебінь розміром 3-5 см;
  • цемент;
  • чистий пісок без домішок;
  • глина для кладки цегли, рекомендується застосовувати спеціальну глину з тугоплавкими властивостями;
  • матеріал для обробки топливника.

  З інструментів знадобляться рівень, шпатель для розчину та інші інструменти, які використовуються в процесі кладки.

  Облаштовуємо дров’яної камін для будинку своїми руками

  Дров’яні каміни для дому – це відмінне рішення, але зводити їх своїми руками радимо тільки в тому випадку, якщо ви знайомі з правилами цегляної кладки і принципами будівництва камінів. Інакше, краще замовити дров’яної камін для вашого заміського будинку у професіонала: це заощадить вам час, гроші і гарантує якісне виконання робіт.

  Порада! Для установки димаря можна використовувати спеціальні готові сендвіч-конструкції. Вони являють собою дві труби з металу, які вкладені одна в одну. Зазор між труб заповнений спеціальним матеріалом, що володіє вогнетривкими і теплоізоляційними властивостями. Головний плюс таких конструкцій – їх простіше встановлювати, ніж викладати димар з цегли. З недоліків: вони не дешево коштують і володіють низькою несучою здатністю, так що будуть потрібні додаткові опори. Будівництво каміна здійснюється в кілька етапів, дотримання яких дуже важливо. В першу чергу, потрібно зробити фундамент для каміна, його викладають з щебеню і заливають бетоном. Зауважимо, що перш ніж класти фундамент під камін потрібно на фундамент будинку накласти прошарок грунту товщиною близько 50-60 міліметрів, щоб два фундаменту між собою не перев’язували.

  Порада! Фундамент може мати ширину більше, ніж підстава каміна на 10-15 див. Глибина фундаменту під камін повинна бути не менше 50 см, якщо камін встановлюють на 2 поверсі, то потрібно збільшити глибину до 70-100 див. Заливка фундаменту каміна здійснюється в кілька шарів: першим заливається бетон, потім засипають щебінь, потім знову бетон. Верхній шар необхідно вирівняти.

  Основний етап установки каміна – це кладка цегли. Здійснюють її тільки, коли бетон фундаменту повністю висохне. Ось правила, які необхідно виконувати в процесі кладки:

  • Для кладки кутів по схилу застосовуються прямі рейки, які встановлюються по схилу і закріплюються в підлозі і на стелі.
  • Для прямокутних камінів кладку проводять в висувний опалубці.
  • Заздалегідь потрібно підготувати частини цегли, які мають довжини в ½, ¾ і ¼ від довжини цегли.
  • Перш ніж укладати цеглу, його потрібно замочити у воді на 5-10 секунд (поки не вийдуть всі бульбашки з повітрям).
  • Всі шви, і вертикальні, і горизонтальні, потрібно повністю заповнювати розчином.
  • Товщина швів не повинна бути менше 3-5 міліметрів.
  • Перев’язка швів проводиться у всіх рядах на ¼ або ½ цегли.
  • Після закінчення ряду його необхідно перевірити на горизонтальність, також стіни і кути каміна перевіряють на вертикальність.
  • Внутрішні поверхні каміна повинні бути гладкими, для цього всередину каналу або топки він повертається цілої межею.
  • Поверхня димоходів не вирівнюють розчином з глини.
  • Для звужень димоходу використовують закруглений цегла.
  • Металеві елементи (решітки, дверцята) потрібно встановлювати з урахуванням їх теплового розширення, тобто необхідно залишати проміжки розміром 5-10 міліметрів.
  • Перекриття топливника виконується з цегли.

  Заключний етап – це обробка каміна. Для облицювання можуть бути використані такі матеріали:

  • граніт, мармур або інший природний камінь;
  • черепашник, пористий камінь;
  • цегла шамотна;
  • кахельна плитка, фарфор;
  • скло жаростійке;
  • пластиковий профіль;
  • дерев’яні панелі;
  • металеві листи та елементи.

  Можна і просто обробити поверхню фарбами з вапняку. Тут як кажуть, господар – пан.

  Короткий опис статті: каміни для дому Сучасний заміський будинок складно уявити без каміна: він не тільки відповідає за тепло, але і створює затишну романтичну атмосферу. Особливою популярністю у власників котеджів користуються дров’яні каміни. Про них і поговоримо. дровянные каміни будинку

  Джерело: Кращий вибір – дров’яні каміни для дому: затишок і тепло гарантовані!

  Також ви можете прочитати