• Різне

  Котел в піч своїми руками, один з кращих способів обігріву заміського

  21.09.2015

  Котел в цегляну піч для заміського будинку своїми руками

  В останні роки все більшу популярність набирає приватне житлове будівництво, так як міські жителі переїжджають у передмістя, щоб насолоджуватися свіжим повітрям і чистою природою. Однак не всі передмістя забезпечені магістральних газопостачанням, а тому при будівництві заміського будинку виникає питання: як організувати його опалення? Застосування електричного опалення теж не завжди доцільно, так як електрична ланцюг буває не в змозі витримати настільки великі навантаження.

  Котел в піч своїми руками, один з кращих способів обігріву заміського

  Перш ніж зводити котел в печі, спочатку необхідно почистити від забруднення радіатори і ретельно промити гарячим розчином соляної кислоти 6%.

  В таких випадках практично ідеальним варіантом є цегляна піч з водяним котлом опалення.

  Така піч здатна без проблем обігріти будинок будь-якої конфігурації з площею до 100 м 2. Принцип роботи такої схеми полягає в тому, що тепло для опалення дає піч, а безпосередній обігрів кімнат виробляють труби опалення, які нагріваються під дією рідинного теплоносія з казана в печі. Така система забезпечує досить високий ККД і тепловіддачу.

  Прості правила ефективного теплообмінника

  Принцип роботи пічного опалення.

  Якщо в будинку є готова цегляна піч, то організація водяного опалення своїми руками — досить нескладне завдання. Для цього досить помістити в топку саморобний котел у вигляді змійовика або будь-якої іншої форми. Головне, що необхідно враховувати при цьому:

  • Перепад висоти між виходом рідини теплообмінника і входом до нього;
  • Необхідно забезпечити максимально можливу площу його поверхні;
  • Теплообмінник не повинен заважати завантаженні і горіння палива.

  Якщо ж споруджується піч своїми руками, то котел для цегляної печі можна зробити максимально ефективним. Для цього необхідно дотримати кілька важливих умов:

  • Продукти згоряння повинні виходити з димоходу максимально холодними;
  • Велика тепловіддача пічних газів усередині печі підвищує її ККД;
  • Теплообмінник найкраще поміщати в димоході, а не в топці.

  Можливо, ці правила здадуться дещо дивними, адже за логікою найкраще теплообмінник повинен нагріватися на відкритому полум’я топки. Однак необхідно враховувати й інші процеси, що відбуваються в печі. З точки зору фізики, полум’я — це згоряють частинки палива. І якщо ми будемо відбирати у цих часток тепло, тоді вони не будуть згоряти повністю, що знизить корисність печі.

  Схема підключення котла до опалювальної системи.

  Крім того, для кращого нагрівання теплоносія повинен рухатися назустріч потоку тепла. Тільки таким чином зберігається різниця температур між різними частинами теплоносія, підвищуючи ефективність нагріву і забезпечуючи кращу циркуляцію всередині системи.

  Ще одним плюсом такого розташування нагрівального бака є те, що на ньому утворюється менше конденсату, що сприяє відсутності корозії.

  Необхідні матеріали

  • котел опалення або радіатори;
  • схема кладки;
  • цеглу для печі;
  • колосники;
  • труби, для того щоб вводити і виводити теплоносій всередину котла;
  • необхідний інструмент.

  Споруда теплообмінника

  Схема монтажу теплообмінника і накопичувального бака.

  Можна легко спорудити ефективний котел своїми руками. Якщо він буде виконаний у вигляді бака, то необхідна високоякісна сталь, яка добре переносить теплові навантаження і корозію через теплоносія. Крім того, матеріал виготовлення повинен мати високу теплопровідність, щоб підвищити ефективність системи.

  Товщина стінок бака повинна бути в межах 4-5 мм, що забезпечує його міцність з одночасним швидким прогріванням. Стандартних розмірів для такого теплообмінника не існує, все залежить від конфігурації існуючої або прогнозованої печі. Головне, щоб висота бака була не менше 500 мм для кращої циркуляції.

  Якщо ж теплообмінник буде представляти собою змійовик або інший контур з труб, то тут також є деякі нюанси. Труби для виготовлення таких конструкцій повинні бути товстостінними і не мати швів. Якщо ж безшовну трубу знайти важко, то необхідно проварити вже наявні шви, щоб запобігти можливий витік теплоносія.

  Вхідну трубу краще всього розташовувати у верхній частині конструкції, а обратка розташовується в будь-якому зручному місці. Труби зварюються не встик, а з фасками, щоб уникнути непроварених ділянок, які будуть текти в подальшому. Мінімальна відстань між колінами конструкції 5-6 см, щоб нагрівання кожного коліна був максимальним. Перед тим як помістити такий котел безпосередньо в піч, необхідно наповнити його водою і перевірити наявність течі, які оперативно усуваються.

  При приміщенні котла безпосередньо в піч варто дотримуватися рівня, однак допускаються незначні відхилення.

  Котел для цегляної печі з радіаторів

  Креслення водяного котла для опалення.

  В якості теплообмінника можуть бути використані старі чавунні радіатори опалення. Площа поверхні кожного такого радіатора становить 0,25 м 2. що в кілька разів більше прямокутного бака, займає такий же обсяг.

  Перед тим як розміщувати систему радіаторів безпосередньо в піч, необхідно прибрати з них весь бруд, промити спочатку теплим розчином 6% соляної кислоти, а потім — водою. Картонні прокладки між секціями видаляються, так як в печі вони вигорять, і через них витікатиме рідкий теплоносій. Всі прокладки замінюються азбестовими нитками, просоченими графітовим порошком.

  Необхідну кількість секцій радіаторів скріплюються між собою. Вхідну і вихідну труби розташовують по діагоналі, інші отвори заглушаються пробками. Вся конструкція перевіряється на наявність течі.

  Якщо при роботі установка не протікає, то вона розташовується безпосередньо в піч. При цьому, як вже говорилося раніше, розташовується вона не в самій топці, а в димоході. В даному випадку це обумовлено ще і тим, що чавун не можна нагрівати на відкритому вогні, що загрожує його руйнуванням. Вхідні та вихідні труби повинні розташовуватися перпендикулярно підлозі. Для поліпшення природної циркуляції трубу-обратку можна пропустити через підпільний простір, що збільшить різницю температур теплоносія в системі.

  Кладка цегляної печі з водяним котлом

  Схема пристрою твердопаливного котла.

  Кладка цегляної печі з водяним котлом здійснюється в наступній послідовності:

  1. Заливається фундамент під місцем розташування печі.
  2. Поки фундамент сохне, змішується розчин глини і піску в співвідношенні 1:2. Залежно від жирності глини цю пропорцію можна змінювати. До початку приготування суміші глина відмокає у воді протягом 10-12 годин (великі грудки глини необхідно при цьому розім’яти руками). Перед початком кладки пісок і глина ретельно перемішуються.
  3. На висохлий фундамент викладається гідроізоляція — зазвичай руберойд з розміром майбутньої печі.
  4. Поверх гідроізоляції наноситься шар розчину, вирівнюється і укладається перший шар цегли. Слід врахувати, що для зовнішнього шару краще використовувати гарний цегла, він буде виглядати більш естетично. Внутрішні шари можна формувати з бракованих або битих цеглин.
  5. Кожен шар цегли ретельно покривається розчином.
  6. На необхідній висоті робиться відділення для золи і безпосередньо топка.
  7. У відділенні для золи розміщується лист металу, для того щоб в подальшому зручно було вигрібати зольні залишки. Тут же встановлюється дверцята піддувала.
  8. За топкою, в передній частині димоходу, встановлюється водяний котел. Для нього споруджуються цегляні виступи з металевими куточками. Необхідно використовувати рівень, щоб запобігти утворенню повітряних пробок. У самій топці закріплюється дверці для завантаження палива.
  9. Поверх котла ставиться металева плита, формується димар і система прочищення. Буде зайвим зробити окрему дверцята для чистки котла від нагару.
  10. На підлозі перед топкою закріплюється металевий лист, щоб дотримати правила протипожежної безпеки.

  Схема пристрою котла.

  Цегляна піч з саморобним котлом — це один з кращих способів обігріву невеликих заміських будинків, який дозволить насолодитися теплом холодними зимовими вечорами і збереже ваш бюджет.

  Короткий опис статті: печі для опалення будинку Котел в піч своїми руками — один з кращих способів обігріву заміського будинку. Він дозволить насолодитися теплом холодними зимовими вечорами і збереже ваш бюджет. котел опалення своїми руками піч

  Джерело: Котел в піч своїми руками — один з кращих способів обігріву заміського будинку

  Також ви можете прочитати