• Каміни і печі

  Компанія «Камін-Торг., продаж та монтаж камінів і печей

  27.09.2015

  Каміни і печі Туликиви

  чи Можна уявити заміський будинок без каміна або печі? Звичайно ж, немає. Але що саме вибрати – камін або піч? Багатьом замовникам важко визначитися, адже більшість представлених на ринку камінів, навіть з топкою закритого типу, є, скоріше, декоративним вогнищем, ніж опалювальним приладом. Як же бути, якщо хочеться не тільки милуватися грою мов живого полум’я, але й опалювати будинок розігрітим в топці повітрям, тим самим знижуючи витрати на обігрів за допомогою котельного обладнання? Здавалося б, є традиційне рішення – піч, викладена вручну з глиняної цегли. Але далеко не всіх замовників влаштовує конструкція і зовнішній вигляд такої печі, а головне – сьогодні важко знайти справжніх майстрів, яким можна довірити зведення печі без побоювання за подальшу долю вогнища і пожежну безпеку будинку. Фінська компанія Туликиви пропонує оптимальне рішення – красиві і довговічні теплоакумулюючі каміни і печі з високим ККД, виготовлені заводським способом з екологічно чистого матеріалу – природного каменю талькомагнезита .

  «Вогненний камінь» TULIKIVI

  Каміни і печі Туликиви виконані з унікального натурального каменю вулканічного походження – талькомагнезита. Його унікальність полягає в поєднанні декількох якостей. Перше – це екологічна чистота. У камені приблизно в рівних пропорціях з’єднані два мінералу – тальк і магнезит, але притому в ній майже не міститься сірка та інші шкідливі для здоров’я людини домішки, характерні для багатьох гірських порід. Крім того, у талькомагнезита відсутній радіаційний фон, що властивий граніту, мармуру та інших мінералів, які часто використовуються при створенні інтер’єрів будівель. Відсутність шкідливих домішок і радіаційного фону в камені, з якого виготовлені каміни і печі TULIKIVI. зафіксовано у відповідних сертифікатах.

  Друга принципова властивість талькомагнезита – висока теплоємність (її питоме значення становить 0,98 кДж/кг·°С), завдяки чому він стає ідеальним матеріалом для камінів і печей. Теплоємність — здатність накопичувати тепло. Іншими словами, чим більше теплоємність матеріалу, з якого виконані камін або піч, тим довше вони будуть остигати і, відповідно, довше обігрівати приміщення. Цей показник розглядають у поєднанні з масою матеріалу. Так, каміни і печі TULIKIVI масою 2500 кг, їх розігрівали протягом 2-4 годин, тримають тепло більше 24 годин. за цей час поверхню опалювального приладу знижується з 70-80 до 40-50 градусів, тобто всього на 20-30 градусів! А каміни і печі з масою понад 2500 кг здатні обігрівати приміщення протягом 36 годин. Невипадково слово tulikivi в перекладі з фінського означає «вогненний камінь»! Зазначимо, що теплоємність талькомагнезита — в 2,5-3 рази вище, ніж пічного цегли. А значить, в порівнянні з цегляними виробами каміни і печі TULIKIVI остигають набагато довше.

  Висока теплоємність поєднується в талькомагнезите з іншим важливим якістю, високою теплопровідністю (6,4 Вт/мК). Талькомагнезіт чудово передає температуру через свою товщу, за рахунок чого каміни і печі TULIKIVI після розтоплення швидко прогріваються. В порівнянні з цегляними печами цей процес прискорюється в 2-2,5 рази: за той час, поки цегляна піч злегка нагрілася, камін або піч TULIKIVI вже у всю обігріває будинок. Додамо, що відмінні показники талькомагнезита по теплоємності і теплопровідності — результат шаруватої структури і виского щільності (2980 кг/куб. м) матеріалу. Температура плавлення цього каменю – понад 1600 градусів. Ще одна перевага талькомагнезита як матеріалу для створення камінів і печей — завдяки високому вмісту тальку їм можна обпектися при експлуатації опалювального приладу.

  Однак далеко не будь талькомагнезіт володіє перерахованими властивостями. Його склад залежить від місця, де він видобувається. Родовища талькомагнезита є в Америці, Європі та Азії. Але одними з найкращих за своїм складом з точки зору пічного справи вважаються камені, які добуваються з надр у містечку Нунналахти в східній частині Фінляндії. Саме тут знаходиться камінь, з якого виготовлені каміни і печі TULIKIVI. — камінь з оптимальним поєднанням тальку, магнезиту та інших речовин, що і забезпечує його чудові показники по густини, теплоємності, теплопровідності, екологічній чистоті. Більш того, високий вміст тальку в камені, видобувається в Нунналахти, робить його легким в обробці. А за рахунок високого вмісту магнезиту цей матеріал виявляється більш щільним і твердим, ніж талькомагнезіт з інших родовищ. Зверніть увагу: сьогодні на ринку представлені каміни, вироблені з ще одного натурального каменю – талькохлорита, що видобувається в Росії. Продавці виробів з цього матеріалу стверджують, що за своїми властивостями він ідентичний фінському талькомагнезиту. Це не так. У складі талькохлорита, крім власне мінералів – тальку і хлориту, є безліч домішок, зокрема кварцових включень, які роблять матеріал крихким і нетривалим при постійних впливах високих температур.

  Ефективне згорання палива: ККД — до 90%

  Ефективність згоряння палива в камінах і печах Туликиви складає 88-90%. Яким чином досягається настільки високий ККД? По-перше, завдяки самому матеріалу, з якого вони складені. По-друге, завдяки цілому ряду продуманих технічних рішень. Якщо в звичайних камінах нагріте повітря потрапляє з топки відразу ж в димар (і ККД такого каміна не перевищує 15-20% ), то в камінах і печах Tulikivi. як і в традиційних російських печах, передбачений обіг гарячого повітря за рахунок додаткового каналу. Повітря спрямовується з топки вгору, робить оборот і потрапляє в спеціальний канал, де він опускається вниз, і тільки після цього «вирушає» в димохід, розташований в нижній частині каміна або печі. Це дозволяє камінів і печей акумулювати якомога більше тепла в камені, з якого вони викладені. Крім того, таке рішення дозволяє реалізувати в камінах і печах TULIKIVI так званий принцип зустрічного потоку. Це означає, що опускається по каналу вниз тепле повітря не тільки нагріває зовнішні стінки каміна або печі, а ще й створює умови для конвекції холодного повітря в приміщенні. Потік холодного повітря починає рухатися вгору вздовж теплих стінок каміна або печі, швидко нагрівається і швидко підвищуючи температуру в будинку.

  Висока ефективність камінів і печей Туликиви зумовлена також способом розпилу і товщиною плит з талькомагнезита. В камінах і печах TULIKIVI є внутрішній каркас і зовнішня оболонка, притому і каркас, і оболонка виконані з талькомагнезита. Однак каркас виготовлений з плит, розпиляних поперек волокон каменю, за рахунок чого вони дуже швидко прогріваються і швидко передають тепло зовнішньої облицювання. А плити для облицювання розпиляні уздовж волокон каменю, тому вони служать своєрідною перепоною для теплого повітря, тим самим чудово акумулюючи тепло. Товщина й каркаса, і оболонки — 90 мм. Це оптимально обрана товщина, в якій розумно поєднується кількість накопиченої теплової енергії і кількість витрачених на це дров.

  Високий ККД забезпечується ще й технологією подвійного спалювання палива. Справа в тому, що в звичайних камінах або печах свіже повітря, необхідний для горіння газу, засмоктується в топку через колосники (не горять дрова, а газ, що виділяється з них при високій температурі). При цьому швидкість потоку газу виявляється найчастіше дуже високою, і він не встигає згоріти в топці цілком, «вилітаючи» в димову трубу, а значить, знижуючи ККД каміна або печі. В камінах і печах TULIKIVI передбачено вирішення цієї проблеми. Перетин отворів в решітці підібрано таким чином, щоб уповільнити швидкість руху свіжого повітря. А по трьом сторонам топки встановлені керамічні панелі мають ряд отворів для додаткового припливу повітря, необхідного для горіння палива. І тоді газ, який не встиг згоріти в зоні колосників, допалюється за рахунок повітря, що надходить з отворів в середній частині топки. Таким чином, камінь, з якого зроблені каміни і печі TULIKIVI. нагрівається краще, забезпечуючи в порівнянні із звичайними камінами або печами більш високий ККД і меншу витрату дров. Технологія подвійного спалювання палива дозволяє вирішити ще одну проблему — значно знизити викид вуглекислого газу (СО2) в атмосферу. Зазначимо, що показник рівня викиду вуглекислого газу в камінів і печей TULIKIVI перевищує вимоги, зафіксовані в європейських екологічних стандартах.

  Заводське виготовлення — запорука краси, надійності і безпеки

  Безперечною перевагою камінів і печей TULIKIVI є заводський спосіб виготовлення. Відомо, що цегляні каміни і печі доводиться викладати вручну. Відповідно, якість виробу безпосередньо залежить від кваліфікації майстра. Крім того, цеглу виробляються методом формування з подальшим випаленням, тому очікувати від них точної геометрії не доводиться. Нарешті, слабке місце в цегляному каміні або в печі — глиняний шов. Його товщина становить 2-4 мм, і чим товще шов, тим більше ймовірність, що він буде кришитися в результаті коливань його розмірів з-за сильних перепадів температур. А це ставить під питання пожежну безпеку будівлі: у шві можуть з’явитися щілини, через які розігріті до дуже високої температури димові гази будуть проникати в приміщення.

  Встановлюючи в будинку камін або піч TULIKIVI. замовник буде позбавлений від цих проблем. Адже фінські опалювальні прилади виготовлені з плит з ідеальною геометрією, оскільки вони нарізаються на верстатах з ЧПК, і мають похибку всього +- 0,3 мм. Всі плити — відшліфовані, зі знятими по всім граням фасками, щоб надати виробам привабливий зовнішній вигляд і не допустити їх розколювання при транспортуванні. Плити виробляються під конкретний проект, і після нарізки відправляються в цех, де з них повністю збирається камін або піч. Після перевірки геометрії опалювального приладу, він розбирається, упаковується та відправляється замовнику. Можливість з легкістю збирати виріб обумовлена тим, що єдиним кріпильним елементом каміна або печі є сталеві клямери (скоби), під які в плитах передбачені отвори. В комплекті до плит йдуть упаковки з рідким склом і тертим талькомагнезитом: в процесі монтажу на об’єкті скло, змішане з каменем, буде використано для заповнення швів. Товщина шва становить всього 0,2-0,3 мм, а як відомо, чим тонше шов, тим міцніше він утримує сполучаються поверхні. Притому коефіцієнт лінійного розширення-стиснення висохлого шва і плит, з яких зібраний камін або піч, буде однаковим, що гарантує відсутність тріщин і непроникність шва для димових газів.

  Широкий вибір моделей

  Компанія Туликиви пропонує замовникам моделі камінів і печей, які можна розташувати біля стіни, а також моделі, які можна розміщувати в кутку приміщення. Можна встановити камін або пекти в отворі стіни, і обігрівати одночасно два приміщення. Справа в тому, що каміни і печі TULIKIVI облицьовані каменем з усіх боків, тому є не тільки опалювальним приладом, але і вишуканим предметом інтер’єру. Більш того, фахівці компанії рекомендують розташовувати камін або піч як можна далі від стіни, адже тоді підвищиться ефективність обігріву приміщення (тепло не буде «йти» в стіну). Завдяки нижнього підключення до димоходу камін або піч TULIKIV I можна встановити на відстані до 120 см від димової труби. з’єднавши їх так званої теплової лавкою, яка звичайно стає в будинку улюбленим місцем для посиденьок дітей. Одна з додаткових опцій для камінів і печей — можливість електронагріву з допомогою вбудованих в конструкцію приладу електричних тенів. Вони дозволяють, не розводячи вогню в топці, розігрівати прилад до температури, достатньої для опалення приміщення. Вага камінів і печей Туликиви – від 500 до 4000 кг, а площа приміщення, яку вони здатні обігріти — від 40 до 130 кв. м.

  Серед камінів і печей як пристінного, так і кутового типу є моделі, що мають над топкової камерою вбудовану духовку. у якій можна готувати різноманітні страви. Існують спеціальні моделі печей для кухні. їх головна перевага — велика духовка. Є навіть моделі, призначені тільки для приготування їжі — з чавунною панеллю, на яку ставлять каструлі і сковорідки. Компанія Туликиви пропонує також цілий ряд моделей печей для саун. У лінійці представлені і каміни легкого класу — вагою близько 300 кг, з металевою топкою, облицьованої плитами з талькомагнезита товщиною 30 мм. Звичайно, такі каміни не можна розглядати як серйозні опалювальні прилади, але вони цілком здатні прикрасити інтер’єр і подарувати позитивні емоції любителям спостерігати за грою полум’я. Всього серійних моделей камінів і печей Туликиви налічується понад 50! Плити з талькомагнезита мають перламутрово-сірим кольором. Варіанти поверхні каменю — шліфована і колота (під рустику).

  Автор: Левенко А. Б.

  (текст опубліковано з дозволу компанії ТОВ «Каміни і печі»)

  Каталог продукції Туликиви

  Короткий опис статті: каміни і печі

  Джерело: Компанія «Камін-Торг» — продаж та монтаж камінів і печей

  Також ви можете прочитати