• Каміни з цегли

  Кладка камінів, Sibremont.ru

  24.09.2015

  Кладка камінів

  Камін з цегли: а – вигляд спереду; б – розріз; в – вигляд збоку

  Каміни — це найпростіші печі з відкритою топкою у вигляді ніші. Вони нагрівають приміщення виключно променистої теплової енергією. Віддача тепла дорівнює 10. 20%, решта тепло йде в трубу, тому каміни в холодних зонах країни не можуть служити в якості опалювальних пристроїв.

  Топливники камінів, в яких згоряє паливо, завжди роблять широкими, але не глибокими, а верхню і бічні стінки — з розвалом або розширенням у бік приміщення. Така конструкція дозволяє відображати більше тепла.

  Каміни роблять окремо стоять, так і вбудованими в цегляну стіну товщиною не менше ніж у дві цегли, або прибудованими до неї. У зв’язку з тим, що каміни добре вентилюють приміщення, їх найчастіше влаштовують в курильних кімнатах, кабінетах, залах. Вони виділяють тепло, виключно під час топлення, і притому дуже нерівномірно. Краще всього повітря нагрівається проти топливника і з бічних сторін, звернених до нього, набагато слабкіше — з боків.

  Камін (рис. 1) складається з топливника і димової труби без димоходів (оборотів). Всередині його роблять зігнуті у вигляді коліна газовий поріг (перевал, виступ, козирок, зуб), який перешкоджає вылетанию іскор з труби, не допускає перепаду повітряних потоків, що призводять до дымлению і вылетанию сажі, збирання її і потрапляння дощової або снігової води. Газовий поріг буває рівним і лоткообразным. Часто на нього встановлюють деко, а проти нього чистку, закривається герметичною дверцятами. Ширина газового порогу повинна дорівнювати ширині труби, а його виступ бути на одній прямій з передньою стінкою (показано пунктиром) або навіть ширше на 10. 20 мм, що дає можливість повністю затримувати спадающую сажу. Якщо ширина порога вже, то він не буде її затримувати. При будь-яких конструкціях газового порогу він не повинен звужувати трубу, чим попереджається димлення.

  Розрізи камінів і форма газових порогів показано на малюнку 2. Тяга димових газів слабка, тому над деякими камінами влаштовують ковпаки, або шахти, в яких попередньо збирається дим і з шахти або ковпака, поступово виходить з труби назовні.

  Труба у непрацюючого каміна завжди повинна бути закрита засувкою, або бараном (поворотної засувкою). Це оберігає приміщення від швидкого охолодження.

  Чим рівніше і гладше внутрішні стінки топливника, тим більше виділяється тепла. Щоб підвищити його віддачу, задню і бічні стінки облицьовують листами з бронзи або нержавіючої сталі. Чим чистіше листи, тим більше віддача тепла. Іноді листи роблять знімними, періодично очищають від кіптяви і доводять до блиску.

  Форма і розміри камінів, а також матеріали для їх пристрою можуть бути самими різними. Застосовують Для кладки вогнетривкий або звичайний цегла з футеровкою всередині топки вогнетривким. Товщина цегляних стінок — в півцеглини. Футеровку в металевих футлярах можна виконувати і в чверть цегли. Каміни можна класти з будь-яких каменів, крім вапняку і кремнію, а також із жаростійкого бетону, кераміки, металу.

  Постійні важкі каміни влаштовують на міцному фундаменті, більш легкі — на твердій підлозі, а найлегші іноді підвішують до стельових балок. Є розбірні каміни з кераміки або жаростійкого бетону. На малюнках 3 — 5 показано конструкції камінів з різних матеріалів.

  Необхідно пам’ятати, що в процесі кладки треба суворо дотримуватися перев’язку швів, залишаючи їх як можна тонше.

  Обробляють каміни по-різному, але краще всього облицьовувати їх в процесі кладки гладкими або візерунчастими кахлями. Облицювання різноманітними керамічними плитками непрактично, так як вони швидко відвалюються. Поверхні можна залишити цегляними, розфарбувавши вапняними чи крейдяними (клейовими) фарбами або розфарбувавши тільки одні шви. Обштукатурюють тими ж розчинами, що і печі.

  Трубу бажано робити розміром 1 х 1,5 цегли. Для поліпшення тяги на труби ставлять різні дефлектори і флюгарки, які, крім того, захищають від потрапляння в трубу дощу і снігу і рухаються зверху потоків повітря.

  Каміни розташовують посередині кімнати біля стіни, в кутку, біля печі, з пристроєм для них окремих труб або підключенням їх до існуючих пічним.

  Легкі і розбірні каміни часто використовують в холодну пору року, на літній період їх прибирають.

  При влаштуванні будь-якого каміна треба строго дотримувати протипожежні заходи. Ставлячи легкі каміни на підлозі, передусім, виконують подушку, або майданчик, з цегли, покладеного в три ряди. Перший ряд кладуть на просочений в глиняному розчині повсть, який закривають покрівельною сталлю. Замість цегли можна використовувати бетонні плити, покладені також в два-три ряди по товщині і обов’язково по повсті і покрівельної сталі. Бетонну плиту можна підняти на 150. 200 мм над рівнем підлоги на ніжках (стовпчиках) з цегли або бетону. Перед топливником кладуть предтопочный лист із сталевого листа.

  При кладці камінів з цегли і каменю доводиться перекривати топливники. Краще всього влаштовувати перемички, сводики або арки, по можливості уникаючи укладання сталевих балок (смугова, кутова сталь і ін). Сталь, нагріваючись, сильно деформується і засмучує кладку. Краще ставити чавунні балочки, наприклад, є колосники довжиною до 470 мм. Якщо доводиться ставити сталеві балочки, то їх попередньо ізолюють в два-три шари азбестом, закріпивши його мідним дротом (сталева швидко перегорає). Використовують також балочки з жаростійкого бетону.

  Паливо в камінах згоряє по-різному. В одному випадку застосовують металеві тагани або кошики, які виготовляють з круглої (діаметром від 10 мм і більше) або смугової сталі. Прутки розташовують через 10. 25 мм так, щоб вони були на ніжках заввишки не менше 50 мм, і паливо могло зі всіх сторін охоплюватися повітрям. Для оберігання від швидкого прогоряння на таганчик укладають чавунну колосникові ґрати (рис. 6). В іншому випадку поду топливника роблять піддувало, укладають колосникові ґрати. В піддувало ставлять деко або коробку для збору золи і вугілля, а також регулювання подачі повітря до палива.

  На рисунку 7 наведено варіант кладки каміна з цегли.

  Короткий опис статті: каміни з цегли, Каміни — це найпростіші печі з відкритою топкою у вигляді ніші. Вони нагрівають приміщення виключно променистої теплової енергією… кладка камінів своїми руками, як зробити камін

  Джерело: Кладка камінів — Sibremont.uk

  Також ви можете прочитати