• Різне

  Керамічні обігрівачі для дому енергозберігаючі нового покоління

  20.02.2017

  Керамічні інфрачервоні обігрівачі нового покоління

  Керамічними інфрачервоними обігрівачами нового покоління називають прилади, в яких нагрівальний елемент виготовлений за технологією МДО (микродуговое оксидування) суть якої полягає в нанесенні на поверхню металу тонкого шару кераміки.

  Але йдеться не про просте покритті поверхні однієї речовини іншою речовиною. При микродуговом оксидировании відбувається утворення металокерамічної молекулярної решітки. По суті, утворюється зовсім нова речовина – металокераміка, до того ж володіє абсолютно унікальними властивостями, характерними для металу і для кераміки.

  Що таке микродуговое оксидування?

  Микродуговое оксидування являє собою електрохімічний процес окислення вентильних металів в електролітної плазмі для отримання на їх поверхні оксидних покриттів. До вентильним відносять метали, що володіють уніполярної провідністю. Це Al, Mg, Ti, Zr, Nb, Ta і деякі інші.

  Керамічні обігрівачі для дому енергозберігаючі нового покоління

  Процес іде під впливом плазмових розрядів, що генеруються при певній послідовності електричних імпульсів певної амплітуди і тривалості. В результаті отримують напівпровідниковий матеріал, часто званий металокерамікою, тієї самої, що використовують в протезуванні зубів і в багатьох інших сферах народного господарства.

  Властивості металокераміки

  При цьому металокераміці «дісталися» кращі властивості вихідних матеріалів:

  • міцність металу
  • властивості кераміки створювати максимальну інфрачервоне випромінювання з нагрітої поверхні

  Це означає, що нагрівальний елемент з металокераміки здатний продемонструвати максимально ефективне теплове випромінювання в інфрачервоному діапазоні, який вважається найбільш комфортним для людини. На практиці металокерамічний обігрівач при нагріванні випромінюючої поверхні до 200 С дає такий же тепловий потік, що і обігрівач старого зразка, випромінюючий елемент якого нагрітий до 600 С і більше.

  ККД інфрачервоного обігрівача нового покоління значно вище аналогічних пристроїв, а, значить, він більш економічний і ефективний.

  Ще одна важлива особливість технології МДО полягає в тому, що з її допомогою можна комбінувати різні речовини, отримуючи абсолютно унікальні матеріали, що зробило можливим поява керамічного обігрівача абсолютно нового виду – прозорого.

  При цьому нагрівальний елемент з кераміки характеризується високою міцністю і надійністю, малою вагою і невеликою собівартістю.

  Всіх цих властивостей виявилося цілком достатньо для того, щоб виробники налагодили випуск керамічних обігрівачів для дому, отримали назву інфрачервоних обігрівачів нового покоління.

  Одним з них є російський виробник ТОВ Фітінг Ательє, в асортименті продукції якого керамічний інфрачервоний обігрівач Півонія Керамік і Інфрачервоний скляний обігрівач Півонія Thermo Glass.

  Види інфрачервоних обігрівачів ПІВОНІЯ

  Компанія Фітінг Ательє спеціалізується на випуску інфрачервоних обігрівачів різних видів. Наприклад, в асортименті її продукції є пристрій зі співзвучною назвою Півонія Люкс, в якому випромінююча поверхня виготовлена традиційним методом анодування і не володіє унікальними властивостями металокераміки.

  За зовнішнім виглядом прилади Півонія Люкс і Півонія Керамік також схожі. Зрозуміло, є й чимало відмінностей, які можна визначити візуально, але в цілому обидва обігрівача схожі і недосвідченому споживачеві, вибрати пристрій нового покоління може бути непросто.

  наприклад, анодований металу має сірий колір, що дозволяє візуально відрізнити його від білосніжною або злегка кремового поверхні металокераміки. Але головна відмінність полягає у властивостях самого обігрівача.

  Пристрій і переваги Півонія Керамік

  Основою інфрачервоного обігрівача нового покоління Півонія Керамік є низькотемпературний ТЕН, нагрів якого не перевищує 200 С.

  За нагрівальним елементом розташована керамічна пластина, що відбиває теплове випромінювання, спрямоване на корпус пристрою. Пластина і ТЕН поміщені в кожух, стінки якого розгорнуто по відношенню один до одного на 120 С, що дозволяє збільшити зону покриття тепловим випромінюванням і прогріти велику площу приміщення. Прилад доповнено терморегулятором, що дозволяє контролювати рівень температури в приміщенні.

  Як працює керамічний інфрачервоний обігрівач Півонія Керамік?

  Інфрачервоні обігрівачі нового покоління створюють спрямований потік інфрачервоного випромінювання, що поглинається тілом людини, а також всіма предметами, стінами, підлогою і т. д. на які падають інфрачервоні хвилі.

  За своєю природою тепло від інфрачервоного обігрівача аналогічно сонячного тепла. Промені сонця спочатку нагрівають поверхню землі, яка, перебуваючи в контакті з повітряними масами, передає їм запас отриманої теплової енергії, нагріваючи при цьому повітря.

  Керамічні обігрівачі для дому енергозберігаючі нового покоління

  інфрачервоний обігрівач спочатку нагріває предмети в кімнаті, а ті, потім, передають запас тепла повітрю в будинку.

  Для більш раціонального використання теплової енергії і швидкого прогрівання приміщення рекомендується інфрачервоний обігрівач розташовувати таким чином, щоб його промені нагрівали найбільш холодні предмети в будинку, ті, які розташовані на підлозі або близько до його поверхні. Низькотемпературні інфрачервоні обігрівачі нового покоління, вага яких невеликий, можна кріпити до поверхні стелі.

  При цьому промені приладу, спрямовані вниз, нагрівають підлогу і меблі, поверхні яких, потім нагрівається повітря. Слід зазначити, що при правильному виборі керамічної випромінювача, навіть при прямому попаданні гріючих променів на поверхню предметів, їх поверхня не нагрівається вище 40-50 С і утворюються при цьому конвективні потоки менш інтенсивні, ніж при опаленні приміщення звичайними радіаторами або конвекторами.

  В приміщенні з верхнім інфрачервоним обігрівом завжди тепла підлога, менше пилу в повітрі (немає виражених конвективних потоків, піднімають хвилі пилу), а температура повітря у верхній частині кімнати менше, ніж у поверхні підлоги.

  Все це можна віднести до переваг інфрачервоного обігрівача, але у нього є і недоліки.

  Недоліки енергозберігаючого керамічного обігрівача для будинку

  Як би не був хороший інфрачервоний обігрівач, при його розташуванні на стелі в приміщенні незмінно залишаються зони, в які не потрапляє інфрачервоне випромінювання. враховуючи, що рівень конвекції невеликий, розраховувати на вирівнювання температури в результаті перемішування повітряних мас незабаром також не доводиться.

  Ще один недолік в тому, що людині знаходитися в зоні прямого випромінювання також може бути не комфортно і жарко. Залишається додати, що ідеальних приладів опалення поки що немає…

  Кілька слів про прозорому Півонія

  Інфрачервоний скляний обігрівач Півонія Thermo Glass можна розглядати як абсолютно нове явище в обігріві будинку. Його основним елементом є випромінює пластина з загартованого скла, яку можна використовувати в якості віконного скла, вітража, дзеркала або декоративного елемента.

  З появою Півонія Thermo Glass вікна в будинку, що традиційно є місцем максимальних теплових втрат, можуть стати джерелом тепла, що дозволить створювати абсолютно нові інтер’єри.

  На жаль, в даний час виробник Півонія Thermo Glass

  Короткий опис статті: декоративний обігрівач Керамічні обігрівачі для дому енергозберігаючі нового покоління їх переваги і недоліки. Керамічні обігрівачі види і принцип роботи керамічні обігрівачі для дому енергозберігаючі

  Джерело: Керамічні обігрівачі для дому енергозберігаючі нового покоління

  Також ви можете прочитати