• Різне

  Камінна топка своїми руками: відео, фото

  20.02.2017

  Камінна топка своїми руками

  Камінна топка своїми руками: відео, фото

  Для того щоб камін функціонував без перебоїв і мав максимальну віддачу тепла, він повинен мати правильну топку. У цій статті ми розповімо вам про те, як робиться камінна топка своїми руками.

  Матеріали та інструменти

  Створення камінної топки своїми руками — справа непроста і зажадає від вас наявності інструментів і матеріалів, необхідних для роботи:

  • повнотілі пічні цегла;
  • пісок без домішок, пилу, сміття;
  • глина для викладання вогнищ;
  • цемент;
  • щебінь;
  • арматурні стрижні.

  Порівняйте ціни на кладку печей — знижки до 40%.

  Камінна топка своїми руками: відео, фото

  Технологія будівництва топки

  Перед початком укладання цегли необхідно правильно розрахувати розміри топки і зробити детальний креслення. В процесі зазначених робіт слід виходити з таких співвідношень: висота топки каміна повинна дорівнювати 2/3 її ж ширини, а глибина топки — складати половину або трохи більше від її висоти. Ці вимоги обов’язкові до виконання, оскільки їх порушення призводить до значного погіршення тяги і до зайвого задимлення кімнати.

  Необхідно максимально точно прорахувати площа топкового отвору, який визначається виходячи з розмірів наявного приміщення, в пропорції 1:50.

  Під час креслярських робіт слід звернути увагу на те, що оптимальний обігрів досягається тоді, коли бічні стінки топки трохи повернені назовні, а задня — злегка нахилена вперед.

  Камінна топка своїми руками: відео, фото

  1. Укладка топки починається з обладнання надійного фундаменту. Необхідно вирити котлован, кожна сторона якого більша майбутнього каміна на 15 див.
  2. Залишити вільний простір між підставами топки і будівлі, щоб уникнути пошкоджень під час опади;
  3. котлован укласти подушку з гравію або щебеню.
  4. Звести стовпчастий фундамент.
  5. Цегельну кладку фундаменту проводять до рівня підлоги, бетонний ж зупиняють за 60 см до зазначеного рівня і продовжують роботу цеглою, який потім покривають руберойдом.
  6. Камінна топка своїми руками передбачає кладку бічних стінок таким чином, щоб їх товщина була не менше 20 см, товщина задньої стінки — не менше 10 див.
  7. Після укладання п’яти рядів цегли потрібно ретельно протерти вологою губкою, для того щоб повністю видалити залишки розчину.
  8. Поступово закруглити і викривити стінки так, щоб початок кожного наступного ряду отставло від попереднього приблизно на 6 див.
  9. Після того як кладка буде закінчена, внутрішні поверхні топки слід облицьовувати спеціальними вогнетривкими знімними пластинами, виготовленими з бронзи, сталі або металу. Для їх кріплення використовують металеві штирі.

  У процесі облицювальних робіт необхідно залишати невеликий зазор між зазначеними пластинами і цегляною кладкою. Згодом порожній простір можна засипати вапняним розчином та щебенем, зробленим з цегли. Перед укладанням пластин всі роботи по створенню передтопкового майданчика обов’язково повинні бути закінчені.

  Відео з будівництва камінної топки

  Короткий опис статті: камінні топки в епіцентрі камінна топка своїми руками

  Джерело: Камінна топка своїми руками: відео, фото

  Також ви можете прочитати