• Каміни з цегли

  Каміни з цегли, Тверській Комбінат Будівельних Матеріалів №2

  03.10.2015

  Каміни з цегли

  Мало хто, збираючись будувати дачу або власний будинок, який не мріяв би мати там камін. Тим більше що ніяких проблем сьогодні це не представляє. Продаж камінів налагоджена досить широко. Виробники пропонують різні конструкції, що відрізняються розміром, вартістю і матеріалом. Вибір великий. Але найбільшою популярністю продовжують користуватися традиційні каміни з цегли.

  Їх конструкція досить проста, а основний будівельний матеріал — поширений і недорогий. Але для того, щоб ваш камін з цегли радував теплом і не доставляв клопоту, необхідно дотримуватися досить нескладні правила при будівництві.

  Щоб уникнути помилки при виборі розміру і місця розташування каміна з цегли, необхідно спочатку визначити, в якому приміщенні він буде знаходитися. Якщо ви хочете отримати від вогнища бажаний ефект, відношення площі топкового отвору до площі кімнати з нормальною висотою стель повинно знаходитися в межах 1:50 — 1:70. Тобто для приміщення площею 20 кв. м. площа топкового отвору буде складати від 0,3 кв.м до 0,4 кв. м.

  Щоб визначити розміри топкового отвору, користуються пропорцією відношення висоти до ширини 2:3. Таким чином, у наведеному прикладі вони становлять: при 0,3 кв. м — 44 х 67см, при 0,4 кв. м — 52 х 77см.

  Глибина топки відноситься до висоти як 1:2 або 2:3. Таким чином, для описуваного випадку вона буде перебувати в межах від 22 до 35 див. Звідси вже можна визначити габаритні розміри об’єкта в плані. Цегляні каміни влаштовуються з товщиною задньої стінки в ? цегли (12 см), а бічних — в 1 цеглу (25 см). Додавши ці розміри до обраної топці, можна отримати площа, яку буде займати камін. Знаючи її, буде простіше визначити розташування вогнища ще на етапі проектування будинку.

  Найкраще місце — у торцевої стіни або в кутку між внутрішніми стінами (але це вже кутовий камін, а для нього потрібні інші розрахунки). При цьому слід уникати розміщувати камін навпроти вікон. При наявності щілин у рамах або відкритій кватирці і горить в топці вогні з-за посиленого підсосу повітря будуть виникати сильні протяги.

  Підготовка підстави

  В ході будівництва будинку, на місці, вибраному для установки каміна з цегли, слід спорудити під нього фундамент. Для цього викопується котлован глибиною 60 см з габаритними розмірами, що перевищують площу майбутнього підстави на 10-15 см. Якщо у обраному місці немає підсосу ґрунтових вод (яма не наповнюється водою), то засипається шар щебеню 10-15 см завтовшки, який потім утрамбовується. Встановлюється опалубка і заливається бетон. Верхній край фундаменту повинен знаходитися на 6-7 см нижче рівня чистої підлоги.

  При зведенні стін у місці майбутньої установки вогнища коштує відразу побудувати димар. Щоб не помилитися з його формою, розташуванням і площею прохідного перерізу, варто звернутися в компанію, яка продає і монтує каміни з цегли. Звичайно, можна побудувати димар і пізніше, але це створить додаткові незручності.

  Вибір матеріалу

  Каміни з цегли будуються тільки з повнотілої каменю. Вогнетривкий пічної цегла повинен бути добре обпалений. Перевірити якість матеріалу досить просто. Правильний цегла добре піддається обтесыванию, при розбитті розпадається на великі уламки; постукуючи по ньому, можна почути характерний металевий звук.

  Недостатньо обпалена цегла кришиться на дрібні частини, при простукуванні видає глухий звук, має блідий колір. Перепалений цегла можна відрізнити по темному кольору і характерною склоподібної плівці на поверхні.

  Пічної цегла сьогодні випускається різних кольорів — червоного, бежевого, рожевого. Це дає можливість при кладці каміна сформувати малюнок.

  Проектування і монтаж

  Щоб камін з цегли довго і надійно виконував свої функції, його монтаж слід довірити професіоналам. У яких в даному напрямку діяльності накопичено великий досвід, який дозволяє уникати помилок і недоліків при реалізації найбільш складних проектів. При цьому будуть враховуватися особливі побажання щодо дизайну, продуктивності та інших складових конструкції. В результаті кожен конкретний камін з цегли є унікальним, найкращим чином відповідним для того приміщення, в якому він встановлюється.

  Короткий опис статті: каміни з цегли

  Джерело: Каміни з цегли — Тверській Комбінат Будівельних Матеріалів №2

  Також ви можете прочитати