• Каміни з цегли

  Каміни з цегли, Пічне і камінне чавунне лиття. Пічні і камінні

  29.09.2015

  Каміни з цегли

  Каміни з цегли являють собою найбільш традиційні, стійкі й популярні конструкції. Вони складаються з топливника і конвекторний частини, плавно переходить в димохідну трубу, і позбавлені характерних печей і печей-камінів димооборотов (спеціальні петльові ходи, по яких просувається дим та гарячі маси повітря, що віддають своє тепло стін, поступово охолоджуючись). Каміни ж, навпаки, мало віддають тепла стінним споруд та багато – у відкритий простір кімнати, просто випромінюючи його. У зв’язку з цим, каміни з цегли здатні найбільш швидко прогрівати житлове приміщення, ніж печі. При цьому прямі димохідні труби дозволяють безпечно і просто виводити продукти згоряння назовні, нітрохи не відбиваючись на функціонування опалювального споруди. Прямий хід труби також дає прекрасну вентиляцію і в кімнаті, де розташований камін, ніколи не виникне вогкості і цвілі.

  Зазвичай каміни з цегли роблять за допомогою кладки, а не набувають цілком. Купити можна, наприклад, тільки топкове відділення, яке потім буде зручно вбудовано в камін. Виходячи з архітектурно-будівельних канонів останніх років, каміни з цегли зводять чотирьох видів:

  в стилі хай-тек;

  в стилі модерн;

  в стилі кантрі;

  у стилі класицизму.

  1) В перекладі з англійської «hi-tech» означає «висока технологія», тому всі такого роду опалювальні конструкції відрізняються сучасним стилем і модною «окантовкою». Для їх будівництва використовуються новітні футеровочні і вогнетривкі матеріали, вони складаються з цегли в поєднанні з металом, склом, шамотом, бетоном, периклазом і навіть водою, нерідко роблячи ставку не на функціональність, а на прогресивний і незвичайний зовнішній вигляд.

  2) Стилю модерн притаманні дещо інші характеристики: такі каміни з цегли, маючи класичну основу, за аналогією з однойменною архітектурним напрямком прагнуть до більшої сучасності, прекрасно вписуючись не тільки житлових, але і офісні приміщення. Вони не йдуть у розріз із загальним виглядом внутрішнього простору і займають, як правило, пристінну площа від стелі до самої підлоги, зручно розташована вертикально. Гирло топки зазвичай напівкругле або прямокутне.

  3) Каміни з цегли в стилі кантрі виглядають своєрідно – «д»-подібний форма порталу та дерев’яна балка у верхній частині. В якості оздоблювальних матеріалів, як правило, застосовують камінь-ракушняк і камінь-піщаник, які мають пористою структурою.

  4) Класичні каміни з цегли мають «п»-подібний портал, який конструюють з різноманітних будівельних матеріалів – мармуру, малахіту, чавуну, дерева. Така обробка чудово доповнюється всякого роду барельєфами і скульптурними деталями. Наприклад, каміни з цегли в англійському стилі воліють оформлення чавуном і різними литими чавунними елементами, включаючи решітку і захисний екран.

  За місцем установки і за формою топкового відділення каміни з цегли поділяються також на відкриті, напіввідкриті, закриті і кутові. Відкриті каміни вимагають наявності дуже великої навколишнього простору, так як розміщуються зазвичай в центрі, віддаючи тепло у всі сторони кімнати. Напіввідкриті – не зв’язуються з конструкцією стін і не займають багато корисної площі. З стіновий конструкцією їх пов’язує лише димар, який влаштовують або в самій стіні, або прилаштовують до неї. Закриті каміни найпрактичніші при нестачі великих просторів – їх монтують в стінах при їх будівництві чи у процесі зведення самої будівлі. Кутові каміни з цегли можуть опалювати відразу декілька приміщень і облаштовують їх, як це і випливає з назви, в кутку кімнати.

  Короткий опис статті: каміни з цегли, Каміни з цегли, Каміни з цегли, каміни

  Джерело: Каміни з цегли — Пічне і камінне чавунне лиття. Пічні і камінні дверцята

  Також ви можете прочитати