• Каміни з цегли

  Каміни, види, розташування

  13.09.2015

  GardenWeb

  До атегория: Каміни

  Каміни — види, розташування

  Камін — прообраз вогнища, согревавшего людини з найдавніших часів, набуває останнім часом особливої популярності. Приємно розпалити вогнище в негоду і мешканцеві сучасної комфортабельної квартири, а ще краще — в затишному дачному будиночку або сільської вітальні. Камін в перекладі з латинської мови означає «осередок».

  Відкрите вогнище, на зразок каміна, ще порівняно недавно служив для обігріву та приготування їжі в селянських хатах. І в наші дні він нерідко застосовується для опалення жителями Крайньої Півночі та Середньої Азії. Використання відкритих вогнищ у приміщеннях дає можливість максимально використовувати теплоту за рахунок того, що продукти згорання змішуються з повітрям приміщення. Але, з іншого боку, відбувається забруднення повітря приміщення продуктами згоряння. Цей недолік викликав необхідність влаштування відводів продуктів згоряння через димові канали в атмосферу.

  Камін — кам’яна ніша, в якій розкладається багаття і влаштований канал для відводу диму. Є припущення, що слово «кімната» походить від назви «камін», тобто опалювальне приміщення. Вогнище відкритого вогню створює особливу атмосферу в кімнаті — затишок, тепло, спокій.

  Найчастіше влаштовують камін в садовому будиночку. Тут він має особливі переваги. Холодне і сире приміщення можна дуже швидко прогріти полум’ям каміна, застояне повітря в лічені хвилини піде через трубу, кімната прогріється і провентилируется.

  Камін служить не тільки для опалення, але і для прикраси житла. Це викликало необхідність дотримання оптимальних параметрів і створення таких конструкцій, які вдало вписувалися б в загальний інтер’єр сучасних індивідуальних будинків і садових будиночків. Пристрій повинен бути простим, і практично кожен охочий може самостійно впоратися із спорудженням каміна.

  Камін — центральна точка приміщення. Біля нього має бути достатньо місця для розміщення відпочиваючих людей, а сам камін розташований таким чином, щоб не заважав проходу. Місце розташування його в кімнаті може бути різним. В залежності від місця розташування форма камінів буває також різною.

  Дрова горять на поду, а продукти горіння видаляються через димар. Спалювання палива не забезпечує рівномірний приплив повітря в топку, тому в каміні передбачена чавунна решітка, яка встановлена на таган, захищається поручнями, що перешкоджають падінню дров на підлогу.

  Щоб вибрати тип каміна для певних умов кімнати, необхідно знати їх переваги та недоліки. Значення має сам відкритий вогонь, його привабливі властивості, що служать прикрасою інтер’єру житла, особливо ввечері. Зважаючи малої теплоємності камін швидко розтоплюється, тому його доцільно використовувати в періодично відвідуваних приміщеннях, зокрема в садових будиночках.

  У той же час каміна притаманні численні недоліки. У нього низький тепловий ККД (10-15%). Це пояснюється тим, що у відкритий отвір потрапляє в 10-20 разів більше повітря, ніж потрібно для горіння повітря забирає частину тепла і забирає його. Якщо необхідний постійний обігрів приміщення, камін потрібно постійно топити, а це вимагає великої кількості палива. Під час топлення камін обігріває променистим теплом тільки видиму зону.

  Для усунення цих недоліків робилися спроби вдосконалення конструкцій камінів, спрямовані на підвищення ступеня використання тепла газів.

  Згодом каміни стали оснащувати дымооборотами і перетворювати їх в камінні печі. Дымообороты влаштовували з металевих труб, укладених в канал 5, в якому циркулює повітря. Піднімаючись уздовж розпеченій труби, повітря нагрівається і через душник виходить в приміщення.

  Продукти згоряння проходять через газоходи, а потім з нижньої частини йдуть в димову трубу. Газоходи з усіх боків оточені циркуляційними каналами, в нижню зону надходить холодне повітря, нагріваючись, виходить через душник 4. Подальше удосконалення камінів наблизило їх до конструкції печей.

  Камін роблять також з листового металу.

  В даний час застосовуються наступні типи камінів: закриті (вбудовані в капітальні стіни), напіввідкриті (прибудовані до стіни), відкриті (вільно стоять).

  Закриті каміни мають топковий простір і димар у масиві стіни.

  Каміни, види, розташування

  Рис. 1. Прості і вдосконалені типи камінів: а. 6—простий камін; в — камін з вбудованим калорифером; р—камінна піч;’ головна форум

  Короткий опис статті: каміни з цегли

  Джерело: Каміни — види, розташування

  Також ви можете прочитати