• Каміни в інтеррі

  Каміни в інтерєрі, Наші роботи , статті про печі. статті про барбекю.

  29.09.2015

  Каміни в інтер’єрі
  Жодна деталь обстановки в будинку не привертає уваги мешканців та гостей так, як камін у вітальні. Важко сказати, чому це відбувається. Може, із-за гри живого вогню, накаляющего холодний цегла або камінь. Вогонь завжди нестримно флек людини ще з часів міфічного Прометея.

  Каміни в інтерєрі, Наші роботи , статті про печі. статті про барбекю.

  Розміщуючи настільки унікальний елемент в межах інтер’єру, слід дотримуватися певних правил. Спорудження каміна — не проста справа. І воно дійсно базується на суворих будівельних принципах. Як правило, проект передбачає обігрів одного або декількох приміщень, але зустрічаються і комбіновані каміни. Топка може бути відкрита з одного, двох, трьох і чотирьох сторін.

  При спорудженні каміна необхідно строго дотримувати відповідність усіх взаємопов’язаних частин, що входять до складу споруди, чітко продумати співвідношення видимих елементів, забезпечити благозвучність забарвлення і використовуваних матеріалів, майстерно обробити всі деталі.

  Після того як обраний проект каміна, треба вирішити з урахуванням композиційних і протипожежних вимог, де ж все-таки його встановити. Найбільш природно він сприймається в зоні відпочинку, яка в більшості випадків знаходиться у вітальні. Якщо це чомусь не можна зробити, тоді слід постаратися поставити камін в оптичній близькості від неї. Камін може бути розділовим елементом між вітальні і їдальні, вітальні і передпокою і т. п.

  Але у всіх випадках потрібно подбати, щоб він був візуальним центром приміщення. З цієї точки зору можливості кахельної грубки виглядають більш скромними. В інтер’єрі піч грає роль композиційної деталі, не виступаючи центром простору. Зараз кахельну піч можна побачити в старому будинку, де колись було потрібно не тільки протопити, і не на тривалий строк зберегти тепло — цю задачу з успіхом виконували масивні стіни пічної кладки.

  Пічка на відміну від каміна водночас обслуговує і обігріває кілька приміщень. З гігієнічних міркувань топку можливо розмістити в підсобному приміщенні.

  Самими підходящими матеріалами для будівництва каміна є вогнетривкий і звичайний червона цегла, природний камінь, глина, дерево і залізна ковка, кахлі.

  Як неважко помітити, фахівець, що займається каминостроением, повинен володіти широким набором навичок каменотеса, штукатура-плиточника, столяра, розбиратися в теплотехніці. Неправильно вибрані оздоблювальні матеріали або клей призводять до небажаних наслідків: розтріскування облицювання, відшарування.

  Як вчинити, якщо виникла необхідність привести камін в пристойний вигляд? Краще всього запросити фахівця.

  Всіх секретів камінних майстрів тут розкрити неможливо, а от дати корисні поради спробуємо.

  Каміни в інтерєрі, Наші роботи , статті про печі. статті про барбекю.

  A. Не слід використовувати всі види обробки, а краще зупинитися на двох-трьох. Також слід вчинити і з кольором. Наявність занадто великого набору матеріалів з різною колірною гамою перетворить камін в недоладне створення.

  Б. У каміна дуже сильно нагріваються стінки порталу, обрамляють топкову камеру Цю частину слід обробити природним каменем (керамікою) або металом. Наклеювати керамічну плитку або граніт слід на термостійкі мастики. Бічні вертикальні поверхні і фасад допустимо обштукатурити і покрити декоративної кам’яною крихтою.

  B. Важливе значення в архітектурному плані має полку. На неї завжди щось ставлять, наприклад, годинник, статуетку, вазу. Тому полиці роблять із твердих порід дерева (дуб. бук) або з природного каменю (мармур)

  Р. Предтопочная частина каміна з відкритою топкою повинна бути шириною не менше 60 см. При використанні тагана (кошика-колосника), а також захисного екрана предтопочную частину можна зменшити з міркувань дизайну.

  Найчастіше предтопочную частину викладають плитки з природного каменю або встановлюють металевий лист. Як правило, верхню частину каміна, тобто те, що вище полиці, покривають текстурної фарбою білого кольору або близького до нього.

  ПРО КАМІНИ РІЗНИХ СТИЛІВ

  Для спорудження каміна зазвичай виділяється кімната побільше. І все частіше її називають камінним залом, незалежно від того, скільки вона квадратних метрів. Дійсно велика чи не дуже.

  Звісно, камінний зал облаштовується в рамках стилістики, яку обрав власник. Щоб слідувати їй грамотно, не спотворюючи стиль, дизайнер повинен відтворити найбільш виразні його риси та оформлення камінів. На допомогу йому нагадаємо особливості найвідоміших стилів.

  Класицизм. Йому властиві лаконізм декору, чіткий поділ простий-оанства, приглушений колір, світлотіні. Естетичний еталон класицизму — античне мистецтво. Прагматичний вибір тієї або іншої форми, зв’язок камінної облицювання з деталями інтер’єру — такі характерні риси камінів подібного спрямування. Майстер створює природну конструкцію каміна, підпорядковуючи її композиції, а не навпаки, як в стилі рустик, модерн, конструктивізм та ін Симетрично-осьова планування сучасних палацових інтер’єрів та адекватне йому рішення камін-вих залів — яскравий зразок розвитку традицій російського класицизму. Форма кам’яного облицювання, декорування допомогою малої камінної пластики становлять тут художній синтез з ампирной архітектурою, різьбленням і творами станкового живопису.

  Академізм. Як різновид класицизму, це стилістичний напрям вторить йому в декорі каміна античними і біблійними мотивами (виноградні грона, колосся пшениці, троянди, левові лапи і т.п.).

  Каміни в інтерєрі, Наші роботи , статті про печі. статті про барбекю.

  Рустик. У перекладі з латинської назва стилю означає «простий, грубий», що відноситься не тільки до каміна, але до фактурою дерева, тканини, кераміки. Для камінів «рустик» характерна необроблена, шорстка поверхня в поєднанні з вишуканим візерунком, полірованим каменем і скляними дверцями.

  Колотий, рваний камінь (туф, піщаник, доломіт, вапняк, граніт, мармур, покритий лаком) — основний їхній декоративний елемент. Камін в цьому стилі, вдало поєднується з меблями «модерн» і хайтековской електронною апаратурою Правда, створюючи інтер’єри «рустик», дизайнери іноді плутають цей стиль «кантрі», але у нього свої риси Вони полягають в обробці каміна бруківкою або галькою, щоб він нагадував первісний осередок.

  Авангард. Сам стиль припускає пошук нових форм декоративного оформлення, а тому їх придумують все: власник, архітектор, дизайнер, виконроб та майстер-пічник. В кінці-кінців об’єднаними зусиллями вони нерідко створюють еклектичний камін. Але, якщо в геометричних формах його присутнє почуття міри, такий камін безсумнівно прикрасить інтер’єр.

  Модерн. Цей Стиль близький до авангарду, з претензією на оригінальність. Він дозволяє здійснювати будь-які творчі ідеї і популярний серед дизайнерів. Автору цих рядків довелося одного разу брати участь у розробці каміна «модерн», вирішуючи вельми незвичайні завдання. На вимогу власника належало встановити камін у центрі залу так, щоб він був відкритий з усіх боків і обертався; з його димосборніка повинна була литися вода, а грот виділяти світломузику.

  Каміни в інтерєрі, Наші роботи , статті про печі. статті про барбекю.

  Вікторіанський стиль. Тут все просто і всім знайоме. В цьому стилі створюють так звані англійські каміни, «втоплені» в нішу і переважно з дерев’яним орнаментом. Вікторіанські каміни органічно вписуються в класичний інтер’єр кабінету і вітальні.

  Каміни в стилі «бароко», «ампір», «готика» — зараз велика рідкість, і ставлення до них особливе — як до творів мистецтва.

  А тепер про ціни, якщо камін не робити самому, а замовити майстру. Найскромніший камін в стилі «кантрі», облицьований цеглою, коштує приблизно $1770. Трохи дорожче-близько $2420 — обійдеться камін «рустик» з колотого каменю (доломіт, піщаник, вапняк, камінь). Вікторіанські каміни з різьбленням по дереву стояи близько $3000. Каміни «класика» з ліпниною, пластикою, вишуканим декором -$4030. Авангардні каміни з хромом, нікелем, склом, металом, каменем — близько $8000. Каміни в авторському виконанні (арт-дизайн) обходяться приблизно в $11300.

  Ціни вказані з урахуванням витрат на матеріали і гонорару за роботу, що й казати, чималі. Але якщо меблі змінюють приблизно двічі в одному сімейному поколінні, шпалери — 6-7 разів, а килими та побутову техніку — 3-4 рази, то камін зводять не менш ніж для трьох поколінь! Майже як будинок. Якщо є кошти, варто довірити це серйозна справа фахівців.

  Короткий опис статті: каміни в інтер’єрі

  Джерело: Каміни в інтер’єрі — Наші роботи — статті про печі | статті про барбекю | каміни статті — «Камінопечі.рф»

  Також ви можете прочитати