• Каміни в інтеррі

  Каміни в інтерєрі, Блоги , ПоРемонту.Ру

  23.09.2015

  Каміни в інтер’єрі

  Каміни в інтерєрі, Блоги , ПоРемонту.Ру
  Прийнято вважати, що каміни є одним з найдавніших елементів в інтер’єрі затишного житла. Ця версія, звичайно, не позбавлена вагомих підстав: центром простої сільської хати, юрти, седзі, без сумніву, є вогнище. Він дарував усім членам сім’ї світло, тепло і гарячу їжу. Втім, слід розділяти вогнище чи піч, і звичний для нас сьогодні камін. Необхідність в каміні назріла в той момент, коли житло стало досить просторим, щоб одного джерела тепла для обігріву вже не вистачало. Так, в готичному замку з’явився камін — віддалений філія печі.

  В подальшому, каміни, стали традиційною деталлю інтер’єру аристократичних резиденцій, зазнали мало змін. Система димоходів розташовувалася уздовж несучої стіни, і каміни, в буквальному сенсі, ставали опорою дому.

  Каміни в інтерєрі, Блоги , ПоРемонту.Ру
  У сучасному світі, каміни з успіхом витримують конкуренцію з боку системи центрального опалення. З одного боку, камінні системи ефективно обігрівають житло, не тільки випромінюючи потік теплого повітря, але і наповнюючи кімнату життєрадісною атмосферою живого вогню. З іншого — батарея центрального опалення сильно програє каміна в естетичному плані, і навряд чи здатна стати провідним елементом в інтер’єрі кімнати.

  Технічне виконання сучасних камінів дозволяє проявити фантазію і дати свободу дизайнера інтер’єру. В залежності від типу каміна, принципи його будови і передбачуваного палива, вартість і розміри каміна також можуть змінюватись, від цілком демократичних, до ексклюзивних і дорогих моделей камінів, що виготовляються в єдиному екземплярі за авторським ескізом.

  Види камінів

  Як відомо, камінний димар часто ставав однією з головних несучих конструкцій в архітектурі середньовічної Європи. Сучасні будинки, втім, досить сильно відрізняються від своїх архаїчних предків, і вже давно не потребують цегляної опорі. Так що сьогодні, можливо встановити камін у вже завершене і обжите будівлю.

  Історія розвитку каміна, як елемента інтер’єру приміщення, тісно пов’язана з еволюцією архітектурних стилів. Розглянемо докладніше відмінність поглядів на опалення приміщення в різні епохи.

  Перш за все, варто відзначити, що каміни розділяються по виду споживаного палива. Найбільше поширення отримали: дров’яні, газові та електричні каміни. Що ж стосується стилю оформлення порталу та загального дизайну зовнішнього вигляду каміна, то тут класифікація трохи більш складна.

  Каміни в інтерєрі, Блоги , ПоРемонту.Ру
  Класичний камін: порядок і гармонія античності втілилися в суворій красі класицистичних форм Давньої Еллади. Традиційний колір такого каміна — білий. Традиційний матеріал — камінь благородної породи. Найпоширеніший предмет оформлення порталу — колони. можливий простий візерунок або віньєтка. Класичний стиль має яскраво виражену претензію до розкоші.

  Камін у стилі кантрі: традиційно стиль кантрі вважається привілеєм американського ранчо. Втім, сільська тематика знайшла ряд інтерпретацій і в культурах інших народів: стилі фінської або російської, скандинавського або німецької кантрі в наш час однаково поширені. Каміни в стилі кантрі тяжіють до простоти, можуть включати різні елементи декору. Цей стиль оформлення допускає велику кількість можливостей до інтерпретації в різних інтер’єрах.

  Каміни в стилі модерн: модерн став першим стилем нового століття. Століття прогресу і революцій. Останні були рідкісні не тільки в науково-технічній і політичній сферах, але і в світі мистецтва та системи естетичних цінностей. Технічний прогрес дав творцям-модерністам нові матеріали, новаторський дух вони привнесли самі. Таким чином, ми отримали досить строкате і неоднозначне напрям в дизайнерському мистецтві. Каміни в стилі модерн, це яскравість фарб і жвавості ламаних ліній.

  Каміни в стилі хайт-пек: здавалося б, що може мати спільного така давня річ як камін, з таким прогресивним явищем як, світ високих технологій. Вже не нано-дровами чи його топити? Немає навпаки, стиль хай-тек сьогодні став одним з найбільш поширених напрямів в дизайні інтер’єрів. І, як наслідок, всі необхідні елементи домашнього вжитку з волі дизайнерів, вдягалися у форму блискучого металу і інтерактивних, функціональних елементів. У більшості випадків, каміни хай-тек живляться від електромережі і крім опалення та освітлення виконують ще десяток-інший функцій.

  Короткий опис статті: каміни в інтер’єрі Каміни в інтер’єрі — Блоги — ПоРемонту.Ру Каміни в інтер’єрі — Блоги — ПоРемонту.Ру

  Джерело: Каміни в інтер’єрі — Блоги — ПоРемонту.Ру

  Також ви можете прочитати