• Різне

  Каміни і камінні печі, порівняння. Вибір опалення

  21.09.2015

  Камінні печі

  Камінна піч призначена в першу чергу для опалення, у той час як звичайний прямоточний камін здійснює в сутності заміщення повітря в приміщенні, тобто, швидше, вентиляцію. Щоб приміщення опалювалося ефективно і тепло, що називається, не відлітало в трубу, потрібно істотно підвищити коефіцієнт корисної дії, який у класичних камінів становить не більше 25%. У камінних печей ККД 88-90% – за рахунок так званого «зустрічного потоку» тепла, а також завдяки використанню принципу «подвійного спалювання». При цьому дерево згорає повніше, а енергія, що виділяється, використовується набагато ефективніше. Зрозуміло, що і шкідливих речовин при такому спалюванні виділяється набагато менше.

  Але, можливо, найголовніше в камінної печі – це її здатність тривалий час зберігати тепло. Тут задіяний той же конвекційний принцип, який дозволяє повітрю нагріватися від стін, підніматися до стелі; коли ж він охолоне і опуститься, цей цикл повторюється. Зрозуміло, що нагрівання можливий тільки при наявності досить масивних стін. У разі фінської камінної печі масивність зведена до мінімуму, оскільки тут застосовується спеціальний горшечный камінь. який тримає тепло в 2,5 рази довше цегли. Така камінна піч здатна зберігати тепло до півтори доби, тобто нічим не поступається традиційної російської печі. А місця в будинку вона при цьому займає зовсім небагато.

  В подібних печах кількість металу також мінімізовано, у ряді моделей навіть топки виконані з каменю, що благотворно позначається на загальній атмосфері будинку, оскільки камінь екологічно набагато безпечніше. У такий камінної печі два з’єднання з димоходом – верхнє та нижнє, причому вона може бути укомплектована додатковою «літньої» засувкою. Коли вона закрита, полум’я і нагріті гази піднімаються у верхню частину топки і поділяються на два потоки, прямуючи вниз по боковим каналам і потрапляючи в димохід через нижнє з’єднання. При цьому прогрівається весь масив каменю, який тривалий час віддає тепло в приміщення.

  Якщо ж відкрити засувку, то вийде класичний прямоточний камін, біля якого нагріте повітря йде через верхнє з’єднання з димоходом. При цьому камінь майже не прогрівається, і навіть серед літа ви можете запалювати такий камін і милуватися грою живого полум’я. Підводячи підсумок, скажімо, що камінні печі успішно поєднують в собі переваги як печі, так і каміна.

  Короткий опис статті: каміни і печі Порівняння каміна і камінної печі. Вибір опалення для заміського будинку тепло, світло, система, пальники, труби, водонагрівачі, котли, теплоізоляція, утеплювач

  Джерело: Каміни і камінні печі — порівняння. Вибір опалення

  Також ви можете прочитати