• Каміни для дому

  Каміни для дому: пристрій каміна

  03.10.2015

  Каміни для дому: класифікація

  Зміст

  Каміни для дому: пристрій каміна
  не Можна не погодитися з тим фактом, що опалення будинків сьогодні виконується сучасними пристроями. Тут каміни для дому зовсім не витримують конкуренції. Однак є й інший аспект, естетичний — саме цей момент найчастіше і є вирішальним.

  Безумовно, якщо ви збираєтеся встановлювати дров’яної камін, то це питання треба продумати ще на стадії проектування будівлі. Зрозуміло, що каміни в приватному будинку не замінять сучасної опалювальної системи, зате вони можуть стати непоганим додатковим способом обігріву, який до того ж дарує неймовірне відчуття затишку і родинного тепла.

  Враховуйте, що каміни для дому майже завжди будуть домінувати в інтер’єрі. Саме тому не варто ігнорувати обробку. До речі, проект будинку з каміном повинен відрізнятися фундаментальністю, адже, швидше за все, таким спорудженням буде користуватися не одне покоління мешканців.

  Зараз установка каміна в будинку навряд чи має під собою практичну мету. Створюваний декоративний або камін опалювальний — це, в першу чергу, засіб підвищення затишку приміщення. Таким чином створюється місце для релаксу, неспішних сімейних посиденьок або відвертих розмов з друзями.

  Пристрій каміна — аргументи за і проти

  Основний аргумент «проти» — дорожнеча. Придбати повністю готовий камін не всім по кишені. Так і обігрів будинку каміном не виконаєш, хіба що однієї кімнати. Але споглядання відкритого вогню у відповідному декоративному обрамленні — настільки захоплююче видовище, що фінансові питання відходять на другий план.

  Тим більше, що можливість вибору з широкого асортименту дозволяє підібрати модель для будь-якого приміщення. Так, можливі наступні варіанти:

  • каміни чавунні для дому та цегляні конструкції, призначення яких — підтримка відкритого вогню,
  • електричні каміни, які також здатні гріти, але вогонь представлений як імітація,
  • гіпсокартонні або фальш-каміни (тут вогонь може бути представлений хіба що у вигляді свічок).

  Якщо ви вирішите змонтувати дров’яної камін, то подбайте також і про його справності та безпеці, адже в іншому разі використання його буде важко. Зрозуміло, що каміни для дому з цегли повинні створюватися тільки людиною, яка має правильне уявлення про те, як в будинку проходять вентиляційні процеси і як працює сам камін. Створювати камін в каркасному будинку самостійно (мова йде про опалювальному приладі) також не рекомендується, оскільки є ряд будівельних нюансів.

  Навіть якщо раптом на певному етапі будівництва у вас закінчилися кошти, то не відмовляйтеся від ідеї мати камін — зрештою, декоративну обробку ви зможете закінчити пізніше.

  Класифікація камінів

  Відповідно до загальноприйнятої класифікації, існує три види камінів:

  • дров’яні (класичні),
  • газові,
  • електричні.

  Якщо ви хочете створити великий камін, то зверніть увагу на класичні конструкції. Такі каміни працюють на дровах, а їх основними конструктивними елементами є димар, портал і топка. Зважаючи на складність підключення дров’яної камін може бути встановлений лише в приватному будинку. Монтаж такого пристрою не можна назвати легким — потрібен тривалий проектування, а також потрібно буде знайти фахівців відповідної класифікації.

  Каміни для дому: пристрій каміна
  Газові каміни забезпечують живий вогонь, а не його імітацію, при цьому в обслуговуванні і монтажі простіше. В якості палива В даному випадку використовуються не дрова, а природний скраплений газ. Однак коефіцієнт корисної дії такого пристрою невеликий, тому не слід розглядати газовий камін як опалювальний пристрій.

  А ось електричні каміни для дому на сьогоднішній день найбільш затребувані. Тут всього дві складові частини — декор (тобто портал) і електрична топка. Електрична топка являє собою обігрівач випромінюючого або конвекторного типу, потужність якого може досягати двох кіловат. До речі, електрокаміни можна використовувати і для прикраси міського житла, адже вони абсолютно безпечні і не потребують влаштуванні димаря.

  Такі сучасні конструкції, як біокаміни поєднують в собі живу гру вогню з повною відсутністю диму. За рахунок цього кількість будівельних робіт і вартість виробу різко скорочуються, а його декоративність не страждає. В даному випадку вогонь підтримується використанням біологічного палива на основі етанолу. При його згорянні утворюється тільки тепло, водяна пара та вуглекислий газ. Витрата біопалива невеликий — літр його зможе забезпечити до шести годин безперервного горіння.

  Говорячи про те, які самі красиві каміни, мають на увазі не спосіб обігріву або тип палива, а пристрій порталу. Ви можете вибрати класичне суворе обрамлення або завитки в пасторальному стилі. Камін у стилі кантрі формується з природних, грубих, майже не оброблених матеріалів, а вироби хай-тек є сучасним з’єднанням скла і металу.

  Як забезпечити безпеку експлуатації каміна

  Можна довго сперечатися про те, що ж таке найкращі каміни, а можна відповісти на це питання однозначно: кращі каміни — безпечні. Якщо використовується дров’яної камін, то треба запобігти можливість загоряння від випадкових іскор. Щоб мінімізувати таку можливість, не поміщайте в межах метра від топки легкозаймисті предмети.

  Головна умова безпеки — відкритий шибер, адже коли він повністю закритий, дим попадає в приміщення. Так що стовідсоткове перекривання шибером димоходу не повинна відбуватися ні при яких умовах. Краще всього, щоб діаметр димового каналу був більше розмірів шибера на два сантиметри. Шибер потрібно тримати закритим тільки в одному випадку — взимку, коли приміщення опалюється, а камін не використовується.

  Топка може виконуватися тільки з жароміцних матеріалів. Це може бути:

  • особлива котельня сталь,
  • шамот (глина),
  • вермикулітові плити,
  • чавун (товщиною не менше восьми міліметрів).

  Зрозуміло, що в процесі експлуатації каміна не повинно відбуватися витоків диму з труби. Якщо подібне було виявлено, потрібно негайно виправити всі недоліки конструкції. Враховуйте також, що в приміщенні з працюючим каміном повинна бути хороша вентиляція, адже один кілограм дров здатний спалити до восьми кубічних метрів повітря. Якщо не гарантувати приплив «свіжого» кисню, то люди, що знаходяться в приміщенні з працюючим каміном, почнуть відчувати запаморочення і головні болі.

  Враховуйте і те, що димар обов’язково буде забруднюватися, причому ступінь забруднення практично не залежить від якості палива. Сильні забруднення можуть призвести до погіршення тяги та попадання диму в приміщення. У профілактичних цілях можна використовувати спеціалізовані засоби для чищення, але без щорічної механічного чищення димоходу не обійтися.

  Зазначені вище правила дозволять вам довго насолоджуватися безпечною роботою каміна, отримуючи від нього і тепло, і незрівнянне естетичне задоволення.

  Короткий опис статті: каміни для дому Для чого потрібні каміни. Класифікація камінів за типами. Як безпечно користуватися каміном. каміни для дому

  Джерело: Каміни для дому: пристрій каміна

  Також ви можете прочитати