• Каміни з цегли

  Камін з цегли та його обслуговування

  14.09.2015

  Популярні статті

  Камін з цегли та його обслуговування

  Камін з цегли та його обслуговування
  Перш ніж почати користуватися каміном з цегли. його власник повинен знати про правила користування і наявних функціях. У свою чергу компанія, яка встановлює каміни, повинна проінформувати клієнта про особливості конструкції та заходи протипожежної безпеки.

  Перш ніж приступити до використання каміна з цегли слід ретельно просушити. Займає це приблизно 3-5 тижнів, в залежності від типу каміна і особливостей приміщення. При першій розпалюванні слід використовувати трохи дров. У кімнаті може відчуватися запах диму – це нормально, обгорає фарба і сполучні матеріали. Неприємні запахи швидко зникають.

  В топку дозволено укладати дрова вологістю не вище 15%. Краще топити дровами, пролежавшими в дровітні під навісом. Вологість їх відповідає вологості повітря, згоряють вони повільніше. Підвищення вологості веде до зниження тепловіддачі. Рекомендується використовувати такі дерева як клен, дуб, ясен, граб, береза, в’яз і бук. Клен і дуб відносяться до твердих порід, горять довгим спокійним полум’ям, довго розігріваються. Береза викликає рясне утворення сажі. Вільхові і особливо осикові дрова не тільки згорають без сажі, але і випалюють її з димоходу.

  У каміні з цегли заборонено використовувати такі види палива, як вугілля, свіжозрубана деревина без просушки, рідке паливо (мазут, бензин, спирт), папір і картон, а також відходи деревного виробництва – тирсу і стружку.

  Якщо Ви користуєтеся обгорнутими папером штучними полінами, спалюйте їх тільки по одному. Якщо їх скласти разом, то може відбутися невеликий вибух. Не додавайте їх поверх звичайних дров. Прочитайте інструкцію на обгортковому папері.

  Щоб полегшити розпалювання каміна і виключити задування диму в приміщення у вітряну погоду, доцільно влаштовувати рухливі металеві штори зверху або з боків топкового отвору. Щоб уникнути випадкових викидів розпечених часток палива горловину можна прикрити металевими ланцюжками.

  також Можна використовувати бар’єрну ґрати, запобігає випадання з каміна деревини або вугілля.

  Деякі каміни з цегли оснащені заслінками, відкриття яких може здійснюватися ручним і автоматичним способом. При закладці дров заслінка повинна знаходитися в положенні «відкрито», відкривати дверцята потрібно плавно, щоб у кімнату не потрапив дим. Закривати заслінку при відкритій дверці категорично заборонено – виникає загроза задимлення. Не варто відкривати одночасно дві дверки в протилежних топках.

  Періодично перевіряйте димохід, не засмітився він листям і сміттям. Така перевірка необхідна і перед першою розпалюванням.

  Димоходи слід прочищати не менше двох разів на рік. Всі труби мають прочищатися спеціальною щіткою відповідного діаметру. Слід очистити димохід від сажі та креозотов. Спочатку закрийте отвір каміну в кімнаті, потім опустіть в димохід довгу важку ланцюг і проволочите її стінок димоходу. Повторіть цю операцію кілька разів, поки не соскребете більшу частину сажі та креозоту зі стінок. Щіткою очистіть від сажі топку і видалити золу, щоб забезпечити хорошу тягу.

  В регулярному чищенні потребує і екран з склокераміки. Для його очищення рекомендується використовувати спеціальні миючі засоби для склокераміки. Також очищення вимагає і топка, і приймальна воронка. Їх очищення від продуктів горіння є запорукою надійної роботи каміна.

  На функціонування камінів також суттєво впливають погодні умови: при тумані тяга в димоході зменшується, а при поривчастому вітрі – навпаки.

  Щоб камін з цегли діяв безпечно і ефективно, необхідні сервісні роботи. Стежте, щоб верхівка димової труби не була перекрита гілками дерев або іншим перешкодою проходу газів. Встановіть іскрогасник, який не дозволить дрібним тваринам забратися в трубу і запобігає виникненню спалаху навколо будинку.

  При користуванні каміном суворо заборонено:

  — самостійно переробляти що-небудь в топці каміна і застосовувати її не за прямим призначенням

  — гасити полум’я водою

  — сушити над каміном речі

  — виробляти чистку зольника в гарячому каміні

  — користуватися несправною топкою (у т. ч. – з пошкодженим склом)

  — залишати без нагляду поблизу працюючого каміна дітей.

  Камін з цегли є засобом швидкого локального обігріву невеликого простору для відпочинку, а також прикраси інтер’єру приміщення. Навіть при наявності центрального опалення камін можна застосовувати як доповнення. А відпочинок біля відкритого вогню в каміні ніяк не порівняти з відпочинком біля гарячої батареї.

  Камін з цегли дуже виграє, якщо до нього підібрати камінну атрибутику так, щоб усі разом сприймалося єдиним ансамблем. Щипці, совок, хутра, кочергу та інші предмети можна розкласти поруч з каміном або підвісити на спеціальній рамі.

  Короткий опис статті: каміни з цегли Камін з цегли та його обслуговування камін з цегли, камін, чистка каміна, розпалювання каміна, безпека каміна

  Джерело: Камін з цегли та його обслуговування

  Також ви можете прочитати