Різне

Камін з цегли своїми руками, як зробити камін з цегли

14.09.2015

Камін з цегли своїми руками

Камін з цегли своїми руками, як зробити камін з цегли

Головна перевага каміна з цим полум’ям полягає в особливій атмосфері затишку і тепла, яка створюється атрибутом домашнього вогнища, потріскуючого живим вогнем. Тому навіть вдалі імітації електрокаміна поступаються споруд з каменю, так як камін з цегли зроблений своїми руками є не лише головним елементом дизайну вітальні, який підкреслить індивідуальний вигляд житла, але і подарує мешканцям тепло, чарівність мов полум’я і аромат згоряє деревини.

Основні розрахунки і вимоги до каміна

Камін з цегли своїми руками, як зробити камін з цегли

Любов до вогнища збереглася у людини ще на етапі, коли були винайдені перші будівельні технології по створенню об’єктів нерухомості. Тому з тих пір, як людина навчилася будувати і доповнювати житло багаттям, винайдено безліч систем камінів. Тим, хто вивчає як зробити камін з цегли своїми руками, підійдуть найпростіші з них, які відповідають основним вимогам:

 • гарний зовнішній вигляд;
 • співмірність в інтер’єрі;
 • хороший прогрів повітря;
 • відсутність задимлень.

На відміну від легких камінів з листів ГКЛ, кам’яні матеріали володіють значним вагою, тому перед тим, як побудувати камін з цегли необхідно підготувати фундамент. Основні вимоги до основи каміна – надійність, міцність, незалежність від основного фундаменту будинку.

У більшості випадків забудовники воліють готові проекти камінів з цегли з точними розрахунками, які зведуть до мінімуму ризик помилок. Однак для правильного пристрою каміна необхідно не тільки розрахувати навантаження і скласти креслення, але і вибрати оптимальне місце розташування:

Камін з цегли своїми руками, як зробити камін з цегли

 • у місці пристрою каміна не повинно бути протягів або постійного руху;
 • мінімальна площа приміщення, в якому плануються каміни дров’яні з цегли становить 12 м 2 з обов’язковою наявністю вікна для припливу свіжого повітря;
 • для гарного прогріву бічних стін і приміщень маленькій площі фахівці рекомендують віддати перевагу проекти кутових камінів;
 • щоб уникнути утворення конденсату внаслідок температурних перепадів краще влаштувати камін у внутрішніх стін вітальні.

Так як конструктивно камін складається з топки, порталу та димаря, то до початку робіт рекомендується перевірити правильне співвідношення елементів:

 • висота і ширина топки- 2:3,
 • глибина топливника на висоті порталу – 1:2 до 2:3;
 • розмір топкового отвору по відношенню до об’єму кімнати повинен бути в межах 1:50-70;
 • димовий отвір повинне бути менше топкового в 8-15 разів.

Так як від якості фундаментних робіт залежить ефективність і довговічність всієї споруди, то на цьому етапі обов’язково дотримуватися будівельні стандарти і вивчити нюанси зведення. Для виключення помилок в процесі кладки рекомендується запастися папером в клітинку і скласти порядовки.

Матеріали та інструменти

Камін з цегли своїми руками, як зробити камін з цегли

Якісна кладка каміна з цегли виконується з повнотілої цегли. При виборі матеріалу необхідно виключити ознаки недопалу (крошащийся, рудий) або перепалу (дзвінкий, малиновий). Вважати матеріал необхідно поштучно, включаючи неповні вироби, а для топки придбати шамотна цегла. Крім того, для будівництва каміна потрібні матеріали:

 • пісок крупністю зерен до 1,5 мм. Перед використанням матеріалу необхідно видалити сміття, пил та сторонні включення: настояти у воді кілька разів, поки колір не стане світлим (відмулювання);
 • фасований цемент М300-400;
 • кембрійську синю глину – ідеальний варіант для облаштування каміна. Допускається використання місцевих пічних глин, якщо є досвід роботи з матеріалом;
 • щебінь фракцій 2-6 див.

Додатково для будівництва каміна необхідно придбати арматурні стрижні довжиною 700 мм і діаметром до 10 мм і димову заслінку. З інструментів знадобляться: болгарка, будівельний рівень, кельма, зубчастий шпатель, ємності і гумовий молоток.

Будівництво фундаменту

Камін з цегли своїми руками, як зробити камін з цегли

Обов’язкова умова при влаштуванні фундаменту – дотримуватися послідовність робіт. Спочатку необхідно виконати розмітку на 20 см ширше камінного столу і вирити котлован до рівня основного фундаменту. На дно траншеї укладається щебінь шаром 15 см, утрамбовується і перевіряється горизонтальність. При виборі бутобетону необхідно підготувати опалубку – ящик без дна з дощок з розмірами фундаменту.

Готова опалубка обшивається пергаміном, руберойдом, толем або обмазується бітумом і встановлюється на підставу. Перший шар фундаменту рекомендується виконувати з великих каменів діаметром до 15 см, засипати простір щебенем і полити цементним розчином. При підготовці суміші рекомендується дотримуватися пропорції цементу до піску 1:3 і обмежитися об’ємом розчину, достатнього на день роботи. Всі наступні шари краще виконувати з технологічним перервою на добу.

Виконувати фундаментні роботи за один прийом допускається при використанні товарного бетону. Останній етап зведення фундаменту – вирівнювання верху і загладжування. Готовий фундамент необхідно вкрити поліетиленовою плівкою і залишити на 7 днів, після чого можна приступити до кладки. Верхня позначка фундаменту має бути нижче на 6-7 см рівня чистої підлоги.

Кладка каміна з цегли

Камін з цегли своїми руками, як зробити камін з цегли

Перед тим, як скласти камін з цегли своїми руками, необхідно укласти по верху фундаменту гідроізоляцію в два шари (толь, руберойд), підготувати глину (замочити) і відкалібрувати матеріал. Для підготовки глиняного розчину можна скористатися народним рецептом: залити сухий пісок глиняного пульпою і ретельно перемішати до консистенції «густий кисіль». Перед укладанням цегли матеріал необхідно замочити і дочекатися, поки перестануть виділятися повітряні бульбашки.

Перший ряд необхідно укласти на ребро з використанням цементного розчину, контролюючи діагоналі, вертикальність кутів і горизонтальність кладки. Починати кладку рекомендується з кута, потім – зовнішній периметр і внутрішні стіни. Для новачків рекомендується відзначати кожний ряд маркером і строго слідувати порядовке. Укладати цеглу необхідно послідовно: спочатку викласти в один ряд, потім приступати до наступного.

Вогнетривкі плити укладаються всередині топливника по закінченні робіт, а в процесі кладки рекомендується кожні 5 рядів витирати мокрою ганчіркою внутрішні стіни для видалення зайвого розчину. Для улаштування криволінійних поверхонь димосборніка і склепінь необхідно укласти цегла з напуском в межах 6 див. Кладку перемичок (склепінні, клинчасті, арочні) виконують по кружалу – спеціальній опалубці: спочатку закласти п’яти, підперти кружало підпорами, встановити центральний цегла і вести кладку з двох сторін одночасно.

Останній етап робіт – розшивка швів. Бляклий матеріал можна пофарбувати гуашшю або темперою, підібравши 2-3 кольори, близькі до кольору матеріалу: червоний, малиновий, оранжевий. Для зручної експлуатації каміна необхідно передбачити кочергу, совок і ємність для дров, а для додання художньої виразності – влаштувати камінну полицю з обробленого дерева: сосна, вишня, дуб, горіх. Популярні варіанти полиць – П-образна, овал, трапецієподібна.

Короткий опис статті: проекти камінів з цегли Тому навіть вдалі імітації електрокаміна поступаються споруд з каменю, так як камін з цегли зроблений своїми руками є не тільки камін з цегли своїми руками,як зробити камін з цегли

Джерело: Камін з цегли своїми руками — як зробити камін з цегли

Також ви можете прочитати