• Різне

  Камін: види, будова, оздоблення, розміщення; паливо для каміна

  20.02.2017

  Камін, види камінів, розміщення в будинку.

  Пристрій і оздоблення каміна.

  Любов людини до вогню закладена глибоко в генах з давніх часів, коли для ля людини багаття був єдиним способом зігрітися і вижити в природі.

  Види камінів.

  Сьогодні на ринку представлено шість основних видів камінів, які використовуються при проектуванні і будівництві типових або індивідуальних проектів будинків.

  Перший вид —

  класичний камін

  з відкритою топкою. Конструкція найвідоміша і сама древня. Масивна споруда, під яке, при розробці проекту приватного будинку, планують фундаментне підставу, або посилену балкову конструкцію, при розміщенні не на першому поверсі. Останній варіант, установка каміна не на першому поверсі, не рекомендується розглядати в дерев’яних будинках, у зв’язку з відсутністю можливості встановити конструкцію на стіну. Димар, як правило, з цегли, виводять над дахом. Зовнішній цегла топки мармуром або обкладають декоративним каменем. Залишати такий камін під час експлуатації без нагляду не рекомендується, у зв’язку з тим, що через відкриту топку у приміщення регулярно летять вугілля та іскри. Якщо підкинути непросушених дрівець, то тріщати і стріляти іскрами вони будуть так, що навіть під наглядом мало не здасться.

  Другий варіант. Модифікований

  камін, оснащений сталевий або чавунною топкою

  Додатково камін оснащений вогнетривким склом як дверцятами, яке служить для безпеки при використанні. Такий камін простіше в установці, набагато безпечніший в експлуатації і може бути використаний за прямим призначенням — опалення приміщення. Живий вогонь під склом грає роль декорації в інтер’єрі. Від звичайної пічки буржуйки такий камін відрізняється димоходом. У готових проектів котеджів під такий камін теж рекомендують передбачати пристрій фундаменту.

  Третій вид камінів —

  піч-камін або камінопечі

  Це чудо інженерної думки можна віднести не до модернізованої каміна, а до модернізованої буржуйке, з якої вирішили зробити щось більш привабливе, ніж іржава бочка з стирчить трубою. Звичайно, сучасні виробники і буржуйку перетворюють на елемент декору. Поява скляній заслінки надає особливий шик, при вигляді живого полум’я. Можна використовувати в якості опалювального приладу, можна використовувати для приготування і розігрівання їжі, т. к. конструктори залишили місце для каструльок. При підготовці проекту приватного будинку немає необхідності закладати додатковий фундамент під піч-камін, але потрібно передбачити вихід труби.

  Четвертий і п’ятий варіанти — це

  газовий камін
  електричний камін

  Обидва варіанти являють собою «загримовані» під камін газовий і електричний опалювальні прилади. Розігріті керамічні «полешки» імітують полум’я, без шуму і диму. Можна встановити в будь-якій квартирі, не кажучи про дачі або котеджі. В експлуатації небезпечні так само, як звичайний радіатор опалення. Можна включати на радість дітям і собі в дощову погоду, уявляючи собі, як в холодному замку стародавні лицарі Європи, гріли свої змерзлі кістки, мріючи дістатися до багатої дровами Росії. Єдиним мінусом буде відсутність запаху диму, але його можна замінити ароматичними маслами.

  Біокаміни

  — це чиста декорація. Жодних естетичних завдань цей камін не несе. Полум’я працює на спирті або біоетанолі, продукт з рослинних відходів. Заявку як опалювальний прилад роблять багато виробників, але ефект у порівнянні з газовими або електричними варіантами не високий. Ніяких особливих рекомендацій у проектуванні заміських котеджів з приводу розміщення такого каміна не передбачено. Це декоративний камін, який зовсім не обігріває приміщення.

  Розміщення камінів

  Питання про попередньому плані розміщення каміна може йти тільки при проектуванні заміських котеджів з класичними камінами, камінів з чавунною топкою, і піччю-каміном. Інші варіанти можна не розглядати при проектуванні будинку, як не вимагають спеціальних умов при установці і експлуатації. Винятком може бути газовий масивний камін для опалення великої площі. Одне з правил для розміщення каміна свідчить, що камін повинен розміщуватися в приміщенні більше 20 квадратних метрів, для достатньої кількості повітря, споживаного при горінні. Не варто ставити камін у вікна, в коридорі, або поряд з драбиною, т. к. повітряні потоки в цих приміщеннях можуть витягати повітря з каміна, а в результаті весь дим піде в приміщення. Каміни вбудовують у зовнішні стіни, коли товщина стіни при проектуванні будинку закладена не менше 500 мм, або в дві цеглини. Такі каміни будують разом зі стінами будинку.

  Пристрій каміна.

  Будівельні матеріали потрібні для пристрою каміна: бутовий камінь, червона цегла, глина, пісок, цемент, щебінь. Цеглу для каміна вибирають поштучно. Ніяких дефектів механічних або при виготовленні не допускається (Як вибрати цегла ). Зазвичай класичний камін важить не менше тонни. Тому при проектуванні заміського котеджу під камін закладають окремий фундамент, який укладається одночасно з основним фундаментом будинку. В іншому випадку організація цього виду робіт занадто незручна. Перед топкою влаштовується вогнезахисна поверхню, яка часто представлена у вигляді подіуму, піднімається над підлогою на висоту до півметра. При цьому подіум і топка можуть розташовуватися в одній площині, або топка вище подіуму, але не навпаки.

  Топка викладається цеглою, зовнішні бічні стіни не менше 20 см, задня стінка не менше 10 см в товщину. На задній стінці каміна влаштовується зуб або невелика ніша для поліпшення тяги. Занадто великі топки погано працюють на тепло, занадто маленькі димлять. Зуб призначений для регулювання повітря в каміні для обох варіантів.

  Оздоблення каміна.

  Камін, без всякого сумніву, відіграє важливу роль в інтер’єрі. Тому його оздоблення та прикраси приділяли величезну увагу. У палацах і стародавніх замках каміни порівнянні з самим пам’ятками архітектури, шедеврами вікового будівництва, в яких вони використовувалися. Сьогодні господарі приділяють не менше значення свого каміна, використовую різні варіації з диким каменем, кованими виробами і прикрасами. Викликає певні віяння давнини і надійності застосування кованого камінного інструменту, кошики для дров, решітка.

  Паливо для каміна

  (чим топити камін).

  Перш ніж почати вбудовувати в проект заміського будинку камін переконайтеся, що паливо відповідає вашому каміну.

  не потребують особливих характеристиках. Рекомендується застосовувати березові, осикові або вільхові. Хвойні дрова виділяють приємний аромат, але горять швидше. Насправді при хорошій тязі можна використовувати будь-яку породу деревини. Пам’ятайте, що поліна повинні бути співрозмірні з топкою, іншими словами, повинні в неї поміщатися.

  При використанні вугілля камін необхідно обладнати кришкою. Це пов’язано з високою температурою горіння. Викопний вугілля може давати температуру більше 1 500 °С, таке вугілля застосовувати в каміні заборонено. Для топки каміна використовують буре і кам’яне вугілля.

  Пелети.

  Сьогодні найпоширенішим пропозицією для топки камінів є пелети або деревні брикети. Цей матеріал виходить шляхом пресування відходів деревини. Можна сказати, що це замінник дров. Але володіють рядом переваг: швидше розпалюються, довше горять і менше виділяють шкідливих речовин. Є один мінус, який може переважити всі — це ціна каміна.

  Не менш древній торф паливний матеріал. Має один явний недолік — торфу треба багато і він дає багато золи.

  Короткий опис статті: оздоблення каміна Хочете дізнатися про каміни більше, ніж у Вікіпедії? До Вашої уваги стаття на сайті будівельної компанії АСВ, ми ділимося своїм досвідом: різновиди камінів, паливо для них, варіанти розміщення, влаштування та оздоблення каміна — все це тут.

  Джерело: Камін: види, будова, оздоблення, розміщення; паливо для каміна

  Також ви можете прочитати