• Камін в квартирі

  Камін в міській квартирі . Новобудови Білорусі

  13.09.2015

  Камін у міській квартирі

  Кажуть, що на воду, вогонь і зоряне небо можна дивитися вічно. Камін з тліючим дровами як ніщо інше додає будинку затишок. Однак так уже повелося, що камінний зал в основному атрибут заміського будинку. У міській квартирі камін собі особливо не дозволиш. У першу чергу тому, що площа міської квартири і котеджі, як правило, неспівставні (за рідкісним винятком). Хоча квартирами в 200-300 м2 сьогодні теж не здивуєш, а в деяких будинках елітного або як зараз прийнято говорити преміум класу, поряд з вентиляцією передбачений і внутрішній димар. Те ж можна сказати і про пентхаузах

  Теоретично сам камін можна побудувати де завгодно. Питання в тому, як при цьому відвести дим, не створюючи проблем сусідам. Теоретично можна спробувати домовитися з сусідами і пропустити через димар їх квартиру і облаштувати трубу на даху. Але говорити про такий варіант облаштування каміна в квартирі можна лише в тому випадку, якщо ви живете на передостанньому поверсі або за два поверсі до даху. Однак димар змінить планування квартири сусідів, зменшить її площа в деякій мірі. До речі, можливість облаштування каміна в квартирі — ще одна причина, з якої квартири на останніх поверхах в останнє десятиліття активно ростуть в ціні.

  Але навіть якщо вам пощастило жити на останньому поверсі, це ще не означає, що спорудження каміна в квартирі справа техніки. Як і будь-планувальне рішення, камін треба буде узгодити як мінімум у районного архітектора і згодом зареєструвати в БТІ. Можна звичайно побудувати його в тихаря. Але тоді проблеми у вас виникнуть у тому випадку, якщо ви захочете здійснити будь-які операції з нерухомістю. Незаконне перепланування, ласий шматочок для інспекції з БТІ або Жеку. Тут вже вони погреют руки на можливості узаконити ваше перепланування заднім числом. Не будуть стояти осторонь і пожежники. Працівникам торгівлі та іншим власникам нерухомості добре відомі їхні повадки і здатність прииметься до чого завгодно на порожньому місці, щоб отримати свій відкат. А тут, як ні як відкритий вогонь. І наплювати, що постраждає у разі порушення правил в першу чергу ваша квартира.

  Камін в міській квартирі . Новобудови Білорусі
  Однак можна вчинити інакше. А саме — доручити всі клопоти з даного питання фірмі підряднику. У Києві таких контор чимало і шляхи вирішення адміністративних питань ними добре напрацьовані. Однак приготуйтеся, що узгоджувальні моменти суттєво полегшать ваш кишеню. У кращому випадку тисяч на 5-6 гривень. І то якщо пощастить. Але якщо бюрократичні бар’єри вами вже пройдені, можна задатися метою вибору дизайну та конструкції каміна для квартири. На ринку різних конструктивних варіантів камінів неймовірна кількість. Але в цілому всі каміни можна умовно розділити на:

  — закриті;

  — напівзакриті;

  — вільностоячі.

  Закритий камін характеризується тим, що у нього топка і вся конструкція в цілому розташовані у товщі стіни. Основним плюсом такої конструкції каміна є те, що він практично не зменшує вашої житлоплощі. Проте спорудити такий камін в будинку, який вже зданий в експлуатацію, досить непросто. Потрібно втручання в несучу конструкцію будівлі. Не факт, що це вдасться отримати дозвіл, навіть за гроші. Таке втручання може просто заблокувати будівельна експертиза.

  Трохи простіше, справи з напіввідкритими камінами. При будівництві такого типу каміна в квартирі димар не обов’язково повинен потрапляти в площину стіни. Він може бути просто до неї прибудовано. Топкова камера може взагалі не торкатися стіни. Більш того, вона може розташовуватися як посеред умовно званого камінного залу вашої квартири, так і зовсім перебувати в підвішеному положенні. Особливо це характерно для сучасних чавунних або керамічних каменів, які представляють єдине ціле з димоходом і не торкаються підлоги приміщення.

  Для облаштування відкритого каміна необхідна площа кімнати не менше 50 м. кв. Але це не завжди так. Камін такого роду можна обладнати якщо не в квартирі хрущовськой споруди, то вже точно в будинку будівлі 80-90х. Втім, камінів такого типу, назвемо його умовно відкритим, теж є свої особливості, які не можна не враховувати. Відкриті каміни — пожежонебезпечні. Відкритий камін повинен або не торкатися підлоги і бути в підвішеному стані, або, що навіть краще мати за місцем встановлення огородження по всьому периметру. Не допускається попадання вугілля та інших продуктів горіння на підлогу. Підлогу в цьому місці повинен бути керамічним, кахельних, викладеним штучним або природним каменем. Крім того, відкриті каміни, як правило, обладнують підвісним димозбірник. Розпалене камін ні в якому разі не можна залишати без нагляду. Незважаючи на те, що всі збірні твердопаливні каміни для квартир провідних виробників мають сертифікати безпеки, повністю виключити потрапляння іскри на килим або меблі виключити чи можливо

  Камін в міській квартирі . Новобудови Білорусі
  Гліб Новіков, директор фірми, що спеціалізується на встановленні камінів, стверджує:

  Чимало клопоту доставляє не стільки конструктивні складності установки каміна в міській квартири, скільки недосконалість законодавчої і нормативної бази. В результаті чого, в кожному будинку, районі або місті коло бюрократичної тяганини доводиться проходити за новою. В кожному разі зі своїми юридичними і правовими особливостями, що не тільки відтягує час безпосереднього початку робіт, але і збільшує їх вартість.

  Вечір, проведений в приємній компанії під тріск дров і запах соснової смоли, — задоволення ні з чим не порівнянне. Але тут, як і в будь-якій справі, є зворотна сторона медалі. Зміст каміна — справа клопітка:

  — щовечора камін не затопиш. Для цього треба запастися дровами, в ідеалі мати спеціальне місце для їх зберігання.

  — камін треба регулярно чистити.

  — в квартирі, так чи інакше, будуть накопичуватися продукти горіння, незважаючи на облаштування самої досконалої системи витяжки. Таким чином, виникне необхідність у більш частій прибирання.

  Крім того, є ряд ситуацій, при яких, бажано утриматися від облаштування каміна як би не хотілося вам грітися біля цього вогню. В першу чергу це ситуація, коли в будинку є діти. Поведінка самого благовоспитанного і спокійного дитини іноді непередбачувано, не кажучи вже про любителів експериментів. Чим закінчуються експерименти з вогнем розповідати зайво. Те ж стосується і ситуації, коли в будинку є тварини. У конструктивному плані слід утриматися від облаштування каміна в старих будинках з дерев’яними перекриттями. Не тільки через горючості останніх, але і у зв’язку з відносно низькою несучою здатність. Навантаження в кілька сотень кілограм, на дерев’яні балки змонтовані багато десятиліть тому, може з високою часткою ймовірності створити аварійну ситуацію.

  Архітектор Олена Макушенко каже:

  Спорудження каміна радикально змінює функціональне призначення будь-якого приміщення, перетворюючи його в першу чергу в камінний зал. Камін стає центром композиції і головною функціональною зоною незалежно від того, чи йдеться про заміському будинку або міській квартирі. Він підпорядковує собі всю іншу обстановку кімнати або залу, диктує порядок розстановки меблів і загального декору в приміщенні. Однак центральна роль каміна в приміщенні змушує виділяти його із загальної зупинки не тільки з міркувань дизайну інтер’єру, але і в значній мірі з міркувань безпеки. Якою б не була ступінь захисту, в каміні завжди є відкритий вогонь, тому вкрай небажано знаходження поблизу каміна легко займистих предметів і в першу чергу м’яких меблів. Більш того, по периметру повинна існувати умовно позначена зона безпеки, а підлогу бути вимощена негорючим матеріалом, наприклад каменем або керамікою.

  Можливо, через дорожнечу і так ненульовий пожежонебезпеки в міських квартирах все частіше вдаються не до встановлення реального каміна, а до їх високоякісної імітації. Варіантів тут багато. Камін може тільки зовні нагадувати топку з дровами. Тим більше, що хочемо ми того чи ні, але треба визнати, що камін у сучасному інтер’єрі має більш декоративну або ралаксирующую функцію і все рідше застосовується за своїм прямим призначенням, тобто для обігріву. Все більше набирає сили тенденція, коли тепло в так званому каміні виробляється електрообігрівачами або газовими пальниками. Відблиски полум’я імітуються за допомогою спеціального підсвічування або відтворюються з відеозапису на плазмової панелі, змонтованої в глибині умовної топки.

  Камін в міській квартирі . Новобудови Білорусі
  Електричні каміни. звичайно, по суті, є сурогатом справжнього. Проте електричні каміни мають ряд переваг:

  — вони безпечні в пожежному відношенні;

  — їх установка не вимагає ніяких дозволів і погоджень;

  — вартість таких камінів набагато дешевше справжніх твердопаливних. Ціна електричного каміна починається приблизно від 400 у.е. що не можна порівняти з витратами на справжній камін.

  Застосовується разом з електричними камінами і реалістична бутафорія обвуглених дров. Не кажучи вже про те, що багато електрокаміни мають навіть дистанційний пульт управління. Єдиним мінусом такого рішення є високе споживання електроенергії, але це лише в тому випадку, якщо обігрів кімнати для вас дійсно має істотне значення. У ряді випадків електричного каміна достатньо для обігріву кімнати. На кам’яній або мармуровій плиті біля такого каміна можна встановити стіс і набір для чищення золи. На верхній панелі каміна розмістити елементи декору, наприклад, годинник, свічники або фотографії ваших родичів.

  Короткий опис статті: камін в квартирі Каміни стали популярними досить давно і до цих пір все більше і більше людей встановлюють каміни в квартирах. каміни, інтер’єр, вітальня, камін для квартири, електричні каміни

  Джерело: Камін у міській квартирі | Новобудови Білорусі

  Також ви можете прочитати