• Різне

  Камін в квартирі, дозвіл на камін в квартирі.

  30.09.2015

  Дозвіл на камін в квартирі — це реально!

  чи Можна отримати дозвіл на установку каміна в міській квартирі? Наша відповідь — можна! Такі дозволи видає Інспекція з нагляду за перебудовою приміщень у житлових будинках — Мосжілінспекция. Пристрій самого каміна вважається перебудовою житлового приміщення. А для видалення продуктів горіння необхідно пристрій димоходу. Так як димар каміна проходить через перекриття, через приміщення горища, через покрівлю і виходить назовні, то влаштування димоходу з виведенням на дах розглядається як зміни вигляду фасаду (реконструктивні роботи). Таким чином, для пристрою каміна необхідно отримати дозвіл, як на внутрішнє переобладнання, так і на реконструктивні роботи.

  В яких квартирах можна встановити камін?

  Звичайно, не в будь-якій квартирі і не будь-який камін можна встановити.

  Давайте розберемося, де допустимо встановлювати справжній камін. За будівельним нормам «камін на твердому паливі допускається проектувати:

  • у квартирі на останньому поверсі житлового будинку;
  • на будь-якому рівні багаторівневої квартири, розміщеної останньою по висоті у будинку. При цьому димохід каміна повинен виконуватися автономним і проходити через приміщення цієї квартири».

  Легко зрозуміти, чи відповідає ваше житло зазначеним нормам. Якщо ваша квартира або її частина знаходиться на останньому поверсі житлового будинку, то в такій квартирі на будь-якому її рівні можна проектувати камін.

  Які каміни можна встановлювати в квартирах?

  Камінна топка і димова труба влаштовується каміна повинні мати відповідний сертифікат пожежної безпеки для використання в житлових багатоквартирних будинках. Також необхідно звернути увагу на вагу майбутнього каміна. Згідно Сніп 2.01.07-85* «Навантаження і впливи» величина нормативно-розподіленого навантаження на перекриття в квартирах житлових будинків обмежена величиною 150 кг/м2, а топка, димова труба і декоративне оформлення каміна часто створюють навантаження на перекриття більше допустимої. Тому в більшості випадків при розробці проекту пристрою каміна проектується подіум під камін, щоб рівномірно розподілити навантаження від каміна на перекриття і передати її на велику площу.

  Зараз в деяких новобудовах вже на етапі проектування житлового будинку на останніх поверхах передбачена можливість пристрій каміна. Міжповерхове перекриття в таких квартирах витримує велике навантаження, ніж міжповерхові перекриття на інших поверхах. У покрівлі і горищному перекритті заздалегідь передбачено отвір під трубу димоходу. Але встановлювати або не встановлювати камін, і який камін встановлювати — вирішує власник. І перш ніж встановити камін все одно доведеться отримати Дозвіл Мосжилинспекции.

  Дозвіл на пристрій каміна

  Щоб отримати дозвіл на пристрій каміна необхідно звернутися в ліцензовану проектну організацію для замовлення технічного обстеження вашої квартири з випуском Технічного висновку про стан несучих конструкцій та можливості пристрою каміна на твердому паливі та Проекту пристрою каміна.

  Потім доведеться пройти процедуру узгодження проектної документації в необхідних службах та інстанціях, здати пакет документів для розгляду в Мосжилинспекцию і отримати дозвіл на пристрій каміна. Тільки після отримання дозволу можна приступати до робіт.

  ПОРАДА: Дочекайтесь отримання Дозволу на пристрій каміна. Адже може так статися, що там, де ви вирішили зробити камін, його взагалі неможливо встановити ні при якому подіумі перекриття не витримає). Або димар буде заважати общедомовым комунікацій на горищі… На будь-якому етапі узгодження ваш камін можуть «загорнути» і змусити внести зміни в проектну документацію. Отже, якщо роботи по установці каміна вже розпочато — доведеться переробляти.

  Після отримання Дозволу Мосжилиинспекции і виконання всіх робіт необхідно здати квартиру за Актом приймальної комісії і потім викликати техніка БТІ для внесення змін у поверховий план БТІ своєї квартири. Майте на увазі, що площа під каміном тепер не буде входити в площу вашої квартири, отже, загальна площа квартири трохи зменшиться. На підставі нового поверхового плану БТІ потрібно буде замінити свідоцтво про реєстрацію прав власності.

  Для узгодження пристрою каміна краще всього звернутися до професіоналів, які мають досвід у цій галузі. Наприклад, ТОВ «Будівельний Адвокат», — ліцензована проектна організація, фахівці якої розробили не один проект пристрою камінів в квартирах Москви і Московської області і отримали дозвіл на їх пристрій.

  Ісаєва Ганна

  Замовте узгодження каміна зараз!

  Короткий опис статті: камін в квартирі дозвіл на камін, дозвіл на камін в квартирі, камін в квартирі. дозвіл на камін, дозвіл на камін в квартирі, камін в квартирі.

  Джерело: Камін в квартирі, дозвіл на камін в квартирі.

  Також ви можете прочитати