• Камін в квартирі

  Камін в квартирі. Біокаміни і електрокаміни (фото)., Будуємо будинок

  03.10.2015

  Камін в квартирі. Біокаміни і електрокаміни (фото).

  Безглуздо переконувати людину, що мріє про справжній каміні. Ніщо не замінить магії потрескивающих полін, плящущего полум’я, живого тепла і лісового запаху дров. Але — на жаль! — те, що ми звикли вважати «справжнім» каміном, практично неможливо влаштувати в звичайній міській квартирі з тієї простої причини, що каміну потрібен димар. Узаконити його можна лише в тому випадку, якщо ви живете на останньому поверсі або у будинку вже є діючий димохід, до якого після низки узгоджень і перевірок ви зможете приєднатися (хоча припущення, що комунальники дозволять вам зробити це, швидше, з області фантастики). Пристрій каміна на останньому поверсі теж вимагає тривалих узгоджень, включаючи повний план перебудови квартири з урахуванням тепло-і гідроізоляції каміна і зазначенням його характеристик (СНиП 41-01-2003).

  гроші

  Припустимо, ваша квартира відповідає всім вимогам наглядових органів. Але від каміна на дровах і вугіллі ми все-таки радимо утриматися. Навіть при наявності сучасної системи дожі-га дров’яної вогнище сильно забруднює повітря, тому в багатьох європейських містах взагалі заборонено використання дров, вугілля і торфу. У нас такої заборони немає, але пожежники та екологічні служби зажадають від вас купу паперів: ситуаційний план розміщення житлового будинку в масштабі 1:2000 із зазначенням, де знаходиться ваша квартира, а також нанесенням на нього розташування найближчої житлової забудови з урахуванням поверховості будинків; пояснювальну записку з переліком якісних і кількісних характеристик шкідливих речовин, що викидаються в атмосферу при роботі каміна; результати розрахунку забруднення атмосферного повітря на різних рівнях з урахуванням поверховості прилеглих будинків; довідку з Федеральної служби Росії по гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища про фонові концентрації шкідливих речовин в районі розташування жилого будинку. Будьте також готові відповісти на питання, як високо буде підноситися труба над покрівлею будівлі і як часто ви плануєте запалювати камін протягом року («кратність використання», кажучи бюрократичною мовою). Зауважте, дров’яний камін ви все ще не купили, а тільки намагаєтеся отримати на це дозвіл! Один невірний крок, одна некоректно заповнена папір — і з мрією про дровах доведеться розпрощатися.

  Камін в квартирі. Біокаміни і електрокаміни (фото)., Будуємо будинок

  Камін на газовому паливі вимагає тих же дозвільних паперів, але при цьому працює куди чистіше: при згоранні менше кіптяви, при розпалюванні ні їдкого запаху. Якщо будинок газифікований, то теоретично можна підключитися до труби — тоді не доведеться купувати газові балони і шукати місце для їх установки. Хоча і тут є одне велике але! Монтаж газових приладів можуть виконувати тільки працівники Міськгазу, а вони навряд чи монтують каміни кожен день і володіють достатньою вправністю. Тому, як би не приваблювала вас можливість підсісти на общедомовую трубу, вже краще газові балони — їх можуть інсталювати майстри тієї фірми, де ви купите камін.

  Живий вогонь

  Краща альтернатива справжньому вогнища — так звані біокаміни (або экокамины ). Вони горять справжнім полум’ям, але не потребують димарі, оскільки працюють на біопаливі, сгорающем без диму, шкідливих речовин і кіптяви. Більше того, вони зволожують повітря, оскільки при згорянні палива виділяються водяні пари.

  Камін в квартирі. Біокаміни і електрокаміни (фото)., Будуємо будинок

  Влаштувати біокамін вийде в будь-якому місці, де установка традиційного вогнища заборонена. До того ж біокаміни конструюються з таким розрахунком, щоб їх можна було переносити з одного приміщення в інше — з димоходом такий фокус не пройшов би. Догляду вони теж майже не вимагають. Тепла, правда, виділяють вкрай мало — погрітися біля вогника у вас навряд чи вийде, не кажучи вже про те, щоб обігріти кімнату. Але і цей недолік виробники перетворили в гідність: відсутність спеки і диму дозволяє створювати каміни незвичайних форм, з несподіваних матеріалів (відкриті чаші, скляні колби), навіть вбудовувати їх в меблі (живе полум’я можна розпалити, наприклад, посеред журнального столика). Для установки біокаміна не потрібні ніякі дозволи. Як чайник — купуй і користуйся!

  Вартість біокамінів набагато нижче дров’яних і газових моделей, однак вони дорогі в експлуатації. Літр біоетанолу (приблизно годину горіння) коштує пляшка хорошого шампанського. Паливо необхідно заливати в розрахунку на певний час роботи каміна і зливати після використання.

  Тепло і затишок

  Про популярність електрокамінів говорить хоча б той факт, що кожен третій проданий у світі камін — електричний. Вони не просто імітують язики полум’я, але і успішно справляються з функцією обігріву. Не відмовляйтеся від цього варіанту, пам’ятаючи про електрокамінах радянського виробництва.

  Камін в квартирі. Біокаміни і електрокаміни (фото)., Будуємо будинок

  Сучасні моделі не мають нічого спільного з тими розжареним камінням в металевому кожусі і вже тим більше з відкритою электроспиралью і її неприємним запахом.

  Якщо звичайний камін складається з топки, порталу та димаря, то у випадку з електрикою дим відводити не треба, так що конструкція включає в себе лише два елементи: топку та її обрамлення.

  Розрізняють два основних типи электротопок: з імітацією полум’я і з його трансляцією. В останньому випадку це телеекран, на якому зображується процес горіння. Імітація виглядає більш достовірно: на дні топки викладається ком-позиція з обвуглених полін, вугілля (пластикових чи справжніх) або великої гальки і підсвічується знизу за допомогою складної оптичної системи. Можна регулювати інтенсивність «вогню» від яскравого полум’я до тліючого вугілля. Є моделі з вбудованим аудиопроигрывателем, відтворює звук потрескивающих дров.

  Зовсім недавно з’явився новий конструктивний тип топок — панорамні. Ними обладнали острівні електричні каміни. у яких є тільки задня стінка, а бічні фасади дають можливість спостерігати за полум’ям з різних частин приміщення.

  Камін в квартирі. Біокаміни і електрокаміни (фото)., Будуємо будинок

  Оформлення топки може бути яким завгодно. Ніщо не заважає стилізувати камінний портал під старовину або повісити на стіну модель, що нагадує телевізор. Головне достоїнство електрокаміна — йому не потрібно ніяких дозволів. А вся складність монтажу полягає в організації прихованої проводки, для якої доведеться руйнувати стіни.

  Краса без жертв

  Під каміном багато розуміють саме камінний портал, а не палаюче полум’я в топці. І якщо можливість розпалити вогонь для вас не принципова, радимо обмежитися тільки зовнішнім обрамленням. У салонах пропонують портали самих різних стилів, вже готові та на замовлення. Можна замовити дерев’яний різьблений портал, можна оформити отвір для відсутньою топки мармуровою плиткою або облицювальною цеглою. При цьому не надто глибоку нішу краще залишити — обладнати її підсвічуванням, розставити свічки або скласти стопкою дрова, ніби очікують розтоплення.

  Камін в квартирі. Біокаміни і електрокаміни (фото)., Будуємо будинок

  Звісно, камінні портали недешеві, і чим вони декоративніше, тим ціна вище. Найпростіший варіант — виконати імітацію з гіпсокартону; звичайно, вона не буде занадто достовірною, але цілком здатна стати оригінальною архітектурною деталлю в інтер’єрі. Або організувати намальований вогнище, як у комірчині тата Карло. Широкоформатний друк по текстилю коштує дешевше будь-якої конструкції, виконується за лічені години і не вимагає ні узгоджень, ні штроблення стін. ні дотримання правил протипожежної безпеки.

  Короткий опис статті: камін в квартирі Електрокаміни і біокаміни — альтернатива справжньому каміна в квартирі. Основні їх характеристики, установка, фото камінів. камін, полум’я, дрова, будинок, портал, топкий, димар, газовий, вогнище, модель

  Джерело: Камін в квартирі. Біокаміни і електрокаміни (фото). — Будуємо будинок самі

  Також ви можете прочитати