• Каміни своїми руками

  Камін своїми руками з гіпсокартону. Детальна інструкція

  25.09.2015

  Домашний очаг — як створити камін своїми руками з гіпсокартону

  Камін своїми руками з гіпсокартону. Детальна інструкція
  Камін своїми руками — створюємо затишок в домі

  Камін – символ затишку і достатку. Правда, в міській квартирі справжній камін з відкритим вогнем побудувати вам навряд чи хтось дозволить. Але, тим не менш, можна обладнати декоративний, з корпусом з гіпсокартону. Як це зробити? Зараз розповімо.

  Креслення і вибір місця розташування

  Щоб зібрати камін своїми руками з гіпсокартону, спочатку потрібно визначитися з його розташуванням, формою і функціональними особливостями. І підготувати креслення.

  Каміни зазвичай монтують в центральній частині кімнати, біля однієї зі стін. Якщо такої можливості немає, можна вибрати кутову модель. Виглядає вона теж досить ефектно.

  Повноцінний діючий камін у міській квартирі можна обладнати, якщо ви живете на верхньому поверсі. Попередньо не забудьте проконсультуватися з досвідченими будівельниками або архітекторами. І, зрозуміло, отримати відповідний дозвіл в органах місцевого самоврядування. Для чинного каміна потрібно буде провести монтаж димоходу і «подушки» з жаростійкого цегли. Довірити будівництво та розрахунки краще професіоналам.

  Для декоративного каміна димар не потрібен. Коробка з гіпсокартону просто закріплюється на каркасі з металевого профілю. Тому встановити його можна практично в будь-якому приміщенні квартири.

  Камін своїми руками з гіпсокартону. Детальна інструкція
  Дізнайся, всі плюси і мінуси коркової підлоги. Де краще використовувати його в якості підлогового покриття.

  Як правильно зробити заземлення в приватному будинку, читайте в нашій статті. Захисти себе від небезпеки.

  На кресленні обов’язково вкажіть розміри каміна і місце кріплення. Перенесіть малюнок на поверхню стіни, перевірте правильність розрахунків. Якщо планується установка каміна з обігрівом, зробіть поправку на додаткову теплоізоляцію стін та підлоги.

  Підготовка матеріалів

  Як обладнати камін своїми руками з гіпсокартону? Розміри перевірені, креслення перенесено на стіну. Саме час зайнятися вибором матеріалів. І додатковою підготовкою, якщо така знадобиться.

  Листи гіпсокартону можуть мати різну товщину. І, відповідно, різні властивості. Для каркаса каміна краще всього використовувати будівельний гіпсокартон вогнетривкий. Він добре гнеться (після додаткової обробки) і не боїться високих температур.

  Монтаж

  • Після вибору матеріалу і розмітки стіни можна приступати до монтажу. З металевого профілю зберіть каркас, який буде основою конструкції. Закріпіть його на стіні.
  • Розріжте листи гіпсокартону на кілька частин (згідно з кресленням). Зробити це можна за допомогою болгарки або шиповки. Потім закріпіть листи саморізами на каркасі.
  • Якщо ваш камін має складну радіальну форму, гіпсокартон перед монтажем на каркас треба добре змочити водою. Так матеріал буде краще гнутися. Змочуємо, згинаємо і обережно закріплюємо листи на каркасі саморізами.
  • Залишаємо на кілька годин для просушування. Коли гіпсовий сердечник повністю висохне, матеріал придбає необхідну форму, і ви зможете приступити до шпаклівки швів.
  • А потім і встановити в «коробку» з гіпсокартону обрану вами модель фальш-каміна.

  Обробка

  Це, мабуть, найцікавіша частина обладнання декоративного каміна. Про те, як декорувати камін своїми руками з гіпсокартону, відео і тематичні форуми можуть розповісти вам багато корисного.

  найдешевше просто відшліфувати поверхню гіпсової «коробки» і пофарбувати її. Або обклеїти спеціальною плівкою. Швидко, економно і просто.

  Ефектніші каміни, для обробки яких використовувався штучний камінь і/або поліуретанова ліпнина. Останню можна навіть пофарбувати «під бронзу» або «під срібло». Натуральний камінь для декору фальш-камінів використовувати не рекомендується: надто вже він багато важить.

  Електричний, газовий або біо?

  «Коробку» з гіпсокартону без відповідного обладнання декоративним каміном не назвеш. Тому вам необхідно заздалегідь вибрати модель фальш-каміна, перш ніж приступати до креслень, розмітки і монтажу.

  • Електричні фальш-каміни коштують відносно недорого, легко встановлюються. Ніякого диму, ніяких додаткових витрат. Такий камін може навіть зігріти вас (нагрівальні елементи йдуть в комплекті з деякими моделями). Практично ідеальний варіант для установки в міській квартирі.
  • У газових камінів більш складна конструкція, та й коштують вони дорожче. Крім того, на установку його потрібно дозвіл газової служби. Працює камін на пропан-бутані, тому обов’язково наявність додаткової вентиляції.
  • Біокаміни з’явилися на будівельному ринку зовсім недавно. Тому коштують дуже дорого. Але зате вони повністю безпечні. Працюють на біоетанолі, тому димар і вентиляційне обладнання вам не знадобляться.

  Короткий опис статті: каміни своїми руками Мрієте мати вдома свій власний камін? Немає нічого простіше: сучасні будівельні технології допоможуть втілити мрію в життя. камін своїми руками з гіпсокартону відео розміри який матеріал знадобиться як його підготувати монтаж оздоблення

  Джерело: Камін своїми руками з гіпсокартону. Детальна інструкція

  Також ви можете прочитати