• Різне

  Камін своїми руками: бюджетно і не дуже складно

  20.02.2017

  Камін своїми руками: бюджетно і не дуже складно

  Скоро зима, час створювати у своєму будинку справжнє тепло. Якщо у вас є будинок за містом — пропоную подумати про те, щоб побудувати там камін. Згодна, що професіонали попросять за таку роботу чимало грошей. Тому спробуємо скласти його самі, витратившись тільки на витратні матеріали. Їх вартість складе від 10 до 20 тисяч рублів. І в результаті у вашому будинку буде яскраво горіти новий камін.

  Пропоную відразу усвідомити, що використовувати ваш камін як систему опалення ви не зможете. Для краси, для відпочинку та часткового обігріву — будь ласка. Чому? Тому що тільки п’ята частина всього тепла від каміна потрапить у ваш будинок, інша ж натурально вилетить в трубу.

  Отже, спочатку потрібно підготувати будматеріали. Вам знадобляться:

   цегла, 500 шт. марки М-150; вогнетривка (шамотна), цегла, 50 шт.; пічна стрічка для кріплення фурнітури; цементна суміш для кладки, 5 мішків; скло-магнієвий лист товщиною 12 мм; камінна дверцята; димохідна змія; димар на три коліна (3 м завдовжки). Він повинен бути зігнутим, щоб у кімнату не летіли іскри, а всередину каміна не потрапляв дощ або сніг) з вулиці; металеві куточки на 50 мм — 8 шт.

  Скло-магнієвий лист

  Що ще має бути у вас під рукою? Зрозуміло, інструменти:

   кельма, будівельний кут, рулетка, болгарка, шпатель, ємність для приготування розчину.

  Ось, мабуть, майже все, можна приступати.

  Визначте місце для каміна. Виміряйте кімнату, в якій ви плануєте його скласти, і намалюйте приблизну схему. Розмір камінного топливника повинен бути не менше 1/50 від об’єму кімнати, а співвідношення глибини і висоти може становити 1 до 2, або 2 до 3. Інакше замість задоволення ви будете проводити вечори в диму або камін буде виконувати виключно роль неробочого прикраси вашого будинку.

  Краще всього розташувати камін навпроти вхідних дверей, щоб у кімнату потрапляло максимум тепла. Бічні стінки печі такий не гріють, тому раджу зробити камін ширше і неглибоким. До того ж, так його буде набагато легше чистити.

  Тепер підготуємо приміщення. Для цього потрібно або накрити плівкою, або винести з кімнати, де ви збираєтеся будувати камін, всі предмети, які можете забруднити.

  На першому етапі будівництва треба виготовити фундамент. Будувати камін на тому ж фундаменті, на якому стоїть будинок — не можна. Ширина фундаменту для каміна повинна бути ширше цокольного ряду мінімум на 5 см. Під підстава каміна викопується яма глибиною від 50 см і шириною більше ніж фундамент — хоча б на 10 див.

  В яму засипте щебінку, утрамбуйте і вирівняйте поверхню. Потім підготуйте опалубку. Зсередини дошки повинні бути оброблені смолою і оброблені руберойдом. Опалубку ви встановлюєте на щебінь і заливаєте бетонним розчином.

  Рівень з бетону повинен бути абсолютно рівним і йому необхідно дати повністю засохнути. На нерівному фундаменті рівний камін не побудувати, тому перевіряйте свої дії рівнем. Після на фундамент потрібно покласти шар поліетиленової плівки.

  Коли фундамент готовий, кладемо на нього металеві куточки. Цеглу камінного ряду повинні лягти паралельно міжкімнатної перегородки. Також металеві куточки можна підкласти і під цоколь каміна, якщо ви побоюєтеся весняного підйому грунту.

  Куточки, які ви виклали на підставі каміна, не повинні зміщуватися. Можете навіть приварити їх один до одного. Потім потрібно викласти у них цеглини і залишити між ними відстань: його ви заллєте цементною стяжкою. Всі щілини між цеглинами повинні бути закриті, тому слідкуйте, щоб ваш розчин не містив грудок і по консистенції був схожий на густу сметану.

  Приступаємо до укладання першого ряду каміна. Він повинен мати чітку прямокутну форму, оскільки таку ж форму повторять і інші ряди. Між цеглинами краще залишити відстань шириною 5 мм. Перед кладкою краще зачистити цеглини. Ще їх можна опустити у воду, щоб вийшло повітря. Таким чином, цеглу не будуть забирати вологу з кладки і ляжуть міцніше. При кладці намагайтеся не забруднити лицьову сторону цегли розчином. Між топкою каміна і зовнішніми стінками залишайте зазор з повітря: він запобігає перегрівання стінок каміна.

  Під час кладки другого ряду потрібно залишити місце під дверцята. Всі стики між цеглинами робіть посередині, не залишайте їх на край. При установці камінної дверцята дістаньте з неї скло, щоб випадково не розбити. Дверцята закріпіть за допомогою пічної стрічки.

  Топка і цегляна кладка не повинні стикатися. Шамотна цегла кладемо на торець, ближче до верху каміна — він зрівняється з керамічним поруч. Скло-магнієвий лист викладаємо зверху на кладку. Він витримує досить високу температуру (до 1000 градусів). Кишені каміна краще наповнити дрібними уламками цегли (боєм), щоб вони допомагали зберігати тепло. Після установки дверцята спереду кладемо металевий куточок. Орієнтуючись на нього, робимо стяжку над дверцятами. Верхні пічні стрічки можна заховати туди ж.

  Топку каміна і димозбірник витираємо від розчину, який міг туди потрапити в процесі кладки. Камін не можна штукатурити зсередини. Димар каміна викладається трохи з напуском — до 5 см від ряду до ряду. Труба димаря повинна розташовуватися вертикально. Над топкою слід зробити димову камеру, а під нею передбачений невеликий карниз. Він буде заважати вильоту іскор усередину кімнати.

  Коли ви закінчите всі будівельні роботи — можна подумати про зовнішньому вигляді каміна. Наприклад, обробити його кахлями, плиткою, або імітацією природного каменю. Обробку потрібно починати знизу, використовуючи для цього плитковий клей.

  На завершення скажу, що робити самому таку роботу досить складно. Тому, якщо ви твердо вирішили будувати камін у себе вдома — подумайте двічі. Може, варто придбати готовий варіант, або вибрати екокамін. Хоча, щоб стати справжнім майстром — не треба боятися труднощів. опубліковано econet.ru

  Короткий опис статті: камін своїми руками Екологічна садиба: Скоро зима, час створювати у своєму будинку справжнє тепло. Якщо у вас є будинок за містом — пропоную подумати про те, щоб побудувати там камін. Згодна, що професіонали попр… камін своїми руками, опалення, будинок, будівництво

  Джерело: Камін своїми руками: бюджетно і не дуже складно

  Також ви можете прочитати