• Каміни своїми руками

  Камін своїми руками. Будівельно-ремонтні роботи. RVM.SU Довідник

  19.09.2015

  Камін своїми руками

  Камін своїми руками. Будівельно-ремонтні роботи. RVM.SU Довідник
  Ця стаття дозволить вам дізнатися, як зробити камін своїми руками і що для цього потрібно.

  Ви любитель тепла і затишку, інакше, навіщо вам знадобилося шукати, як самостійно зробити камін. Хоча його призначення обігрівати будинок, встановлюють багато його з метою покращити вигляд приміщення надати йому особливу індивідуальність.

  Звичайно ж, легше за все купити електрокамін з імітацією полум’я, ніж побудувати. Це заразом дозволить позбутися від турбот і витрат, пов’язаних з його обслуговуванням. Але погодьтеся це все не те! Адже електрокамін не дасть відчути справжнього вогню, а в зимовий холодний вечір ви від нього не почуєте приємного потріскування палаючих дров. Ось чому варто обзавестися справжнім каміном, але перш, ніж почати його зведення необхідно подбати про гарну вентиляцію каміна.

  Як зробити камін своїми руками в своєму будинку.

  найпростіший спосіб це кладка з цегли. Для цього крім будівельного матеріалу знадобляться ще певні знання і, звичайно ж, бажання. І тоді кладка каміна пройде досить легко.

  Витрати на спорудження каміна залежать від того, який тип обробки і облицювального матеріалу ви виберете, а також якою буде конструкція вашого каміна. Тут варто зазначити, що найбільші витрати передбачаються при облицюванні та обробці каміна, так як сучасний будівельний матеріал відрізняється високою вартістю (камінь, деревина цінних порід дерев, декоративний цегла і т. д.).

  Далі основні етапи зведення каміна власноруч.

  Конструкція каміна портал, топка (закритого/відкритого типу ), димар. Тут варто приділити особливу увагу тому, як розрахована ширина і висота топки. При спорудженні каміна з середньою величиною це співвідношення повинно бути 2:3. Не залиште без уваги висоту порталу і те, як розрахована глибина топливника, тут рекомендується застосовувати показники 2:3 або 1:2. В іншому випадку глибокий топливник буде погано віддавати тепло, а дрібний призведе до того, що приміщення буде постійно задимлено.

  Як зробити камін своїми руками, і який для його спорудження краще використовувати матеріал?

  В першу чергу для зведення димоходу та інших частин каміна необхідно обзавестися вогнетривкою цеглою, він може бути будь-якого кольору. Перед тим як придбати такий цегла необхідно перевірити якість його випалу. Якщо цегла добре обпалений, він легко піддається обтесыванию, постукавши по ньому, ви повинні почути подібний металевого звук, а якщо ви його упустите, він повинен розбитися при падінні на великі частини. Погано обпалений цегла має блідий колір, і після падіння розпадається на дрібні шматочки, а при постукуванні такої цегли можна почути приглушений звук. Перепалений цегла в свою чергу має дуже темний колір, а його поверхню вкриває склоподібна плівка.

  У процесі роботи вогнетривка цегла можна укладати в довільному порядку або застосовуючи будь-який орнамент.

  Камін своїми руками. Будівельно-ремонтні роботи. RVM.SU Довідник

  Як зробити камін своїми руками і як правильно підібрати під нього фундамент?

  Фундамент для каміна краще підбирати з участю спеціаліста, який точно знає, що фундамент повинен мати ширину, відповідну ширині цокольного ряду і + ще 5 див.

  Спорудження каміна починається з риття котловану 60 див. — глибиною. Далі дно котловану необхідно засипати щебенем і утрамбувати (шар становить 10-15см ). Після готується розчин з піску та цементу в розрахунку 1:3 доведений за допомогою води до стану густоти і виливається на шар утрамбованої в котловані щебінки. Верхня частина фундаменту повинна знаходитися на 7 см нижче від рівня поверхні будинку. Сім днів потому, після того як фундамент завершено, можна починати кладку каміна з цегли.

  Камін може розташовуватися в будь-якому зручному вам місці, наприклад, у кутку, біля стіни або по середині приміщення.

  Правильна кладка цегли, ось що необхідно знати тим, хто цікавиться як зробити камін своїми руками .

  Перед тим як почати кладку каміна необхідно фундамент вкрити декількома шарами гідроізоляційного матеріалу, це може бути як руберойд, так і толь. Перший ряд цегли укладають із застосуванням розчину містить підвищену дозу цементу. Високу міцність цегляна кладка отримає лише в тому випадку, якщо весь цегла, підготовлений для роботи ви будете розміщувати у воду на 2 хвилини. В іншому випадку сухий цегла при кладці забере вологу з розчину, і тоді прощай довговічність експлуатації.

  Стіни каміна: топливник, димозбірник і канали необхідно всередині протерти вологою ганчіркою, таким чином, ви позбудетеся від залишків цементного розчину. Також варто запам’ятати, що стіни каміна штукатурити, зсередини не слід. Для того щоб нахил задньої стінки каміна був рівним замуровується в кладку спеціальний сталевий екран. Димозбірник і склепіння каміна, які мають криволінійну форму треба зводити способом ступеневої напуску цегли. Уберегти трубу каміна від попадання в неї опадів або сміття можна накривши її спеціально виготовленими з жерсті — фігурними дымниками.

  Цікавлячись як зробити камін своїми руками. зверніть увагу і на полиці каміна.

  Полиці для каміна найчастіше виготовляються з таких оброблених порід дерева, як сосна, горіх, вишня, дуб і т. д. Далі готові полиці необхідно захистити від теплового впливу для цього їх покривають шаром бетону, цегли або каменю. Полку каміна може мати П-подібну, овальну або трапецієподібну форму.

  Короткий опис статті: каміни своїми руками Будівельно-ремонтні роботи, як зробити камін своїми руками

  Джерело: Камін своїми руками / Будівельно-ремонтні роботи / RVM.SU — Довідник з ремонту та будівництва

  Також ви можете прочитати