• Каміни фото

  Камін, джерело тепла, Все найцікавіше!

  24.09.2015

  Камін — джерело тепла

  В розділі: Котедж | і підрозділах: інженерні системи. камін. | Автор-компілятор статті: Лев Олександрович Дебаркадер

  Продовжимо розділ «Котедж » і підрозділ «Камін » статтею Камін — джерело тепла. І поговоримо про те, яким чином камін може бути джерелом тепла для дому. Раніше ми торкалися камін (у статті Гарний камін в котеджі ) з точки зору простого наявності. Тепер же звернемо увагу на виконувані ним функції крім прикраси інтер’єру .

  Камін — джерело тепла не тільки з тієї точки зору, що в ньому горить вогонь. Насправді дуже просто влаштований камін витягає в трубу стільки теплого повітря з дому, що спалювання дров не в змозі заповнити втрату. Камін — це джерело тепла ще й тому, що він може грати роль генератора тепла для теплообмінника і теплоносія, які вже у свою чергу будуть опалювати будинок. Цікаво. що сьогодні камін може служити не тільки локальним джерелом тепла і прикрасою будинку, але і центральним елементом системи опалення.

  1. Каміни з відкритою топкою будуються в приватних будинках вже давно. Раніше вони були єдиним джерелом тепла в оселі, а часто — і місцем приготування пиши.
  2. Сьогодні, коли в цілях пожежної безпеки перевага віддається камінів з закритими топками. вони при необхідності можуть стати ефективним доповненням до опалювальної системи будинку.

  Камін з відкритою топкою як джерело тепла

  Камін з відкритою топкою вибирають, якщо його збираються використовувати час від часу, швидше для задоволення, чим по необхідності. Справа в тому, що така кімнатна піч як джерело тепла малоефективна: вона віддасть тільки 20 % енергії згорають дров, а інша частина в буквальному сенсі відлітає в трубу. З-за цього в таких камінах витрачається набагато більше дров, ніж в аналогах з закритими топками. Для горіння у відкритих казанах потрібно чимало повітря. Тому необхідно, щоб у приміщенні, де знаходиться камін, була вентиляція. При подачі повітря знизу, через колосникові ґрати, забезпечуються оптимальні умови згоряння дров.

  Камін, джерело тепла, Все найцікавіше!

  Робота такого каміна не вимагає якого-небудь «запозичення» повітря з інших кімнат. Але відкрита гонка пред’являє підвищені вимоги до безпеки. В ній не залишати на ніч тліючі поліна, а перед відходом з брухту слід погасити вогонь. Підлога довкола каміна повинен бути викладений негорючим матеріалом — керамічною плиткою, каменем або бляхою, для захисту служить і сітчастий екран, який встановлюють перед порталом каміна.

  Для того щоб технічно правильно побудувати камін, про місце його розташування слід подумати ще при проектуванні будинку. Камін повинен мати свій власний димохідний канал, що знаходиться точно над топкою. Поперечний переріз димоходу має становити 1/10 плоші топкового порталу, а його висота, вимірювана від місця з’єднання з топкою, — не менше 5 м. Димар слід забезпечити шибером — заслінкою, що відокремлює топку від димохідного каналу, а також отвором для видалення сажі. Шибер може мати традиційну висувну конструкцію або кренитися на «рояльних» петлях. Перевага останнього варіанта — заслінка у відкритому положенні не псує інтер’єр.

  Камін середнього розміру може важити 500 — 600 кг. тому для нього слід передбачити відповідну основу. Якщо ви плануєте встановлювати камін у вже побудованому житлі, потрібно обов’язково проконсультуватися з архітектором. Можливо, знадобиться посилення несучих конструкцій. У будь-якому випадку, спорудження якісного пожежобезпечного каміна краще довірити фахівцеві.

  Камін із закритою топкою як джерело тепла

  Камін із закритою топкою використовують, якщо він буде служити додатковим джерелом тепла. Пристрої з закритою топкою значно ефективніше витрачають енергію горіння дров, їх ККД досягає 75 %. Такі топки виготовляють з матеріалів, що добре акумулюють тепло, стійких до високої температури і корозії. Дверцята з вогнестійкого скла здатні витримати температуру +800 °С. Є різні способи кріплення дверцят — вони можуть відкриватися убік або підніматися.

  Камін, джерело тепла, Все найцікавіше!

  Потужність топки підбирають виходячи з такого розрахунку: 1 кВт на 4 м3 кімнати. Причому кубатура приміщення, де планується установка каміна, не може бути менше 40 м3. В топку за годину має потрапляти як мінімум 10 м3 свіжого повітря на кожен кіловат потужності. Тобто камін потужністю 5 кВт протягом години буде споживати 50 м5 повітря, який краще подавати зовні за спеціальним повітропроводу. Виходячи з протипожежних вимог, навколо топки роблять теплоізоляцію з мінеральної вати з алюмінієвою фольгою.

  Між ізоляцією і зовнішньою поверхнею каміна залишають вільний простір для циркуляції повітря, Портал і зовнішній корпус над топкою виконують з вогнестійких матеріалів клінкерної цегли, граніту, пісковика або спеціальних гіпсокартонних плит. Конструкція камінів з закритими топками передбачає можливість використовувати тепло згоряння дров для обігріву інших приміщень. Теплоносієм може бути повітря або вода.

  Камін із закритою топкою нагріває повітря з нижнього приміщення, де він встановлений. Тепле повітря по воздухоотводам надходить до кімнати, розташовані вище, і обігріває їх. Таким чином досягається економія енергії на обігрів будинку.

  Використання каміна з відкритою топкою у якості джерела повітряного обігріву

  Повітря в сучасному каміні нагрівається, проходячи між зовнішньою поверхнею топки і зовнішніх її корпусом. Через канали-трубопроводи, які розмішені в перекриттях або стінах, він розлучається з опалювальних приміщень. В якості каналів використовують алюмінієві або сталеві труби.

  Камін, джерело тепла, Все найцікавіше!

  В найпростіших системах повітряного опалення повітря може подаватися гравітаційним способом — під дією різниці щільності холодної та нагрітого потоків, Однак таким чином можна обігрівати лише кілька приміщень на відстані, що не перевищує 3 м від осі димоходу. Зате гравітаційна система не залежить від наявності електроенергії.

  Якщо з допомогою повітряного опалення планується обігрівати значну кількість в приміщенні і горизонтальні ділянки труб перевищують 3 м. краще використовувати конструкцію з примусовою циркуляцією. У неї входить насос, що подає повітря підлогу корпусом топки або над ним. Так можна нагрівати до 600 м куб повітря в годину. Слід взяти до уваги, що повітрообмін у такій системі здійснюється на закритому циклу.

  Повітря нагрівається, обходить приміщення і повертається назад до топці, тому повітряні канали такої системи опалення не проводять в кухні і туалети. Споруджувати камін з повітряним опаленням краще при зведенні будинку, тому що у вже готовому будинку важко пробивати стіни для влаштування повітроводів.

  Камін із закритою топкою як нагрівач відкритого водяного контуру

  Камін із закритою топкою і водяним контуром опалення зовні не відрізняється від аналогів, однак має конструкційний секрет: його корпус виконується в два шари, між якими циркулює нагріта вода. Ця вода по трубах направляється до радіаторів. Якщо у верхній частині корпусу каміна додатково змонтувати теплообмінник-змійовик, то з’явиться можливість підігрівати воду для побутових потреб. Її рух забезпечують циркуляційні насоси.

  Камін, джерело тепла, Все найцікавіше!

  Керувати роботою каміна з водяним «плащем» можна вручну, зменшуючи або збільшуючи приплив повітря в топку, — так регулюється інтенсивність згоряння дров. Циркуляційний насос зазвичай обладнується термостатом. Коли вода нагрівається до певної температури, яка встановлюється регулятором термостата, насос автоматично вмикається і перекачує її в систему опалення чи водопостачання.

  Камін з водяним «плащем» може працювати тільки у відкритій системі опалення, щоб зростання температури води не приводив до збільшення тиску в трубах. Так як в сучасних системах обігріву використовуються закриті схеми, при підключенні до них каміна з водяним «плащем» на межі різних систем встановлюють теплообмінник.

  Таким чином, камін — це не тільки елемент дизайну приміщення, але і альтернативне джерело тепла на випадок перебоїв роботи основного джерела.

  Камін, джерело тепла, Все найцікавіше!

  Короткий опис статті: каміни фото

  Джерело: Камін — джерело тепла — Все найцікавіше!

  Також ви можете прочитати