• Декоративні каміни

  Камін декоративний своїми руками: покрокова інструкція, FB.ru

  29.09.2015

  декоративний Камін своїми руками: покрокова інструкція

  Каміни здавна застосовувалися в якості джерела тепла в оселі людини. Широке поширення каміни мали в Західній Європі, звідки мода на них прийшла і в Росію в 18 столітті. Але камін — це не тільки джерело тепла в будинку, але і витончений елемент декоративного оздоблення приміщень, надає їм особливий затишок, предмет розкоші і релаксації. Чарівність живого вогню, на який ніколи не втомлюєшся дивитися, створює ні з чим не порівнянний мікроклімат в приміщенні. Завдяки таким властивостям камінів в даний час в міських квартирах з центральним опаленням все більшого поширення набувають декоративні каміни, які не є основним джерелом тепла, а виконують функцію елемента декору приміщення.

  Камін декоративний своїми руками: покрокова інструкція, FB.ru

  Такі каміни можна придбати в готовому вигляді. Вони у великій різноманітності представлені в сучасній торговельній мережі. Причому можна купити чисто інтер’єрний камін, службовець лише для декорування приміщення, камін з імітацією вогню і камін з частковою функцією обігріву, наприклад, на основі електрообігрівача.

  Декоративні каміни своїми руками

  Ціни камінів на ринку знаходяться в дуже широкому діапазоні значень — від декількох тисяч до декількох сотень тисяч рублів. Причому левова частка вартості таких виробів припадає на їх обробку. Тому для багатьох актуальне питання про те, як зробити в своїй міській квартирі камін декоративний своїми руками.

  Як показує практика, ця задача аж ніяк не так складна, як це може здаватися на перший погляд. Адже мова йде саме про елемент декору, а не зведенні повнофункціонального споруди для обігріву приміщення, вимагає виконання умов пожежної безпеки, наявності димоходу і ін

  У цій статті ми розглянемо, як змайструвати декоративний камін своїми руками. Покрокова інструкція, що наведена в статті, допоможе вам в найкоротші терміни, не витрачаючи свій дорогоцінний час на зайві дії, виконати цю роботу і реалізувати свої ідеї щодо покращення інтер’єру своєї квартири.

  Вибір проекту

  На цьому кроці необхідно вирішити дві проблеми. Перша (залежить від мети встановлення каміна) — які матеріали використовувати при виготовленні. Друга — де розмістити камін і яким чином вписати його в інтер’єр приміщення.

  З приводу матеріалів. Якщо камін чисто декоративний, то при його виготовленні можна використовувати будь-які матеріали, які вам доступні — від пінопласту, дерева та полістиролу до металу, кераміки і натурального каменю. Якщо ви плануєте установку в каміні нагрівальних приладів, то і матеріали для виготовлення каміна повинні бути негорючими — цегла, метал, камінь, а для обробки можна використовувати керамічну плитку, кахлі, натуральний камінь, мармур, метал. В якості прикладу розглянемо, як зробити в квартирі декоративний камін своїми руками. Візьмемо камін інтер’єрного типу.

  Камін декоративний своїми руками: покрокова інструкція, FB.ru

  Де розмістити камін?
  Камін з картону

  Мабуть, самий економний варіант того, як спорудити декоративний камін своїми руками, представлений на декількох малюнках вище. Імітація каміна являє собою споруду з двох, квадратного перетину стійок із звичайного, але досить міцного картону, підстави і камінної полиці, виконаних з масиву деревини або з багатошарової фанери. Розміри каміна і його деталей обираєте самі, виходячи з ваших переваг і гармонійного поєднання з іншими деталями вашого інтер’єру. Стійки склеюються і розфарбовуються під цегляну кладку. Можна обклеїти стійки шпалерами з малюнком цегляної кладки. Кріплення стійок до основи і камінній полиці здійснюють клеєм і металевими уголковыми елементами за допомогою саморезов в такому місці, щоб цих кріплень не було видно в готовому виробі. Так само саморізами і куточками прикріплюють готовий виріб до стіни. Усередину декоративного каміна наклеюють чорного кольору папір із зображенням вогню. На подіум перед малюнком вогню викладають кілька поленцев дров. Декоративний камін готовий!

  Камін декоративний своїми руками: покрокова інструкція, FB.ru

  Камін з гіпсокартону

  Іншим способом є використання гіпсокартону. Він теж простий у роботі, але дозволяє спорудити виріб практично будь-якої форми і з різноманітною обробкою. При цьому, в порівнянні з вже розглянутими виходить набагато більш міцний декоративний камін своїми руками. Покрокова інструкція включає в себе наступні етапи:

  1. Монтаж каркаса.

  2. Обшивка гіпсокартоном.

  3. Обробка.

  Монтаж каркаса

  Каркас виробу виготовляється з дерев’яних брусків або, що практичніше, із спеціальних профілів — направляючих ПН або таких ПС, призначених для роботи з гіпсокартоном.

  Профілі нарізаються за розмірами у відповідності з розробленим ескізом каміна. Спочатку до стіни в місці установки каміна кріпляться вертикальні профілі ПС, що з’єднуються вгорі і внизу профілями ПН за допомогою саморізів. Потім в місцях з’єднання профілів (перпендикулярно до стіни) кріпляться відрізки профілю ПН за розміром глибини каміна. До кінців останніх кріпиться заздалегідь заготовлена рама з профілів, аналогічна тій, яка вже прикріплена до стіни. Вийшов кістяк майбутнього каміна. Внизу аналогічним чином виготовляється каркас підстави каміна, а всередині — внутрішні перегородки, що моделюють зовнішнє отвір топки з конфігурацією у відповідності з вашим задумом. Лінії цього отвори можуть бути не тільки прямими, але і вигнутими (наприклад, його верхня сторона). Це допустимо, оскільки гіпсокартонний лист при монтажі допускає вигнутість, якщо його злегка намочити перед кріпленням до каркаса.

  Застереження

  Уважно стежите при виготовленні каркаса за чіткою відповідністю горизонтальних і вертикальних ліній за рівнем. Також потрібно контролювати чітке відповідність розмірів конструкції, оскільки від цього залежить кінцевий вигляд виробу. При виготовленні каркаса розмір потрібно підбирати з урахуванням товщини гіпсокартонних листів і матеріалів обробки, які будуть використовуватися на наступних етапах роботи. Якісно виготовити декоративний камін своїми руками можна лише при точному виконанні робіт на першому етапі.

  Камін декоративний своїми руками: покрокова інструкція, FB.ru

  Обшивка гіпсокартоном

  Так як ви твердо вирішили виготовити декоративний камін своїми руками, то другим етапом треба нарізати гіпсокартонний лист за розмірами деталей каркаса. При цьому спочатку нарізають деталі, закривають і бічні внутрішні частини каркаса і кріплять їх до каркаса саморезами. Нарізку листа виконують по металевій лінійці гострим ножем для шпалер. Потім нарізають деталі, закривають фронтальну частину каміна, з урахуванням вже змонтованих бічних і внутрішніх деталей обшивки. Ці деталі також кріплять саморізами до каркаса. Якщо конструкція каміна проста і не передбачається застосовувати важкі матеріали при обробці, то обшивають в один шар гіпсокартону. В іншому випадку використовується обшивка в два шари. Викроювання деталей другого шару виконується після реалізації першого шару з урахуванням його товщини.

  Підстава каміна краще виготовити з більш міцного матеріалу (цегли, каменю і т. д.) для того, щоб уникнути можливих пошкоджень.

  Деталі обшивки ретельно грунтують, сушать і штукатурять. Зазвичай потрібно повторне виконання цих операцій для досягнення ідеальної якості поверхні. Після цього поверхню виробу шліфують наждачним папером.

  Окремо виготовляють камінну полицю необхідної конфігурації. Для цього використовують масив деревини, деревно-стружкову плиту, готову стільницю з дерева або іншого матеріалу. Поверхня полиці теж готують до обробки у відповідності з матеріалом, з якого вона виготовлена.

  Камін декоративний своїми руками: покрокова інструкція, FB.ru

  Обробка

  Як уже зазначалося вище, оздоблення декоративного каміна може бути виконана тисячами різних варіантів, все залежить від ваших можливостей, бажань та уподобань. Простим, не дуже дорогим і виграшним за зовнішнім виглядом, представляється варіант обробки поліуретановими деталями, наявними в даний час у великій різноманітності на ринку. Цей матеріал міцний, легко монтується, добре виглядає в готовому виробі. Можна облицювати камін керамічною плиткою, плиткою з натурального каменю і т. д.

  У будь-якому випадку матеріал зовнішнього облицювання (і те, чим кріпити) вибирається у відповідності з вашим задумом.

  Таким чином, у статті покроково описано, як виготовити декоративні каміни своїми руками.

  Короткий опис статті: декоративні каміни Камін — це не тільки джерело тепла в будинку, але і витончений елемент декоративного оздоблення приміщень, надає їм особливий затишок, предмет розкоші і релаксації. Чарівність живого вогню, на який ніколи не втомлюєшся дивитися, створює ні з чим не порівнянний мікроклімат в приміщенні. камін декоративний своїми руками декоративні каміни своїми руками декоративний камін своїми руками покрокова інструкція

  Джерело: декоративний Камін своїми руками: покрокова інструкція — FB.ru

  Також ви можете прочитати