Кахлі для печі і каміна купити у Москві . Ціни на пічні керамічні

14.09.2015

Керамічні кахлі для камінів і печей – ціна задоволення

Кахлі для печі і каміна купити у Москві . Ціни на пічні керамічні
«Кахель» – це керамічні плитки, що є різновидом кахлю. Облицювання кахлями використовується для печей, камінів, фасадів будівель, стін і т. д. Плитка і кахлі є спорідненими поняттями. Сам термін «кахель» або «зразок», що застосовувався у російській державі епохи феодалізму. На території західноєвропейських держав і, зокрема, на території Білорусії дана різновид керамічних виробів відомий як «кахель».

Кахлі для печі і каміна купити у Москві . Ціни на пічні керамічні
Зовнішній вигляд кахлів неординарний. Старовинні кахлі мають назву «горшкові» кахлі. У Стародавньому Римі епохи середньовіччя використовувалися прямокутні кахлі, які мали румпу в задній частині виробу. (румпу — глиняна коробка для кріплення плитки до стіни).

«Горшкові» кахлі сталися з археологічного шару кінця XIV – початку XVI і виготовлялися на гончарному крузі. Ранні моделі XIV — XV століття формувалися на ручному крузі, де застосовувалося значна кількість домішкою грубозернистого піску. Пізні моделі XVI століття виготовлялися на ножному гончарному крузі. Матеріалом служила красножгущаяся глина хорошої якості.

Пізніше на зміну «горшковим» прийшли коробчаті кахлі, поділяються на чотири великі групи:Кахлі для печі і каміна купити у Москві . Ціни на пічні керамічні

 1. Зелені поливні рельєфні (17 століття)
 2. Поліхромні розписні (18 століття).
 3. Поліхромні рельєфні (17-18 століття)
 4. Теракотові, рельєфні (16-18 століття)

Технологія виготовлення коробчатих кахлів 16-17 століть набагато складніше технології виробництва «горшковых», що показує, скоєно новий рівень гончарного ремесла в позднефеодальный період. Фронтальна пластина коробчатих кахлів нарізається в спеціальних формах, які виготовлені з деревного або глиняного матеріалу. На матриці вирізувався візерунок, який згодом передавався изразцу. Таким чином, виготовляються кахлі для каміну !

У давнину краса виробів залежала виключно від ступеня кваліфікації майстрів, резавших дерев’яні форми для кахлів. Саме слово «кахель» означає те, що вирізано, а потім оброблено.

Формовка коробчатого кахлі проводилася в кілька етапів.

 • Майстер клав матрицю на гончарний круг, далі присипав пісок тонким шаром і заповнював сирої глиняною маскою, яка за консистенцією була в’язкою і м’якою. Після масу ретельно вминали у всі нерівності, а також дрібні поглиблення рельєфу. Це потрібно, для запобігання утворень пустот.
 • Коли форма повністю заповнюється вщерть, проводиться вирівнювання верхнього шару глини, за допомогою правильца .Пізніше кахельної пластині нарощують румпу, шляхом повільного повернення кола. Після повітряної усадки, глина твердне і кахель знімається з форми, остаточно просушується і обпалюється.
 • Температура при випалюванні дорівнює +700-7500 °C. Кахлі з поливою обпікаються при температурі більше +9500 °C. Для такого виду кахлів, використовується кілька горнів. Справа в тому, що нанесення поливи, вимагає повторного випалу, а наявність 1 обжигательной камери не задовольняло майстрів. Горн має циліндричну форму, складається з 2-х камер, з яких нижня була в ролі топки.

Керамічні кахлі дуже складні у виготовленні! У техніці випалювання дуже важливий кожен градус і час, тому як один складу поливи при різних режимах випалу дат різне забарвлення. На Русі изразце було п’ять основних кольорів:

Кахлі для печей і камінів расцвечиваются за допомогою глазурі, емалі або ангоби.

Кахлі для печі і каміна купити у Москві . Ціни на пічні керамічні

Глазур – це тонкий (розмір 0,1-0,3 мм.) склоподібний шар, який наноситься на поверхню керамічного виробу і закріплюється шляхом випалу. Кахлі та інші керамічні вироби захищає від забруднення емаль, а також оберігає від появи. Емалі надають керамічній плитці барвистість і знижують проникність вологи. Варто відзначити, що правильно підібрана глазур значно підвищує надійність всіх керамічних виробів. Глазуровать можна нерасписанные і розписані вироби за допомогою подглазурных фарб і ангоба.

P. S. Глазур наноситься на поверхню виробу за допомогою кисті, а так само обливання й занурення.

Для фарбування плитки до складу глазурі додаються оксиди:

 • Заліза (Fe2O3) –від жовтого до коричневого кольору;
 • Кобальту (CoO) – надає синій колір різні його відтінки;
 • Марганцю (MnO) – додає фіолетовий, коричневий, або рожевий колір;
 • Міді (CuO) – додає для отримання зеленого і синьо-зеленого відтінків;
 • Хрому (CrO3) – зелений колір;
 • Селенокадмиевые пігменти – від оранжевого до червоного кольору;

Як тільки глазур висихає, виріб піддають випаленню. Для запобігання руйнування глазуревого шару необхідно, щоб вироби повинні повільно остигати разом з піччю. Напевно, кожен хотів собі таку піч з кахлями, яка нагадує про атмосферу минулих століть.

Ангоба — це глина, яку розводять до консистенції, схожої зі сметаною. Кольоровий ангобой прикрашають вироби, що мають різне призначення:

Це лише частина величезного списку, де застосовується ангоба.

Різнобарвну ангобу отримують за допомогою різних способів. Підбирають спеціальну природне глину, яку після процесу випалу забарвлюються в різні кольори. Натуральна ангоба має в основному теплу забарвлення:

 • Жовтий;
 • Червоно-коричневий;
 • Червоно-оранжевий;
 • Сірий.

Як правило, це приглушені кольори.

Змішуючи натуральну ангобу є можливість отримати величезну кількість відтінків. До того ж, необхідно додати беложгущуюся глину!

Кахлі для печі і каміна купити у Москві . Ціни на пічні керамічні

Придбати глину, натуральної різної забарвленням, дуже складно, купити кахлі вже готових квітів не складе труднощів, якщо є необхідний бюджет. Справа в тому, що на панелі відсутні холодні кольори, такі як синій, зелений і чорний. В такому випадку, гончарі солями металів фарбують білу глину в потрібний колір.

У більшості випадків, готова ангоба має невизначений колір, після чого важко повірити, що після процесу випалу ангоба набуває потрібний виражений колір. За допомогою кисті або ріжка на поверхню виробів наносять кольорову ангобу.

Забарвлення ангобой виконується до випалу, коли виріб знаходиться у твердому стані. Справа в тому, що подсохшее виріб не містить кількість вологи, тому забезпечує найбільш міцне з’єднання ангоби з виробом.

Як правило, розпис виконано на виробі, або через процес попередньої грунтовки за допомогою білої ангоби. Справа в тому, що справжній колір проявляється у ангоби після випалу. У більшості випадків, багато вироби мають приглушену забарвлення. Щоб домогтися яскравості і соковитості кольорів, потрібно перед випалом на ангобу нанести тонкий шар глазурі.

З давньо, майстри підбирали матеріали, які добре сходяться між собою. Східні помітили, що на лесових глинах (багатих кальцієм), переважаючі в Середній Азії, відмінно «сидять» глазурі та лужні емалі. На їх основі, окис кобальту і міді дають насичені блакитні і сині відтінки. Російські майстри, вибирали глину в більшості випадків червону, яка багата залізом. На ній краще тримається глазур і емаль, з великим вмістом свинцю і олова. На їх основі, ті ж окису міді, але вони дають не блакитні, а зелені відтінки. Таким чином, кахлі пічні прикрашали російські хати.

Приклади камінів і печей з керамічними кахлями

Кахлі для печі — технологія виготовлення

Процес ручного виробництва, протягом всіх етапів вимагає дотримання максимальної акуратності і точності дотримання правил. Саме тому, ціна на кахлі для печей настільки завищена. У виготовленні кахлів кожен виріб унікальний, тому не існує максимально ідентичних виробів.

Технологічний процес виробництва дуже складний, де в теперішній час задіяні майстра кількох сфер:

 • Глазировщики;
 • Ливарники;
 • Моделювальники;
 • Художники.

Стадії технологічного процесу:

 1. Виготовлення гіпсової моделі;
 2. Зняття форми
 3. Заливка форми глиною;
 4. Висушування, промивання і зачистка
 5. Підгін кахлів між собою;
 6. Розпис;
 7. Глазурування;
 8. Випал.

Кахлі для печі і каміна купити у Москві . Ціни на пічні керамічні
Все це зробить сучасна команда майстрів, а вам лише залишиться просто купити кахлі для печі, адже ми живемо в 21 столітті, де можна придбати при наявності фінансових коштів. В давнину такі шедеври не були всім доступні.

Справа в тому, що форма з часом стирається, тому для цього виготовляють гіпсову модель. Робота художника є самою цікавою, адже кожен кахель він наповнює певним змістом і стилем. Глазур на кахель наноситься аерографом. Випал покриттів здійснюється в печах, де температура варіюється в залежності від виду глини.

На сьогоднішній день, технологічний процес облицювання камінів і печей кахлями здійснюється вручну, але з використанням різного автоматичного обладнання. Ціна на кахлі варіюється в залежності від моделі виробу.

Кахлі ручного розпису, дозволяють використовувати широку колірну палітру і яскраві кольори, за рахунок додавання додаткових речовин. Зараз можна купити кахлі для камінів та печей, при замовленні яких, колірна гамма узгоджується з замовником. Можливе виготовлення кахлів для печі за ескізами замовника, в тому числі фамільних гербів, вензелів і скульптурних портретів.

Короткий опис статті: кахлі для камінів Прикрасивши печі і каміни кахлями ви отримуєте твір мистецтва. У нас ви можете купити у Москві за вигідними цінами пічні керамічні кахлі

Джерело: Кахлі для печі і каміна купити у Москві Ціни на пічні керамічні кахлі

Також ви можете прочитати