Різне

Інженерні рішення: каміни в Красноярську.

20.02.2017

Камін

Важко уявити собі особняк або котедж без каміна. З’являються каміни і в міських квартирах.

Сприятливий вплив каміна

До каміна нас притягує естетичне задоволення від спостереження за палаючим вогнем, і специфічний комфорт від променевого обігріву нижньої зони, в поєднанні з відчуттям свіжості, викликаним інтенсивним природним повітрообміном.

Вимоги до каміна досить очевидні, але постійно доводиться бачити їх недотримання, особливо для покупних камінів в міських квартирах.

Основні вимоги до каміна

Розмір каміна повинен відповідати розміру обслуговуваного приміщення. Камін повинен розташовуватися трохи (10-15 см) вище рівня підлоги. Високо гарячі «настільні» каміни є просто осередками, і камінного комфорту не дають. Камінна кімната повинна мати гарний природний приплив.

З переліку основних вимог досить ясно, що каміни не призначені для міських квартир, хіба що для пентхаузів.

Додаткові вимоги

У людини, що знаходиться поруч з каміном, повинно виникати бажання розпалити його. Це завдання не так проста, як здається. При природному ході речей у міжсезоння часто буває досить прохолодно і сиро, щоб бажання затопити камін виникло саме.

Але в кондиціонованому приміщенні зазвичай тепло і сухо, так що потрібно докладати додаткові зусилля. Простіше всього в одному з «економічних» режимів приміщення домогтися, щоб температура в камінній була на 2-3 С нижче, ніж в інших кімнатах.

Тонкощі

Дрова на кілька топок повинні знаходитися поруч з каміном. При належному старанні дизайнера вони тільки прикрасять інтер’єр

Якщо є можливість, то потрібно зробити в каміні провальну грати для видалення золи прямо в підвал.

Камін не може знаходитися поряд з телевізором. Романтична вечеря біля каміна це зовсім не спільний перегляд телевізора. Якщо немає місця для камінної кімнати, то можна поєднати камін і забирається в його передній щиток телевізор з плоским екраном. Такі гібриди поступаються звичайним камінів, так як їх топки знаходяться дуже глибоко.

Деталі

Камін є саморегульованим пристроєм, він сам створює необхідну тягу, сам забезпечує оптимальний режим горіння. Від інженера потрібно тільки знайти місце для труби і забезпечити достатній природний приплив. Все інше зроблять пічник і майстер по кахлів (або дизайнер).

Готовий камін можна поставити самому. У Красноярську є магазин камінів, але покупні топки зазвичай малі для солідного житла, і занадто дороги для дачних будиночків.

Газові каміни можуть прикрасити інтер’єр громадської будівлі, але з традиційними їм поки не зрівнятися. Від них інший звук (і не тільки).

Каміни і механічна вентиляція

Вогонь дуже чутливий до руху повітря, так що вентиляцію в камінних кімнатах потрібно вимикати до розпалювання каміна.

Існують спеціальні камінні вентилятори, але вони викликають швидке прогорання палива — задоволення буде коротким, а невисокий ккд каміна стане ще менше.

Короткий опис статті: каміни в квартирі Інженерні рішення: складові ідеального комфорту — каміни в Красноярську, камін, каміни в Красноярську

Джерело: Інженерні рішення: каміни в Красноярську.

Також ви можете прочитати