Холодна ковка своїми руками, нове корисне хобі

20.02.2017

Холодна ковка своїми руками — цікаве і корисне хобі

Холодна ковка своїми руками, нове корисне хобі
Ковка — це процес обробки металу. Виділяють два основних види кування: холодна і гаряча. І якщо гарячою ковкою в домашніх умовах займатися неможливо, то холодна ковка цілком може стати одним із хобі тих, хто любить оформляти свою присадибну ділянку чи часто займається облаштуванням дачі.

При певному досвіді, холодна ковка може перетворитися зі звичайного хобі в перспективний заробіток, але щоб це сталося потрібно розібратися з основами і зробити невеликі вкладення.

Зміст:

Для чого застосовується холодна ковка

Холодна ковка — це спосіб обробки металу, який дозволяє створити набагато більш міцні вироби, ніж при штампуванні або відливання. Це пов’язано з тим, що пруток, проходячи через оснастку гнеться і пресується одночасно.

Додатковий тиск зміцнює метал, роблячи практично неможливим подальше пошкодження отриманої деталі. Звичайно, з цим пов’язані і деякі незручності — при помилці повторно обробити пруток буде не так-то просто.

Особливі властивості виробів холодного кування дозволяють застосовувати їх в наступних випадках:

 • в якості захисних решіток на вікна приватного будинку або магазину;
 • для створення елементів фасаду (наприклад, козирки або перила);
 • як елементи огорожі (хвіртка, ворота) або власне паркан;
 • для створення елементів домашнього вжитку (стільців, столів);
 • в якості декоративних виробів (підставки під квіти, камінні решітки та ін).

Ручний інструмент та обладнання для холодного кування металу

З тих пір, як люди тільки почали обробляти метал, минуло чимало часу. Технології весь час розвивалися і сьогодні існує безліч інструментів, які дозволяють швидко і якісно створювати різні вироби з цього міцного матеріалу. Таким чином з’явилося саморобне обладнання для холодної ковки.

Для холодного кування металу найчастіше використовуються такий інструмент:

Розглянемо докладно кожний з інструментів докладніше.

Цікаво, що багато умільці роблять саморобні пристосування для холодної ковки. У цьому немає нічого дивного: обладнання досить просте і невибагливе.

Гнутик

Холодна ковка своїми руками, нове корисне хобі
Гнутик — це один із базових інструментів для холодної ковки. Він дозволяє згинати металевий брусок. При цьому ви можете виставити потрібний кут для згину. Також даний інструмент допоможе у створенні дуг (радіус також може виставлятися за бажанням).

Равлик

Холодна ковка своїми руками, нове корисне хобі
Равлик — це інструмент, що дозволяє створювати спіральні елементи холодної ковки. Найчастіше брусок, призначений для згину з допомогою равлики обмежений у діаметрі 12 міліметрами. Саморобні равлики дозволяють створювати спіралі різного радіусу.

Ліхтарик

Холодна ковка своїми руками, нове корисне хобі
Ліхтарик — це оснащення. Вона призначена спеціально для створення однойменного елемента. Після використання цього інструменту ви отримаєте переплетені в особливій комбінації залізні прути. Також «ліхтарик» підійде для створення елемента «Кошик».

Для створення цих декоративних елементів знадобляться або металеві прутки (до 30 мм), або квадрати (до 16 мм).

Хвиля

Холодна ковка своїми руками, нове корисне хобі
Хвиля, як можна судити з назви, дозволить вам зробити хвилеподібні гнуті елементи. Після проведення прутка (або квадрата через цей інструмент, ви отримаєте рівну синусоїду. Оснащення також може бути використана для обробки кола, профільних трубок, шестикутника і круглих трубок невеликого перерізу.

Твістер

Холодна ковка своїми руками, нове корисне хобі
Твістер — оснастка, яка нагадує інструмент «ліхтарик» (якщо говорити точніше, то вищезгаданий інструмент можна назвати «твистером»). За допомогою цього устаткування можна виконувати кручення дроту навколо поздовжньої осі. Такі маніпуляції можна проводити з смугою до 30 мм і квадратом до 16 мм.

Якщо ви плануєте займатися холодної куванням металу своїми руками регулярно, вам доведеться зробити чи придбати ці інструменти. Можливо, через деякий час виникне потреба і в більш складною оснащенні для ковальської майстерні.

Великий плюс всіх інструментів — простота у використанні. Щоб зігнути пруток в потрібну фігуру, потрібно лише трохи сили і дещиця вправності.

Процес виготовлення кованого виробу

При наявності інструментів створити просту композицію методом холодного кування в домашніх умовах досить просто. Робота проходить у кілька етапів, кожен з яких важливий для отримання задовільного результату:

 1. Все починається зі створення ескізу. Кожен виріб має бути промальовано і розмічено. Не забудьте проставити розміри — це знадобиться, щоб підрахувати потрібну кількість матеріалу, і правильно виставити налаштування у оснастки. Також важливо пам’ятати, що можливі візерунки холодної ковки обмежуються не вашою фантазією, а тим, які інструменти ви можете придбати або зробити.
 2. Після того, як готовий ескіз, підрахуйте, скільки матеріалу знадобиться для роботи — залізні прути можна придбати в магазині. Не варто розраховувати на вироби з товстих прутів: ви не зможете зігнути їх з допомогою методу холодного кування;
 3. Коли всі потрібні матеріали закуплені, можна приступати до виготовлення деталей. Уважно виставляйте всі налаштування — виправити допущену помилку буде досить складно;
 4. Останній етап — кріплення деталей. При зварюванні тонкостінних трубок будьте обережні — в них легко пропалити дірку.

Наведемо приклад відео як роблять своїми руками холодну ковку вироби «Равлик»:

Фінальна обробка

власне Процес кування завершений і виріб готовий. Тепер потрібно відшліфувати виконану роботу і, звичайно, пофарбувати.

Бажано прогрунтувати виріб (цілком підійде автомобільна грунтовка), а після — покрити якісною фарбою.

Витрати на холодну ковку

Холодна ковка своїми руками, нове корисне хобі
Якщо ви плануєте займатися холодної куванням як хобі, то вам варто знати, що таке проведення часу вимагає деяких фінансових (або тимчасових витрат). На що йдуть гроші?

 • Купівля матеріалів. Для створення досить простий підставки для квітів потрібно купити залізні прути на суму близько 2 тисяч рублів. Звичайно, все залежить від ваших ескізів, але ви не завжди будете створювати тільки прості вироби. А чим складніше візерунок, тим більше грошей піде на матеріали для нього.
 • Інструменти. Звичайно, багато з них можна зробити самостійно, але більшість професійних ковалів радить купувати готову оснастку — вона точніше і довговічніше.
 • Обробка готових виробів також вимагає покупок: як мінімум вам знадобляться грунтовка і фарба.

Не мало потрібно і нематеріальних вкладень. В першу чергу це, звичайно, час. Крім того, знадобиться приміщення — і сам технологічний процес, і зберігання інструментів, і розміщення готових виробів (на час, поки фарба сохне) вимагає нежитлового простору.

Якщо ви вирішите зайнятися холодної куванням, всі перераховані вище витрати окупляться створеними виробами. Наведемо фото готових виробів з холодної ковки:

Короткий опис статті: вироби з металу своїми руками Якщо ви хочете облаштувати свій будинок або дачну ділянку, немає нічого краще, чим зайнятися холодної куванням. Вироби з заліза коштують дорого, а от матеріали для холодна ковка своїми руками,обладнання для холодної ковки,обладнання для холодної ковки металу,обладнання для холодного кування металу,саморобне обладнання для холодної ковки,ручний інструмент для холодної ковки,саморобні пристосування для холодної ковки,холодна ковка металу,холодна ковка обладнання,холодна ковка металу своїми руками,холодна ковка інструмент,пристосування для холодної ковки,вироби холодного кування,елементи холодної ковки,саморобний інструмент для холодної ковки,ручна холодна ковка,ручні пристосування для холодної ковки,холодна ковка ручне обладнання,візерунки холодної ковки,холодна ковка обладнання своїми руками,холодна і гаряча ковка,саморобні равлики для холодної ковки,холодна ковка равлик,вироби з холодного кування фото,холодна ковка своїми руками відео

Джерело: Холодна ковка своїми руками — нове корисне хобі

Також ви можете прочитати