Газові печі для опалення будинку

13.09.2015

Газові печі опалення

Пічне опалення один з найстаріших і перевірених способів обігріву житла. Для сучасного жителя великого міста топка печі може здатися цікавим і захоплюючим заняттям: язики полум’я заворожують, потріскування дров заспокоює, а легкий запах деревного диму здається ніжним і приємним. Все це дійсно так, але процес топлення печі втрачає свою привабливість, як тільки з’являється необхідність топити піч щодня, попередньо видаливши з зольника золу і роблячи заготовки дров.

Заняття, ще недавно здавалося цікавим і захоплюючим, може перетворитися у важкий тягар. До того ж піч на твердому паливі швидко прогорає і остигає, а при неправильній експлуатації димить. У морозну зиму в будинку з пічним опаленням до ранку стає холодно.

Газові печі для опалення будинку

Зрозуміло, що власники пічного опалення при появі можливості газифікації своїх будинків із задоволенням переходять на газове опалення. Однак далеко не у всіх є можливість встановити автономну систему водяного опалення: у людей часто просто немає на це грошей.

Газові печі для опалення будинку

У таких випадках на газ переводять піч опалення, встановлюючи в топці газовий пальник і змінюючи конструкцію димаря. У підсумку виходить газова піч опалення має ряд переваг порівняно з дров’яною піччю опалення:

Піч може працювати безперервно, забезпечуючи постійну температуру в приміщенні.

Газова піч не потребує розпалюванні: газ загоряється практично миттєво

Газ надходить по газопроводу, що набагато зручніше порівняно з твердим паливом, використання якого вимагає чималих фізичних зусиль

Роботою печі легко керувати, змінюючи подачу газу

Піч не потребує постійному контролі: пальник комплектується системою автоматичного контролю, блокує подачу газу при відсутності тяги або при перегріві печі

Проте переклад печі на газ можливий лише при відповідності димоходу вимогам газових служб, що пред’являються до теплотехнічних пристроїв.

Яким має бути димар газової печі опалення?

До димаря газової печі опалення пред’являються такі ж вимоги, як і до димоходу, використовуваному для підключення газового котла опалення. При цьому слід пам’ятати, що для дров’яних печей в димоході робляться так звані «коліна»: горизонтальні ділянки, що затримують рух димових газів і призначені для акумуляції тепла. Для газового обладнання їх наявність неприпустимо.

Газові печі для опалення будинку

Саме з цієї причини доводиться демонтувати стару димову трубу і прибирати всі її вигини і «ходи».

Слід зазначити, що при переході на газ змінюється склад продуктів згоряння: до них додається оксид сірки, домішка якої в невеликих кількостях незмінно присутня у газовому паливі.

У свою чергу оксид сірки може взаємодіяти з молекулами води, осідають на холодних стінках димаря, утворюючи при цьому сірчану кислоту, особливо небезпечну для металу і здатну руйнувати навіть цегляну кладку.

Уникнути руйнівної дії сірчаної кислоти можна декількома способами:

Не дати йдуть димових газів охолонути, але при цьому неминучі великі втрати тепла в атмосферу, що економічно недоцільно

Утеплити димар, що дозволить підняти температуру його стінок і стане перешкодою для утворення конденсату на внутрішній поверхні труби

Виконати внутрішню поверхню димоходу з матеріалів, стійких до дії сірчаної кислоти. Для цього може використовуватися нержавіюча сталь або кераміка.

Саме з цієї причини представники газової служби наполягають на демонтаж димоходів з ділянками сталевих і азбестоцементних труб, непридатних для пристроїв, що працюють на газі.

Як топити газову піч?

Реконструкція димоходу призводить до зниження теплоємності печі опалення. У ній більше немає каналів для руху гарячого диму, а значить, тепло акумулюється в меншій мірі. Але при цьому з’являється можливість підтримувати вогонь у топці печі постійно, що є відмінною компенсацією зниження теплоємності.

Газові печі для опалення будинку

Однак зниження здатності накопичувати теплову енергію зовсім не означає, що піч більше не може нагріватися і зберігати тепло, як це було при спалюванні в ній дров. Просто тепер пристрій буде остигати дещо швидше.

Знаючи про це, багато власників газових печей в мороз топлять їх безперервно, а в теплу погоду, лише час від часу.

За принципом масивної печі з газовим пальником влаштовані сучасні газові печі опалення, що випускаються багатьма провідними виробниками теплотехнічного обладнання.

Сучасні газові печі опалення

Сучасна газова піч опалення являють собою теплотехнічне пристрій з металевим корпусом, всередині якого розташовані теплоакумулюючі вставки. Як правило, така піч потребує окремому фундаменті, а для видалення димових газів її необхідно підключити до постійно діючого стаціонарного димоходу, розрахованому на під’єднання газового обладнання.

Внутрішні канали газової печі викладають цеглою в три ряди, що покращує теплоємність поверхні по шляху виходу продуктів згоряння. По центру вихідних потоків гарячого повітря один за іншим розташовані в три яруси розсікачі, напрямні продукти згоряння до бічної поверхні печі. Для оберігання від надлишкової і зворотної тяги вгорі печі встановлений тягопрериватель. Це важливо для постійної роботи газового пальника.

В залежності від форми газові печі опалення бувають:

круглі,

овальні,

прямокутні.

В залежності від здатності накопичувати теплову енергію, газові печі опалення діляться на теплоємні і не теплоємні.

Конструкція теплоємність газової печі максимально наближена до масивної конструкції печі опалення, тіло якої зроблено з цегли. Приклад: російська піч.

Теплоємна газова піч під час згоряння газу накопичує теплову енергію, а потім поступово віддає її в простір, підтримуючи в будинку комфортні умови. Остигати така піч залежно від її ваги може від 12 до 4 годин.

Не теплоємна газова піч є аналогом звичайної «буржуйки», тільки топити її потрібно не дровами, а газом. Тепло з такою піччю тільки тоді, коли в ній згорає паливо. Як тільки процес горіння припиняється, піч остигає. Саме з цієї причини такі печі називають «холодними».

Холодна газова піч компактна і має невелику вагу. Її можна взяти з собою в похід, встановити в наметі і підключити до газового балону, а можна використовувати для опалення дачі.

Короткий опис статті: газова піч для будинку Газові печі для опалення будинку. Види газових печей, будова і конструкція. газ, піч, будинок, опалення

Джерело: Газові печі для опалення будинку

Також ви можете прочитати