Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

15.09.2015

Фальш-каміни до Різдва своїми руками

Фальш-каміни до Різдва своїми руками

Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

— кольори — коричневий, чорний;

— золота фарба;

— молдинги з пінополістиролу — 2-3 штуки в залежності від розміру каміна;

— шуруповерт;

— малярний скотч;

— пензлики різної товщини;

— напилок;

— олівець, рулетка, штангенциркуль для розмітки.

Люди, не бійтеся робити речі своїми руками, це не так складно, як здається!

Для початку проектуємо камін на папері (хтось віддає перевагу працювати в спеціальних програмах). Щоб було ще простіше, наводжу готовий креслення нашого каміна з усіма розмірами Що з цим робити далі? Замовляємо розпил ЛДСП в спеціалізованій фірмі, там же підбираємо колір і ЛДСП. Професіонали розпиляють все рівно і точно. Врахуйте, при замовленні вірно називайте всі розміри: перше число означає розмір уздовж малюнка ДСП (за текстурою дерева), другий — упоперек волокон. Це важливо! Там же можна замовити і крайку. Але з особистого досвіду скажу, приклеїти її можна і вдома з допомогою звичайного добре прогрітого праски (процес чимось нагадує створення дизайнерського паперу, тільки замість серветок — кромка, замість картону — ДСП).

Після того, як ДСП розпиляли і поклеїли кромку, приступаємо до складання каміна своїми руками. Відразу прошу вибачення, що немає у мене всіх покрокових фото, т. к. рік тому я й не припускала, що у мене буде свій власний блог.

Окремо збираємо подіум, потім вогнище і бічні частини порталу. Думаю, тут кожен сам для себе продумає певну послідовність. Далі усі частини з’єднуємо і отримуємо ось такий камін з ДСП. Це, звичайно, ще зовсім не імітація каміна, але вже щось. На цьому етапі самому впоратися буде складно, тому потрібні міцні другі руки. Ззаду цвяхами прибиваємо ДВП.

Тепер камін потрібно задекорувати. Звичайно, при наявності коштів найоптимальнішим буде декоративний камінь, який приклеюється розчином до ДСП в потрібних місцях. Але моя мета була зробити гарний камін без великих витрат. Тому «облицювання каменем» будемо робити з картону.

Лист картону розрізається на 3 рівних частини (у мене виходило з залишком) по меншій стороні. Потім ці частини треба склеїти за допомогою клею ПВА, після чого «цеглинки» обов’язково покласти під прес на ніч, щоб вони вирівнялися. Робота кропітка, але зате результат порадує.

У наступному кроці необхідно приклеїти наші цеглинки до основи каміна з ДСП. Я обклеїла подіум по периметру і задню стінку вогнища. Для кращого склеювання кожну сторону необхідно знову ж помістити під прес (Ех, бачили б ви, що у нас творилося в цей момент вдома і з чого складався наш прес! Шкода не сфотографувала).

Але білий картон — це ще не кам’яна кладка. Тому приступаємо до малювання. Для цього будемо використовувати білу фарбу і пігменти. В окремій невеликій ємності змішуємо її з декількома крапельками коричневого кольору (у мене вийшов кремовий колір). Увага! Перед фарбуванням слід заклеїти сусідні поверхні малярським скотчем. Фарбує всі цеглинки, даємо фарбі висохнути. До речі, водоемульсійна фарба дуже швидко сохне.

Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

Тепер в іншій ємності розводимо фарбу більш темного цегляного кольору. Скажу Вам по секрету, колер у мене був тільки коричневий, для отримання інших квітів я використовувала звичайну гуаш. Беремо губку для посуду, наносимо на неї фарбу за допомогою пензля і недбалими дотиками робимо плями на цеглинах, адже справжній камінь не буває однотонним.

Після висихання цього шару сірої фарбою малюємо «цементний розчин». Для цього кисть потрібно взяти трохи тонше. Ну і не переживайте, якщо де-то фарба вийде на цеглу, так буде виглядати більш природно.

Поки фарба сохне, чаклуємо над молдингами. Спочатку визначаємо, де вони будуть прикріплюватися, потім визначаємо їх розміри і відрізаємо. Ось тут знадобиться вправність і напилок, адже нам потрібно кінці молдингів відрізати під кутом 45 градусів для точної стиковки на кутах фальш-каміна. Можна використовувати стусло, якщо є. Біля вогнища ріжемо перпендикулярно.

Коли всі частини молдингів будуть готові, фарбуємо їх. Я воліла взяти основний тон темніший вінтажний коричневий, а за виступаючим місцях пройшлася золотий гуашшю, змішаної з клеєм ПВА. Не бійтеся грати з кольором! Даємо фарбі висохнути, потім приклеюємо в потрібних місцях клеєм «Дракон» до нашого каміну з ДСП.

Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

Ну от, фальш-камін своїми руками готовий або майже готовий… Адже якщо капнути на картон водою, по-перше, фарба може розмазаними, по-друге, сам картон розбухне. А це не є добре. Потрібно обов’язково покрити цеглинки лаком. Теж саме виконайте і з молдингами, тільки шар лаку повинен бути тоненьким, інакше він вступить в реакцію з пінопластом і роз’їсть його в торцях. Даємо лаку висохнути.

А ось тепер все! Така річ як камін, зроблений своїми руками, стане головним в інтер’єрі однієї з кімнат, де будуть збиратися всі члени сім’ї або гості. Внесе затишок і тепло в приміщення. А скільки ідей з оформлення новорічного каміна існує!

Ви запитаєте, а як же вогонь? Так, ось з вогнем у приміщеннях, особливо маленьких, сутужно. Є електрокаміни, вбудовані в готові портали. Але далеко не всім доступні за ціною. Крім того, розмір порталу каміна повинен відповідати розмірам електричного вогнища. Умільці вигадують різні методи імітації вогню в каміні: наприклад, тонка тканина, натягнута на дротяний каркас, висвітлюється червоною лампочкою, або просто багато свічок різного розміру встановлюються прямо у вогнище. Але з точки зору безпеки ми поки зупинилися на дуже простому і, тим не менш, ефектному способі. Ось про нього і дивіться відео (відразу прошу вибачення за якість, знімала на камеру мобільного телефону).

Трохи картинок фальш камінів.

Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

Камін №1 «Класика жанру»

Даний фальш камін зроблений з абсолютно простих і доступних матеріалів. Загалом, що Вам буде потрібно:

досить широкі дошки (будь-яка доступна Вам деревина; можна взяти сосну) фігурне ДВП і 4-мм фанера

дерев’яні рейки будь-якого діаметру

шурупи

звичайна морилка

білі шпалери з грубуватою, ребристою фактурою

Розміри даного каміна: ширина 134 см, глибина — 30 см, висота — 125 см, висота димаря — 140 с, ширина (біля основи) бічній грані — 47 см, ширина центральної грані — 90, ширина (завершення) бічній грані — 30 см, ширина центральної грані — 54см.

Передня частина каміна

Передня частина каміна складається з двох рам, з’єднаних один з одним. Спочатку накресліть дотичні ділянки зовнішньої і внутрішньої рам. Потім на рівній поверхні з’єднайте за допомогою невеликих шурупів з трьох дощок зовнішню раму. Після цього покладіть на зовнішню раму передні панелі (дошки) внутрішньої рами і прикріпіть шурупами до зовнішньої рами. Шурупи треба брати зовсім невеликі (трохи менше товщини дошки) з тією метою, щоб їх хвостики не показувалися на зовнішніх сторонах передньої рами.

Ящик

Ящик скріпіть шурупами з задньою стінкою, попередньо висвердливши отвори під шурупи, потім прикріпіть передньою стороною до передньої частини каміна і, поставивши все споруда догори дном, цього підставу. Ящик всередині можна облицювати фігурним ДВП або матеріалами, які Вам до душі.

Верхня частина (камінна полиця)

Вона складається з трьох дощок різної ширини: верхня — 30 см, середня — на 4 см менше, і нижня відповідно — на 4 см менше середньої. Товщина дощок приблизно становить: верхня — 5 см, середня, нижня — по 2 див. Щоб полку надійно трималася, праворуч і ліворуч до нижньої дошці пригвинтіть шурупами дві поперечки. Всі конструкції (зовнішній короб і камінна полиця) фарбуйте коричневою морилкою.

Димар

Збийте з дерев’яних рейок трапецієподібну конструкцію (каркас) і прикріпіть її до стіни шурупами. Потім закрийте каркас фанерними частинами, відповідними за формою каркаса. Непримітну фанеру обклейте білими шпалерами з грубуватою, ребристою фактурою, яка буде імітувати штукатурку. Декоративний камін готовий.

Камін №2 «Сільська романтика»

Даний штучний камін зроблений з ще більш простих і доступних матеріалів. Ось, що Вам буде потрібно:

спінений бетон

пічної цегла

трохи цементного розчину

З спіненого бетону робиться підстава фальш каміна і його завершення — камінна полку. Візьміть чотири плити з спіненого бетону різної ширини. Найширша плита піде на камінне основу, і заокруглюйте її краю (спінений бетон легко пиляється і шліфується). На цю плиту ставитиметься вся камінна конструкція.

Цегли (цільних, пічних) у загальній складності Вам знадобитися 26 штук: з 9 на стінки і 8 на склепіння. З допомогою розчину складіть стіночки штучного каміна. Потім зробіть з гнучких пластичних рейок напівкруглу конструкцію, або візьміть стару дерев’яну вішалку — вона буде служити своєрідною підтримуючої конструкцією при викладенні склепіння. Закріпіть її між стінками каміна і починайте акуратно викладати склепіння.

Але простежте за тим, щоб цегляні, свежевыложенные стінки декоративного каміна висохли, і розчин встиг добре схопитися.

І коли цементний розчин на зводі повністю висохне, підтримуючу конструкцію можна вийняти.

Далі робимо камінну полицю. Нижня частина полиці найвужча, середня трохи ширше, і, відповідно, верхня повинна бути широкою і гармонійно вписуватися в загальну конструкцію. Заокруглюйте і зачистите краю всіх плит. Нижня плита не цільна (складається з двох вузьких брусків), і тільки завершує (ліворуч і праворуч) стінки фальш каміна. У середній плиті Вам доведеться в її нижньому підставі акуратно вирізати циліндричну виїмку, з тією метою, щоб плита добре встала на напівкруглий звід штучного каміна. З допомогою розчину скріпіть її з усіма дотичними деталями камінної конструкції. Завершіть декоративний камін широкою верхньою полицею. Все, штучний камін готовий. Тепер Ви можете його як-небудь задекорувати, поштукатурити, або залишити таким як є.

Ну і ще пару ідей з інету

фальш-камін можна спорудити з соснових дощок або з гіпсокартону. Для декору — використовувати молдинги. Що стосується «наповнення», то і тут воможны варіанти: живі або штучні квіти, запалені свічки або просто красиво складені поліна.

Камін з картонної коробки

Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

Робила 3 дні. Зробила його з 2 картонних коробок від великих плоских телевізорів. Дуже міцний — дитина запросто на ньому сидить. Облицевала картонними цеглинками. Потім посипала манкою і пофарбувала з балончика. Акриловими фарбами зробила тіні, щоб на камінь було схоже. Приклеїла пінопластовий різьблений профіль.

Стільниця — це 4 шари картону. Промазала ПВА і під прес. Торці задекорировала структурної пастою «Сонет» і макаронами. Верх обклеїла нижніми шарами серветок із зморшками. Теж посипала манкою і пофарбувала.

Ґрати зробила під «ковку». Купила 6 метрів жорсткого дроту. зігнула. Пофарбувала фарбою під хром, потім прочпокала поролоном чорною фарбою і трохи синього. Як буває на кованих речі синій відтінок.

Всередині топку обклеїла шпалерами під штукатурку.

Боки каміна теж «цеглинками» і серветками.

Поклала гілочки і гірлянду зі свічками. Вони мерехтять.

Собівартість близько 100 грн. І то 50 грн. обійшлася гірлянда. 25 — фарба, 30 грн. пінопластовий бордюр.

В процесі творіння. Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

Це стільниця ближче. ще не пофарбована.

Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

Камін в будинок своїми руками

На цей Новий Рік ми подарували батькові комп’ютерне крісло. Після складання цього крісла у нас залишилася прекрасна картонна коробка. І, звичайно, я пустила її в хід у той же день, як вона звільнилася :)

Мені ця коробка нагадала своєю формою камін. Я подумала — адже і справді, було б дуже затишно зимовими вечорами сидіти біля каміна, з гарячим чаєм і мурлыкающей кішкою. І взялася за справу.

Мені знадобилися:

велика коробка

фарби (звичайна гуаш)

2 кисті — широка малярна і пензлик поменше для малювання (підійде розміру 8-12)

макетний ніж

олівець

м’яка ганчірочка

Для початку знімаємо з коробки скотч, наклейки та інші магазинні «прикраси».

Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet
Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

Потім примериваем, де на коробці буде отвір каміна. Я повністю окреслила емблему на коробці, щоб відразу забрати і її.

І вирізаємо по контуру макетним ножем (ось Вам і друга застосування коробки, якщо Ви роздумали робити камін — відмінний будиночок для кішки. Моя Машка це відразу оцінила.)

Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet
Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

Тепер вибираємо колір і малюнок каміна. Він буде складений з каменів? Або зроблений з цегли? І якого кольору будуть ці камені або цеглу? Варіантів дуже багато. Я вирішила «зробити» свій камін з світлого цегли (чи облицювальної плитки).

Коли обраний колір, змішуємо фарбами потрібний відтінок фону.

Фарбуємо широкої малярським пензлем стінки каміна. Рекомендую почати не з лицьового, а з бічних — подивитися, як виглядає вибраний колір і при необхідності його трохи змінити.

Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet
Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

Якщо Ви зображуєте цегла, має значення, в якому напрямі Ви проводите штрихи — природніше виглядають горизонтальні штрихи. Фактично, фоном ми задаємо фактуру.

Після того, як основний фон накладено, беремо тонкий пензлик і фарбує згини і кути коробки, до яких незручно добиратися малярським пензлем.

Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet
Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

Ось що у мене в підсумку вийшло. Тепер чекаємо, коли фон підсохне, а потім зображуємо на ньому стики цеглин/каміння: змішуємо відповідний колір і тонким пензликом малюємо. Я спеціально не проводила перед цим лінії олівцем, щоб вони вийшли трохи нерівними (як зазвичай і буває). Але раджу Вам розмітити, звідки будуть починатися лінії, щоб всі «цегла» вийшли однакової ширини. Подумайте також, як буде оформлено отвір каміна (простий обведенням, викладено по колу цеглинами і тощо).

Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet
Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

І ось тепер у нас вийшла відмінна. Заготовка. Трохи нуднувато виглядає, не знаходите? Потрібно її трохи «оживити»: намешиваем фарбу більш темного відтінку, ніж основний фон, і наносимо на цеглу тіні і відблиски. Деяким цеглин можна надати цілком більш темний відтінок, адже вони і справді не бувають повністю однаковими. Поекспериментуйте з квітами. Можна спочатку, як і з фоном, потренуватися на бічній стінці, а потім кращим варіантом пофарбувати лицьову.

Потім, коли камін майже готовий, внесемо ще один невеличкий штрих: розведемо сіру фарбу, окунем в неї м’яку ганчірку або губку і нанесемо навколо камінного отвори «закопченость». Ось тепер він і справді виглядає як справжній!

Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet
Тепер камін готовий, залишилося задекорувати його зсередини. Задню стінку можна завісити чорної (темно-сірої) тканиною або пофарбувати, а на дно покласти червону тканину. А як зобразити саме полум’я? Мене тут виручила лампа у вигляді багаття, яку я давним-давно сама ж і зробила. Але якщо у Вас немає подібних речей на антресолях, підійдуть наступні варіанти:

1) Можна намалювати полум’я на аркуші паперу, вирізати і поставити на підставку (як листівку). А позаду нього встановити лампу. Використовувати потрібно лише малопотужні лампочки (і по техніці безпеки, і в декоративних цілях — вогонь не буває занадто яскравим). У электромагазине можна купити червону лампочку, вона буде виглядати дуже добре.

2) Також можна взяти світлодіодну гірлянду або ліхтарик, закрити її легкої червоною тканиною і задекорувати гілками-полінами — вийде ефект «тліючих вугіль», що теж виглядає дуже красиво.

В обох варіантах можна додати кілька сухих гілок і невеликих темних каменів — у якості дров і вугілля.

Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

Камінною полицею мені послужив шматок ДСП. Можна зробити її також з картону (у вигляді плоскої коробки з невисокими бортиками). З нього ж можна при бажанні зробити камінні годинники.

Наш камін затишно влаштувався під новорічною ялинкою. Ми включаємо його вечорами і збираємося біля нього всією родиною. Все-таки зима — найзатишніше час року.

Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet
Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet

Декоративний камін з картонної коробки

Коробка з-під телевізора,клейова плівка під цеглу, ножиці, різак, скотч, гірлянда.

Обрали місце для каміна!

Короткий опис статті: каміни своїми руками Цитата повідомлення Irma2 Прочитати целикомВ свій цитатник або спільнота! Фальш-каміни до Різдва своїми руками Фальш-камін своїми руками «Від Домовичка»  Олени для імітації каміна нам потрібні насту… камін,різдво,щоденник,коментарі,блог,блоги,фальш-каміни,різдва,своїми руками

Джерело: Фальш-каміни до Різдва своїми руками. Обговорення на LiveInternet — Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

Також ви можете прочитати