• Різне

  Фальш-камін своїми руками: матеріали та технології виготовлення .

  20.09.2015

  Фальш-камін своїми руками: способи і варіанти самостійного виготовлення

  Зміст:

  Що таке камін? В першу чергу це опалювальний прилад, який в деяких випадках може повноцінно опалювати весь будинок невеликих розмірів. У другу чергу камін є чудовою прикрасою будь-якого приміщення – саме цим фактором і користуються сучасні дизайнери, створюючи різні види так званих фальш-камінів (пристроїв, які світять, та не гріють). У цій статті разом з сайтом stroisovety.org ми розглянемо питання, як зробити фальш-камін своїми руками – вивчимо різні матеріали і технології, що дозволяють створити імітацію натурального каміна.

  Фальш-камін в квартирі фото

  Фальш-камін своїми руками: гіпсокартон вам в допомогу

  За великим рахунком, це найпростіший спосіб самостійного виготовлення фальш-камін в квартирі або будинку – з допомогою гіпсокартону можна надати виробу будь-яку форму і конфігурацію. При бажанні за допомогою гіпсокартону можна спорудити навіть камін у вигляді кулі, декорувавши його під футбольний м’яч. Інша справа – необхідність такого підходу до справи. У більшості випадків камін має вже сформовану традиційну форму і далеко відступати від неї буде не зовсім правильно.

  Виготовити фальш-камін з гіпсокартону досить просто, і якщо детально розглядати дану технологію, то її можна представити у вигляді наступних етапів робіт.

  1. Каркас каміна – він збирається з металевих профілів (ud і cd). На цьому етапі роботи дуже важливо витримати всі кути, рівні і задати необхідну форму майбутньої конструкції. Мало того, каркас покликаний забезпечувати жорсткість майбутнього виробу.
  2. Обшивка каркаса гіпсокартоном. На цій стадії робіт складності можуть виникнути лише у випадку складної конфігурації каміна. Лист гіпсокартону розрізається на необхідні фрагменти, які кріпляться на каркас допомогою саморізів по металу.
  3. Третій етап залежить від подальшої декоративної обробки фальш-каміна. Якщо ви плануєте декорувати його плиткою або каменем штучного або натурального походження, то робити це можна відразу ж після обшивки каркаса гіпсом. Якщо ж мова йде про інших варіантах обробки (наприклад, про декоративній штукатурці), то доведеться шпаклювати гіпсокартон за всіма правилами малярського ремесла і тільки після цього приступати до декоративної обробки.

  загалом, все виглядає досить просто, але насправді, якщо людина не володіє навичками необхідних будівельних робіт, то, швидше за все, нічого хорошого з цієї затії не вийде.

  Фальш-камін з гіпсокартону фото

  Фальш-камін з пінопласту: дешево і сердито

  Дуже простий спосіб, що дозволяє легко виготовити портал для фальш-каміна своїми руками. Для його здійснення знадобиться пінопласт товщиною як мінімум 100мм і спеціальний клей на цементній основі. Вам доведеться вирізати фрагменти порталу з листа пінопласту і за допомогою спеціального клею наклеїти його на стіну – після цього отримане виріб армується пропіленової сіткою. його кути захищаються контрашульцами, після чого вся конструкція гарненько шпаклюється і декорується зручними для вас способами. Не винятком є і його оздоблення природним або штучним каменем.

  Як зробити фальш-камін з пінопласту

  Виготовлення фальш-каміна з меблевої ЛДСП

  Дуже хороша ідея, але складно воплотимая в життя в домашніх умовах. Справа тут зовсім не у складності конструювання і великої кількості нюансів складання – вся проблема такого підходу до справи полягає в порізки меблевої ДСП. Здійснюючи цей процес ручним, в тому числі і електричним інструментом, неможливо домогтися чистого різу без сколів. Є деякі тонкощі, що дозволяють мінімізувати відколи, але все одно повністю від них позбутися не вийде. Слід розуміти різницю між заводський порізкою даного матеріалу і кустарної його розпилюванням – в заводських умовах ЛДСП пиляють на спеціальному верстаті, обладнаному двома ріжучими дисками, які пропилюють ДСП одночасно з двох сторін.

  Як зробити фальш-камін своїми руками фото

  Як зробити фальш-камін з блоків

  Не менш поширений спосіб вирішення питання, як самостійно зробити фальш-камін, це його споруда з блокових матеріалів. Якщо ви досконало володієте технікою кладки цегли. цей варіант виявиться для вас найбільш прийнятним. Технологія виготовлення подібних конструкцій в повній мірі залежить від вибраного вами блочного матеріалу. Скажімо так, якщо ви вирішите скласти камін з декоративної цегли, то в подальшій обробці він потребуватиме не буде. Зовсім інша картина спостерігається при використанні піноблоків або забутовочного цегли – такі споруди доведеться додатково декорувати, і найоптимальнішим способом буде використання декоративної плитки або штучного каменю.

  До переваг такого підходу до справи можна віднести кілька моментів. По-перше, ви отримуєте міцний і надійний елемент інтер’єру. По-друге, у нього сміливо можна буде вставити електрокамін і насолоджуватися теплом, що виходить з пристрою, зробленого своїми руками. І, по-третє, цей спосіб важко назвати складним – початківцям мулярам можна обрати варіант виготовлення фальш-каміна з забутовочного цегли, з якої потрібно створити форму порталу каміна. Весь декор робиться пізніше, і облицьовувати виріб, особливо гіпсової плиткою, не так вже й складно, як може здатися на перший погляд.

  Фальш-камін з цегли фото

  Існують і інші варіанти і матеріали, що дозволяють досить просто зробити фальш-камін своїми руками. Взяти, приміром, деревину – звичайні дошки. Відполірувати їх за допомогою болгарки та спеціального диска не складе ніякої праці. Те ж саме можна сказати і про технології надання цій дошці будь-якого кольору – сучасні кольорові морилки вирішують ці проблеми як не можна краще. А скласти з них якусь подобу портал для каміна досить просто – для цього знадобиться тільки ножівка або електричний лобзик .

  Взагалі, підходячи до питання, як зробити фальш-камін своїми руками, слід зрозуміти одну просту істину – можна використовувати практично будь-який будівельний матеріал. З однаковим успіхом камін можна вилити з бетону, або взагалі склепати з тонколистової сталі. Найголовніше тут – творчий процес, супроводжуваний фантазією, а також прагнення до ідеалу. Тільки в цьому випадку у вас вийде якісний, а головне гарний фальш-камін, незважаючи навіть на використовуваний матеріал.

  Автор статті Олександр Куликов

  Короткий опис статті: фальш каміни фото Фальш-камін своїми руками: як вибрати матеріал для виготовлення каміна, технологія виготовлення каміна з гіпсокартону, пінопласту, ДСП, блоків. фальш камін своїми руками, фальш камін з пінопласту, фальш камін з поліуретану, як зробити фальш камін, кутовий фальш камін своїми руками

  Джерело: Фальш-камін своїми руками: матеріали та технології виготовлення | Лад Поради

  Також ви можете прочитати