• Дизайн камінів

  Фальш камін: дизайн

  13.09.2015

  Фальш камін

  Багато власників квартир не можуть дозволити собі встановити повноцінний камін. Вихід з цієї ситуації – фальш камін. Дані вироби можна придбати або виготовити самостійно, не витрачаючи багато часу і коштів.

  Фальш камін – імітація класичного вогнища

  Декоративний фальш камін – це імітація камінного порталу та топки. Основна мета створення – прикраса інтер’єру, надання йому якоїсь родзинки. Опалювальних функцій виріб не виконує. Отже, немає потреби споруджувати громіздкі топки, виводити димоходи, запасатися паливом.

  Стильові рішення і функціональні особливості можуть бути різні. Часто з допомогою фальш камінів дизайнери приховують некрасиві виступи несучих перегородок, обіграють міжкімнатні конструкції.

  Всі вироби подібного роду умовно можна об’єднати в три великі групи:

  • Достовірні.

  Це повна імітація справжніх камінів. Розміри фальш каміна, оформлення, дизайн, матеріали – все відповідає звичайним домівок. На порталі можна встановити пальник біокаміна, створивши повну копію класичного вогнища. В якості топки може бути обраний також електрокамін. Глибина топки – до сорока сантиметрів.

  Фальш камін: дизайн

  Роблять достовірний фальш камін з гіпсокартону, обштукатурюють, декорують каменем, плиткою, шпалерами, деревом і т. п.

  Це оформлена у вигляді порталу ніша в стіні приміщення. Її глибина – близько двадцяти сантиметрів. «Топковий отвір» декорують дровами, свічками, канделябрами і т. п. Щоб візуально поглибити нішу, задню і бічні стінки слід обклеїти дзеркальною плиткою.

  Фальш камін: дизайн

  • Символічні.

  Для їх виготовлення використовуються різні матеріали. Портал для фальш каміна лише натякає на справжній камін. Часто символічний вогнище – це малюнок на стіні з незначним декором.

  Фальш камін: дизайн

  В залежності від розташування в просторі приміщення імітації камінів можуть бути:

  • пристінними;
  • кутовими;
  • підвісними.

  Дизайн фальш камінів

  Імітації вогнищ універсальні. Їх можна використовувати за прямим призначенням, так і для декору приміщення, зонування простору, оформлення оригінального відкритого шафки, дзеркала і т. п. Щоб реалізувати пряме призначення, необхідно встановити портал электроочаг для каміна. Інші декораторські прийоми:

  • Фальш камін зі свічками.

  Фальш камін: дизайн

  найлегший і видатковий метод створення вогню – це свічки. Не потрібно дорогих сучасних технологій, димоходу. Щоб створити затишок і романтичний настрій в кімнаті, просто поставте в «топку» свічки.

  Їх можна розташувати в ряд, оформити оригінальну композицію, використовуючи канделябри і підставки.

  Якщо задню стінку каміна зробити дзеркальною, відображення створить неповторний ефект мерехтіння полум’я у самому серці вогнища.

  Фальш камін: дизайн

  • Фальш камін з дровами.

  Фальш камін: дизайн

  Дрова всередині сымитированного вогнища створюють оригінальний природний дизайн і наближають виріб до справжнього каміна.

  Березові полінця можна поставити вертикально, укласти торцем або хрест-навхрест.

  • Намальований фальш камін.

  Проста і оригінальна ідея: намальовані язики полум’я. Урізноманітнити оформлення можна, поставивши в «топку» грифельну дошку. Тоді малюнок можна змінювати, оновлювати.

  Фальш камін: дизайн

  • Полиці у фальш каміні.

  Фальш камін: дизайн

  Фальш камін можна використовувати раціонально, зробивши всередині «топкового отвору» полички для різних дрібниць.

  Вогнище можна експлуатувати і без полиць, поклавши всередину книги, поставивши вази з квітами, твори мистецтва.

  Обробка фальш каміна залежить від побажань, стилю приміщення, вільних грошових коштів. Це може бути дорогий мармур або камінь, дерево або його імітація, керамічна плитка або гіпсові барельєфи. Виготовлений фальш камін з поліуретану або гіпсокартону. Це найбільш поширені та прості варіанти. Можуть бути чавунні, кам’яні, металеві або скляні вироби (коштують вони дорожче).

  Фальш камін своїми руками

  Придбати сьогодні імітацію вогнища нескладно. До того ж, ціни на фальш каміни не дуже високі. І дозволити собі покупку може будь-яка людина з невисоким достатком. Але якщо потрібен оригінальний варіант, то імітацію каміна необхідно замовляти у фахівців або робити самому.

  Розглянемо, як зробити найпоширеніший варіант імітації каміна.

  Необхідні матеріали:

  • листи гіпсокартону;
  • металеві профілі;
  • шпаклівка;
  • саморізи, молдинги і клей.
  • Складання креслення та розрахунок необхідної кількості матеріалу.
  • Збірка і установка каркаса з металопрофілю.
  • Кріплення листів гіпсокартону за допомогою саморізів.
  • Закладення стиків шпаклівкою.
  • Покриття грунтовкою та фарбування.
  • Фіксація декоративних молдингів з допомогою клею.

  Якщо в камінній «топці» планується поставити свічки, необхідно до верхньої частини прикріпити лист будь-якого жароміцного матеріалу. Він захистить виріб від займання.

  Короткий опис статті: дизайн камінів Фальш камін: особливості, види, матеріали. Декоративна обробка фальш каміна. Варіанти оформлення інтер’єру з імітацією вогнища. фальш камін

  Джерело: Фальш камін: дизайн

  Також ви можете прочитати