• Камін в квартирі

  Дровяні каміни в квартирах

  18.09.2015

  Дров’яні каміни для дому. Фото і опису

  Стилі дров’яних камінів

  Дров’яні каміни були популярні в минулому і залишаються такими зараз — не важливо використовуєте ви їх для додаткового опалення або для краси. Цегляні, металеві, зі стандартними формами, або з химерним оформленням це мала частина того різноманіття, з якого підібрати модель під певне приміщення не складе труднощів.

  Дровяні каміни в квартирах

  В сучасні каміни для дому дров’яні вбудовуються металеві топки з жароміцним склом, хоча у традиційних камінів в основному була велика відкрита топка.

  Спроби обігріти будинок одним або навіть двома камінами ні до чого не приведуть, тому що безглуздо використовувати камін як основний опалювальний прилад. Зате теплий танець вогняних відблисків, мирне потріскування дров і приємний жар зроблять господарям настрій, особливо в похмурі дні.

  Якими бувають дров’яні каміни

  Гортаючи каталоги або прицінюючись до камінів в магазині потрібно, в першу чергу, дивитися не на оформлення каміна, а на розмір. Який толк у велетенських габаритів каміні, якщо замість того, щоб прикрашати вітальню, він буде її спотворювати? Не можна допускати безглуздого поєднання розмірів! Якщо значний камін захаращує невелику кімнату, то маленькі моделі в просторому приміщенні губляться і вже не дають такого ефекту, як хотілося б.

  Великий зал подружиться з масивною цегляною каміном, обробленим кам’яною плиткою.

  Пристінні каміни прилягають до стіни або задньою стороною, або торцем. Нескладно здогадатися, що кутові каміни розташовуються на кутах. Острівні можуть бути монтовані хоч по центру кімнати – виглядає це, наприклад, як спеціальний столик, на який встановлюється камінна конструкція, а прямо над столиком – труба-витяжка.

  Пристінні каміни

  Традиційним варіантом пристінного каміна вважається прилягає до стіни задньою стороною. Розміри каміна з виступаючим порталом варіюються від компактних до справді великих, тому поставити його можна як в простору залу, так і в порівняно невелику кімнату.

  Камін, прилеглий до стіни торцем, дозволяє зонувати приміщення середніх розмірів. На торцевій камін встановлюється металева топка: наскрізна або із закритою задньою стінкою. Перший варіант відрізняється парою скляних дверцят, одна з яких під час роботи каміна повинні залишатися закритою щоб уникнути пожежі.

  Дровяні каміни в квартирах

  Кутові каміни

  Є два варіанти розташування таких камінів:

  • на зовнішньому куті – і тоді камін як би «розтікається» на праву і на ліву стіну;
  • на внутрішньому кутку – тоді камін затишно «поєднує» дві збіжні в кут стіни (один з варіантів кутових камінів для будинку дров’яних показаний на фото).

  Для установки каміна на виступаючому куті вимагається виконання пари умов: багато площі і особлива планування. Каміном можна прикрасити відразу дві стіни, якщо є широкий коридор і камінна, об’єднані між собою, і є виступаючий кут. Вогонь через скляну двосторонню топку освітить обидва приміщення.

  Дровяні каміни в квартирах

  Найчастіше вибирають варіант каміна, затишно розташувався у внутрішньому куті. Він займає мінімум місця, саме його встановлюють у маленькі кімнати. Для прикраси великого простору не підходить, так як монументальність його випарується, загубившись у просторому залі.

  Острівні каміни

  Каміни такого різновиду, як острова, коштують окремо від стін, які уособлюють собою сушу. Форми і дизайнерські рішення острівних камінів бувають дуже несподіваними. Якщо цегляні острівці нікуди, крім як на підлогу поставити не можна, то металеві каміни можна підвісити за принципом кашпо.

  Не має сенсу встановлювати кам’яні острівні каміни ніде крім великих залів з високими стелями. Навіть середні приміщення не підійдуть. Тільки величезні зали преклонны перед ними, щоб розчинити притаманну їм пустельність і холодність в теплі і жвавості вогню.

  Дровяні каміни в квартирах

  Підвісні каміни

  Підвісний металевий камін – хороше рішення для інтер’єру сучасної квартири. Їсть він так само дрова, а в якості димохідної труби в перекритті стелі закріплюють підвісний металевий ковпак. Плюс підвісних камінів полягає в їх універсальності, і навіть у самих маленьких кімнатах вони будуть виглядати органічно.

  Кріплення знадобляться якісні та міцні, оскільки камінна конструкція важить досить багато. Для обігріву приміщення камін марний: метр-півтора в сторону від каміна – і тепло вже не відчувається. Підвісні каміни створені для атмосфери.

  Дровяні каміни в квартирах

  Вбудовані каміни

  Вбудовані каміни можуть бути монтовані під внутрішню стіну і зовнішню. Вигідніше займатися установкою каміна з димохідним каналом в зовнішній стіні: по-перше, економія простору, по-друге – більше естетичності. Топка з порталом знаходяться всередині, а димохід ховається на вулиці. Завдяки зовнішньому димоходу, камін можна встановлювати і в маленьких приміщеннях, де особливо важливим є питання простору, і у великих залах для прийому гостей, де з місцем проблеми немає, але має вагу питання естетики.

  Дровяні каміни в квартирах

  Стилі дров’яних камінів

  Після прийняття рішення про те, яких розмірів потрібен камін, в якій з кімнат і як його мати, приходить час визначитися зі стилем. Підхід до вибору архітектурного стилю важливий хоча б тому, що в більшості сучасних будинків камін встановлюють більшою мірою як декор. Нетлінна класика, авангардні і модерні моделі, лофт, кантрисайд або мікси стилів – можна поговорити з дизайнером, запропонувавши йому ідею змішування стилів, якщо не влаштовує жоден з існуючих.

  Класичний стиль

  Універсальний стиль, терпить всілякі варіації декору і колірної гами, але незмінний в одному: камін неодмінно вбудовується в стіну, а портал виходить в приміщення. На камінній полиці є місце під колекцію мармурових слоників, канделябри або годинник.

  Буває, якщо дуже сподобається класичний камін і захочеться його встановити, доводиться переробляти весь інтер’єр на лад каміна аж до дрібних аксесуарів. Але це не означає, що класику незмінно супроводжують такі труднощі – є багато стриманих, але благородних варіантів.

  Дровяні каміни в квартирах

  Кантрисайд

  У різних країн поняття про стилі кантрі розрізняються, тому як сільський побут і традиції скрізь свої, навіть у споріднених народів.

  Кантрі-камін може являти собою звичайну сільську піч, дбайливо оформлену дизайнером елементами сучасного інтер’єру і такими ж сучасними матеріалами:

  • жаростійке скло;
  • імітація цегляної кладки (керамічна плитка);
  • гіпсова ліпнина.

  Дровяні каміни в квартирах

  Полиці над каміном доречно прикрасити предметами в тому ж стилі. З меблів перед каміном можна обмежитися парою крісел і кольоровими пуфам – в Англії селяни обтягують пуфи кольоровою тканиною. Кантрі стиль – це багато вільного простору без надмірностей; це скромний, але особливий інтер’єр.

  Стиль лофт

  Якщо кімната велика, а високі стелі, цегляна кладка не відштукатурені, а стельові дошки не обструганы – це стиль лофт. Він став популярний в 60-х, коли у мешканців не вистачало грошей на те, щоб обробити горище. Це мінімалістичний стиль, тому меблів повинно бути якомога менше, а вільного простору – більше. Відповідним чином слід оформляти камін і місце перед ним, позначаючи грубість і незавершеність.

  Дровяні каміни в квартирах

  Модерн

  Ще один мінімалістичний стиль, побудований на рівних формах, контрастних кольорах і чистої експресії. Оформлених в стилі модерн можна вважати чорно-білий кутовий камін: вогонь гармонує з чорними і білими тонами, а кутове розташування ідеально підійде під кімнатну меблі, якщо інтер’єр приміщення так само витриманий в модерні. Для кабінету модерновий камін – в самий раз, оскільки офіційність стилю розташовує до роботи, а не до відпочинку, як класика або кантрі.

  Дровяні каміни в квартирах

  Короткий опис статті: камін в квартирі

  Джерело: Дров’яні каміни в квартирах

  Також ви можете прочитати