• Різне

  Дорогоцінні камені: види. Відео, Womans Day

  20.02.2017

  Різноманіття дорогоцінних каменів: види і назви

   Дорогоцінні камені: види. Відео, Womans Day

  Дорогоцінні камені

  Фото: Shutterstock

  Діамант – королівський камінь

  найпопулярнішим дорогоцінним каменем є огранений алмаз – діамант. Зазвичай в прикрасах використовуються прозорі діаманти, але в найбільш дорогих зразках ювелірного мистецтва можна побачити смарагдові, сапфірові, лимонно-жовті, бурштинові і навіть чорні камені. Найбільш великі і красиві з них зберігаються в музеях світу. Найбільший діамант називається «Флорентієць». За оцінкою, його вага склала 137,27 карат. Діамант прикрашав корону Габсбургів, а після Другої світової війни таємниче зник.

  Діамант вважається дуже сильним магічним каменем. Він приносить щастя, охороняє свого власника, але і здатний принести невдачі, якщо з ним неправильно звертатися. Носити діаманти слід обережно, вони вимагають відповідного сукні та урочистого випадку. Надягати діаманти днем вважається верхом поганого смаку. Також ці камені не рекомендуються молодим дівчатам.

  Алмази використовуються не тільки в якості прикрас, але і в автомобільному виробництві, будівництві, стоматології, при виготовленні годинників

  Сапфір – благородна синява

  Сапфір входить у четвірку самих дорогих каменів. Крім того, сапфір є дуже твердим мінералом, суперничають з алмазом. Відмінна риса цієї коштовності – глибокий, насичений синій колір. Проте, зустрічаються і рожеві, бузкові, жовті сапфіри. Найбільш рідкісними і дорогими є прозорі різновиди. Деякі сапфіри володіють ефектом астеризма, тобто при попаданні променя світла в центрі каменю утворюється шестикутна зірка. Самим великим сапфіром є «Блакитний гігант Сходу», який був знайдений на Цейлоні. Важить цей камінь 446 карат і, за останніми відомостями, проданий приватній особі за 1 млн доларів.

  Сапфір вважається каменем мудрості і дарує своєму власникові вміння розпізнавати обман. Також він заспокоює, лікує застуду і болі в серці, благотворно впливає на тиск. Сапфір найчастіше носять на шиї в золотій оправі. Також зустрічаються персні та сережки з цим каменем. Взимку сапфір краще носити в білому золоті або платині.

  Рубін – дорогоцінний камінь пристрасті

  Рубін – це один з найяскравіших дорогоцінних каменів. Навіть його назва перекладається як «червоний». Яскраво-червоні, сяючі рубіни завжди були улюбленцями войовничих вождів. Знаменитий Тамерлан мав великий камінь, на якому було вирізьблено його ім’я. Рубіни зустрічаються різних відтінків, але вище всього цінуються саме червоні камені. Найбільший з них важить 440 карат. Поки він не має назва і не огранований, його обробкою займаються найбільші ювеліри світу.

  Рубін вважається каменем пристрасті, сили та хоробрості. Він додає впевненості в собі і відваги. Носяться рубіни тільки в золоті і зазвичай у перснях. Також його одягають у вигляді кулона.

  Смарагд – крижана розкіш

  За унікальний відтінок смарагд ще називають «зеленим льодом». Цей камінь є єдиним, чиї екземпляри можуть коштувати дорожче діаманта. Смарагди відомі з далекої давнини, ще єгиптяни використовували їх для своїх магічних обрядів. Одним з найбільших і, безумовно, найзнаменитішим є смарагд «Великий Могол» – прямокутний камінь вагою 217,8 карата. На ньому вибито слова ісламської молитви і східні візерунки. Спочатку смарагд був власністю династії Великих Моголів, а зараз зберігається в приватній колекції.

  Крім високої ціни смарагд має ряд лікувальних властивостей. Він допомагає при безсонні і лихоманці, оберігає від укусів отруйних змій і лікує зір. Носять смарагд та в золоті, і в сріблі. Також він є одним із небагатьох каменів, придатних для сильної статі.

   Дорогоцінні камені: види. Відео, Womans Day

  Коштовності

  Перли – скарб моря

  Прекрасні перлини є всього лише випадковістю природи. Їх творці – молюски, прагнуть позбутися потрапила в раковину піщинки. Одна перлина «дозріває» близько 12 років. Видобувати природний перли досить важко, тому він цінується високо. Найбільша перлина важить 6,4 кг Її округла форма поцяткована численними звивинами. Зараз перлиною володіють кілька осіб, а її вартість оцінюється в 60 млн доларів.

  Напівдорогоцінне каміння

  За міжнародною класифікацією всі інші камені, використовувані в ювелірному мистецтві, відносяться до напівдорогоцінним або виробним. Найбільш популярні і дорогі напівдорогоцінне каміння – топаз, хризоліт, гранат, аквамарин, шляхетний опал. З виробних каменів виготовляють не тільки прикраси, але і шкатулки, статуетки, предмети інтер’єру. До таких каменів відносять яшму, авантюрин, агат, хризопраз, бірюзу.

  Короткий опис статті: дорогоцінні камені назви Перефразовуючи відому пісню, цілком можна стверджувати, що дорогоцінні камені – кращі друзі дівчат. Дорогоцінного каміння всього п’ять, і всі вони володіють індивідуальним характером і стилем. дорогоцінні камені коштовності алмаз, діамант, смарагд, сапфір рубін перли

  Джерело: Дорогоцінні камені: види. Відео — Woman’s Day

  Також ви можете прочитати